Symbol 2008 sola çekme

Faris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi akşamlar, 2008 symbol 1.5dci extreme aracım son 1 aydır sola çekiyor. Düz yolda vitesi boşa aldığımda direksiyonu saat yönünde yaklaşık 8-10 derece ile tutmam gerekiyor. Gaza bastığımda ise 1-2 derece sağa çekiyor. Frene bastığımda ise sola çekme epey kuvvetleniyor. Bir ustaya gösterdim; önce kış lastiklerinden olduğunu söyledi, değiştirdi ama durum düzelmedi. Aynı usta rot-balans ayarından dedi ama değerler normal çıktı. Daha sonra başka bir usta ise lastiklerin havasından dedi o da bir çare olmadı. Son olarak Renault mais servisine götürdüm, bir makina yardımı ile kontrol ettikten sonra, amortisörün (sol) eğildiğini ve tabla ile birlikte 1600 tl ye değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

1600 tl benim için çok sorun olmazdı, ancak tam da düğün ağzı olunca ve biraz borca girince ve daha önce de servisin bir işinden çok memnun kalmayınca epeyce tereddüt içine düştüm.

Konu ile ilgili tahminleriniz ve özellikle Adana içerisinde sorunu çözebilecekler bir usta var ise yardım, görüş ve tavsiyelerinizi rica ediyorum. Şu anda uzun yola çıkma gibi bir düşüncem yok ama olursa korkarak gitmek istemiyorum.

Herkese iyi akşamlar diliyorum.