Symbol içeri su alma problemi

Symbol_77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar,
Ben 2014 model 1.5dci renault symbol kullanicisiyim karsilastigim bi problem icin yorumlarinizi bekliyorum.
1 hafta kadar önce bagaji açıp yagmurlugumu almak istegimde yagmurlugum nemli oldugunu ve daha sonra bagaj zemin dosemesini kontrol ettigimde sol arka suspansiyonun oldugu yerin diplerinin ve zemin halisinin 4 de 1 kadarinin islak oldugunu farkettim. Neden islandigini aramaya calistim aceleyle fakat bulamadim yukaridan damlamamisti zemindede herhangi bi problem yoktu cokta üzerinde durmadim birşey dökülmüş olabilirdi . Bugun araca bindigimde camlardaki nemin gecmedigini farkettim ve arka tarafi kontrol ettim ve arka koltugun tam ortasinin islak oldugunu farkettiim bagaja baktim orasida islak dosemeyi döktüm bagajdaki sol arka suspansiyon tepesinden bagaj zeminine uzanan bi su izi gördüm islaklikta var sizce nedeni nedir daha önce başına böyle birsey gelen yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden cok teşekkür ederim.

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm benim aracımın da bagaj dan su alma sorunu vardi. Seninki sol benimki sağ tarafındaydı. Ben butun bagaj döşemesini söküp bagaja girerek elime fener alıp su döktürüp icerden kontrol ettim gozlemleyip buldum. Sana öyle yapmanı tavsiye ederim. Ha aynı yerden olamaz benimki depo girişinde sıkıntı vardı. Senin solda depo olmadığı için başka bir yerdir.

munzevi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim arabamda renault symbol joy 1.5 dci 2013 model benim bagaj da su alma sorunu vardı.Sizinkiside aynı yerdenmidir bilemem ama benim arabamın bagaja monteli olan arka lambası ile bagaj arasında ince bir boşluk vardı orayı silikonla dordurdum.Önce bagajınızı güzelce kurutun ondan sonra bagaj kapağını kaldırdığınızda sağda ve solda olan arka lambalarla bagaj arasında kalan boşluğu silikonla doldurun.Artık yağur suyu bagaj oluğundan akıp arka lambaların arasından sızarak içeri giremez.Umarım sorununuzu çözer.

rovrov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagajın içinde tamponun altında bagaj havalandırması var sol stopun altındadır havalandırma çevresine silikon sıkın kuruması bekleyin diğer tarafta olup olmadığını şimdi hatırlayamadım zaten tampon indiğinde görülür orayada aynı işlemi uygulayın stoplardan alabilir stopları da iyice silikonlayın sorun çözülecektir