symbolumde tecrübelerim

paşazade

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabamı 2015 ağustos ayının ortasında sıfır aldım. 1.2 joy modeli
-1.2 motor olduğunu duyanlar bu araba gitmez 120 den sonra başlar titremeye vs sözler sarfetmeye başladılar. Başta ben de inandım bu sözlere çünkü araba gerçekten de gitmiyordu anca bağırıyordu. çok fena moralim bozulmuştu araba sıfır ve gitmiyor :(
neyse arabayı iyi kötü kullanmaya başladım. kitapçığında 3000 km den sonra motorunun açılacağı yazıyordu bu umutla bir an önce 3 bine ulaşmaya çalıştım ve şuan 5 binde arabam. arabamın motoru açıldı ilk aylara göre baya fark var. mesela 2 bindeyken bi iki hız denemesi gibi şeyler yapmıştım 5. vites 150 km hız, araba nasıl bağırıyor görseniz. ama şimdi geçen gün 4. vites de 155 yaptım daha da yapacaktım da yol müsait değildi anlayacağınız motoru açıldı üstelik yakıtı da düştü :) ama şuda bir gerçek ki rampaya gelince bayılıyor vites düşür diyor malesef napalım olsun o kadar. ha birde şu meseleye gelelim arabayı sıfır aldım ya motorunun açılması gerekiyor. bu konu hakkında büyük bir bilgi kirliliği var nette olsun toplumda olsun herkes şunu diyor; uzun bir düzlük bulacaksın gazı kökleyeceksin sonuna kadar bağırtacaksın son deviri görecek vs bunlar yanlış biligiler. motorunu açmak istiyorsanız ya uzun yol yapacaksınız bi iki kere yada o artık siz sağa sola gittikçe açılacak...
inşallah alacak arkadaşlara faydalı olur