Talisman 1.6 130 beygir

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2900 km de alalı 2 ay oldu.
1-sağ koltuk kafası ve koltuktan bozuk yolda ses geliyor
2- düşük viteslerde bayır aşağı araçta yığılma oluyor devir 3000 i buluyor
3- frene bastığımda metale sürter gibi ses yapıyor servise götürdüm balatalardan dedi değiştiler ön balatayı ses dahada arttı hatta gaza hafif bastığımda aynı ses geliyor
4- kasislere girdiğimde hafif bir tıslama ve bozuk para sesi gibi bir şıngırtı geliyor yavaş giriyorum bu arada

bunları yaşayan ve yaptıran varsa yardım ederse sevinirim

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Ailemize hoş geldiniz, keyifli ve faydalı forumlar dilerim. Arabanızda hayırlı, uğurlu olsun, kazasız, belasız ve arızasız sürüşler..:eyv

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- renault klasik sorunu trim sesidir her arabanin farkli biyerinden gelir sizede sag koltuk denk gelmis.
2- kavramali sanzimanlarda benzer seyler hep olur. Gaza biraz daha basin arac ust vitese gecsin.
3- frene basinca 2 metal birbirine surtuyor zaten ama balata yumusak metal oldugundan ses yapmamasi gerekli. Hafif gaza bastiginizda gelmesi kalkislarda oluyorsa yokus kalkis desteginden dolayidir. Sonuc olarak fren sisteminizde bir sorun var ve servis bunu cozmemis yada bulamamis goturun garantiden yapsinlar tekrardan. Disklerde yada arka balatalardada sikinti olabilir ama bana daha cok on disklerde sikinti var gibi geldi bahsettiginiz olaydan. Soyle aciklayim disk bozuk bu yuzden ses yapiyor fakat eski balataya disk kendi bozukluguna gore iz yapmisti ve daha az ses yapiyordu yeni balatada iz olmadigindan ses artti.(araci gormeden bukadar oluyor)
4- tislama ve singirtiyi once duyup sonra on takimi komple kontrol etmek lzm. Yani tislama singirti anormal bir durumsa nerden geldigini tespit etmek lzm. Servis bunuda cozer.

Bence bu arac sizin icinize sinmemis 3. Ve 4. Maddeleri garantiden serviste halledip biran once 3 e 5e bakmadan satip kurtulun arabadan. Icinize daha cok sinecek baska bir araba alin.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı yeni aldım ahh ahh nasıl satayım

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
balata sesi çok düşük hızda 7-8 km/h hızdayken frene hafif dokunduğumda bende de vardı 2 defa balata 1 defa disk değişti sürtme sesi halen var gitmedi

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. Sorun talismanlarda klasik sorun ben yarabandı taktım sorunu cözdüm yarın servise gideceğim ve koltuk balışıpu tutucusunu değiştirecekler muhtemelen üretim hatasından kaynaklı bir durum.

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 koltuk başlığı üretim hatası değişim için sipariş verdiler
2 ön arka disk ve balatalar için sıfır sipariş verdiler. servisteki iki talismanı da denedik kilometreleride aynı araçlarsa tık yok teknisyen komple değişelim dedi
3 yığılma için sürekli sürüş modunu aynı kullanmayın (eco kullananlar) araç rahatlasın bazen dedi
4 amortisörlerden geliyor dedi sesi o arıza değil normali oymuş. Ama yeni araç olduğu için hemen değiştirip not alıyorlar fransaya mail atıyorlar bilginize

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yarın götüreceğim muhtemel koltuk başlığı ellerinde yoksa benimkinide sipariş verirler bende diğer sorunlar155-160 sonrası muhtemel ön cam cevresi ve cam tavandan ses alarak iceriyi acayip bir ses patlaması yapıyor onun testini yapıcak muhtemelen fitillerle alakalı işlem yapılacak 3. Yeni fark ettim yoksa normalmi bilmiyorum ama sağ koltuk masaj 1 dakika yapıyor en fazla sistem acık olsuğu halde sonra yapmıyor onu söylüyeceğim masaj fonksiyonunda problem olabilir sağ koltukta

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
garanti varken uğraşsınlar en ufak sorunda getirin arkadaşlar