Talisman arıza servis kayıtları

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
başka bir konu içinde aracımın 20 bin servis bakımı için istanbul anadolu yakasında bir servise götürdüğümü yazmıştım. Hem tamponda oluşan hasardan dolayı hem 20 bin bakımı için, hem de araç içerisinde beni rahatsız eden bir kaç husus için aracımı 28 mart günü servise teslim ettim ve aradan geçen 15 güne rağmen halen aracımı teslim alamadım. Tamponda oluşan hasar onarımı ve rutin bakımlar ilk hafta içinde bitmesine rağmen 4 kontrol sisteminden gelen ses neticesinde 4 kontrol sisteminin değiştirilmesi, led ışık sistemindeki titremenin giderilmesi ve sağ ayna veya camda oluşan rüzgar sesinin kesilmesi için serviste uzun süredir bekliyor aracımın sanırım bugün aracımı teslim alabileceğim. Sorunun kronik boyutlarda olmadığını umut ederek benzer sorunlar yaşayan veya yaşayacak arkadaşlar olursa bu konunun altında paylaşmasını rica ederim.

bulentin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracınızdaki 4 control arızası ile ilgili yazıyorum. Ses geldiğini söylemişsiniz. Benim araçta da son 2 haftadır bir ses farkediyorum. Araç Icon EDC 130bg, 4 control ve elektronik amortisör var.
Ses şu şekilde oluyor: Keskin sola dönüşlerde, örneğin dar kavşaklarda, döndükten sonra direksiyonu düzeltirken arka sol teker tarafından "gıc" diye bir ses geliyor. Sağa dönüşlerde farketmedim böyle bir şey. Sesin oluşmaşı için dönüş ani direksiyon hareketleriyle yapıldığı zaman oluyor. Sanırım arak tekerin dönüşünü kotntrol eden mekanizmada bir sorun var.

Sizin araçta durum nasıl, ve belirtileri neydi? Servis teşhisi nasıl koydu, test sürüşü ile mi veya bilgisayara bağlayarak mı?

Teşekkürler

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracınızdaki 4 control arızası ile ilgili yazıyorum. Ses geldiğini söylemişsiniz. Benim araçta da son 2 haftadır bir ses farkediyorum. Araç Icon EDC 130bg, 4 control ve elektronik amortisör var.
Ses şu şekilde oluyor: Keskin sola dönüşlerde, örneğin dar kavşaklarda, döndükten sonra direksiyonu düzeltirken arka sol teker tarafından "gıc" diye bir ses geliyor. Sağa dönüşlerde farketmedim böyle bir şey. Sesin oluşmaşı için dönüş ani direksiyon hareketleriyle yapıldığı zaman oluyor. Sanırım arak tekerin dönüşünü kotntrol eden mekanizmada bir sorun var.

Sizin araçta durum nasıl, ve belirtileri neydi? Servis teşhisi nasıl koydu, test sürüşü ile mi veya bilgisayara bağlayarak mı?

Teşekkürler
sorun anlattığınız gibiydi bende de sanırım bir iki arkadaşımızda da aynı sorun olduğunu bu sitede yazmıştı. araçtan gelen sesi mutlaka ama mutlaka sürücü olarak siz araç üzerinde tespit ettirin ben öyle yapmadım ve sesi kendilerinin bulmaları 1 haftamı aldı ve sonucunda 4 kontrol sistemini idare eden parça değişimine karar verildi aynen sola dönerken bende de ses çıkıyordu bunu en iyi kapalı ortamda camlar açıkken 15-20- km hızla giderken keskin manevrada fark edebilirsiniz. bence vakit kaybetmeden hemen servise başvurmanızda fayda var.

bulentin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Aracınızı teslim aldınız mı? Sorun tamamen düzelmiş mi görünüyor, paylamanızı rica ederim. Ayrıca servis formunun veya faturanın bununla ilgili kısmını benimle paylaşır mısınız. Servise gittiğimde tespit için gerekli ön bilgileri verirsem daha çabuk ikna olurlar sanırım. Bende sizin gibi 1 hafta uğraşmayayım:) Bu arada hangi şehir ve serviste yaptırdınız? Ben Ist-anadolu yakasındayım, ve hangi servise gitsem henüz karar veremedim. Daha önce Renault Kıyı Otomotivde sadece R-link2 güncellemesini yaptırmıştım geçen Aralık ayında, ama bu tür işlemler için hizmet kalitelerini bilemiyorum.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım hala serviste sorunun hallolup olmadığını henüz bilmiyorum beklemedeyim.

bulentin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba vedatu2000, aracınız servisten çıktı mı? Nedir son durum. Hangi servise verdiğinizi de paylaşabilir misiniz. Tşk.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımı aldım kemal tepretoğlunda yaptırdım ama herhangi bir yetkili servise götürebilirsiniz aracınızı sonuçta hepsi reno mais'e konuyu aktarıp onay ve yedek parçayı talep ediyorlar sorun yaşayacağınız zannetmiyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
aracımı aldım kemal tepretoğlunda yaptırdım ama herhangi bir yetkili servise götürebilirsiniz aracınızı sonuçta hepsi reno mais'e konuyu aktarıp onay ve yedek parçayı talep ediyorlar sorun yaşayacağınız zannetmiyorum.

Geçmiş olsun.Şikayetlerin tamamını çözmüşler mi?Parça değişimi de yapıldı mı?

canveysi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun anlattığınız gibiydi bende de sanırım bir iki arkadaşımızda da aynı sorun olduğunu bu sitede yazmıştı. araçtan gelen sesi mutlaka ama mutlaka sürücü olarak siz araç üzerinde tespit ettirin ben öyle yapmadım ve sesi kendilerinin bulmaları 1 haftamı aldı ve sonucunda 4 kontrol sistemini idare eden parça değişimine karar verildi aynen sola dönerken bende de ses çıkıyordu bunu en iyi kapalı ortamda camlar açıkken 15-20- km hızla giderken keskin manevrada fark edebilirsiniz. bence vakit kaybetmeden hemen servise başvurmanızda fayda var.

Direksiyon kutusu arızalı

https://youtu.be/khaxGTjG94s