Talisman Arka Kapıların Kilitli (Çocuk Kilidi Açık) İken İçeriden Açılması

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba arkadaşlar.
Diğer Talisman sahibi arkadaşlara bir sorum olacak.
Benim aracımda ister otomatik olarak araç kendi kilitlesin,ister düğme ile kendim kilitleyeyim,arka kapı açma kolunu çekince araç hareket halinde olsun ve ya olmasın arka kapılar içeriden açılabiliyor.Dışarıdan açılmıyor.Bana emniyetsiz geldi bu durum.Sizde durum nedir?
Sizde de böyle mi acaba?
(Aracı terk edip kilitlediğimde arka kapılar kart yanımda değilken açılmıyor.Yani dışarıdan kilitleme de sıkıntı yok.)

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durum malesef tüm Talisman'larda aynı. Fluence ve Latitude'larda arka camları kilitleme düğmesini aktif konuma getirince arka kapılarda içeriden açılamıyor, arka kapı kolları boşa çalışıyordu. Bu çalışma mekanizması çocuklarımız arabada iken bizi rahatlatıyordu. Bu özellik niçin kaldırıldı pek anlam veremedim...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet çok emniyetsiz bir durum oluşturuyor.Açılmasın istiyorsak cocuk kilidini kullanmamız gerekecek.Her seferinde dışarı çıkıp kapı açmak.[emoji35]

syhgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda da durum aynı

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende aracımda manual çocuk kilidini kullanıyorum artık.İnecek kişi yetişkin ise ben yola devam edeceksem arka camı açıp kendisinin kapı kolundan açmasını istiyorum 😊😊

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Almanya da yayınlanmış servis bültenleri.Google dan çeviri özelliğini kullandığımdan cümleler düşük olmuş.Ancak anlaşılabiliyor.Arka kapıların kilitlenmesi ile ilgili de servis bülteni varmış.

V0LRny.png

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arka kapıların merkezi kilitten kilitli olduğu halde içeriden açılabilmesi olayı için servise müracaat ettim.Cevap olarak mekanik çocuk kilidi haricinde elektronik olarak kapıların açılmasını önleyici bir sistemin yeni araçlarda olmayı cevabını aldım.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası olayın Talisman kısmını bilemiyorum,kullanım ve mantık olarakta arkada çocuk var ve seyir halinde çocuk kapı kolunu çekip kapıyı açamamalı bu gerçekten insanın içini rahatlatacak bir tedbir tuhaftır bende bile çalışıyor:)İşi birde diğer boyutuyla düşünüyorum sürücüye bir şey oldu varsayalım kalp krizi vs ve araç kaza yaptı içerdekiler sıkıştı ve araç alev aldı.......olurmu olur o zamanda pek sakat bir uygulama değilmidir ? Dışarı çıkmak isteyenler açısından....Yanlışmı düşünüyorum hımm

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Düşüncenize katılıyorum.Ancak elektriki olarak kapılar kilitlendiğinde kaza anında otomatik merkezi kilidi açsa daha iyi olurdu.Ya da içeriden açma kollarında mekanik kilit açma mekanizması olsa.Ama emniyet için kapıların her zaman içeriden açılabilmesi mantık dahilinde olabilir.

Araç hareket halinde iken merkezi kilit kilitli halde arka kapıların içeriden açılabilmesi yine de emniyetsiz geliyor bana.A
rka kapıların hareket halinde açıldığında hala kapalı şekilde kalması da ilginç.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Düşüncenize katılıyorum.Ancak elektriki olarak kapılar kilitlendiğinde kaza anında otomatik merkezi kilidi açsa daha iyi olurdu.Ya da içeriden açma kollarında mekanik kilit açma mekanizması olsa.Ama emniyet için kapıların her zaman içeriden açılabilmesi mantık dahilinde olabilir.

Araç hareket halinde iken merkezi kilit kilitli halde arka kapıların içeriden açılabilmesi yine de emniyetsiz geliyor bana.A
rka kapıların hareket halinde açıldığında hala kapalı şekilde kalması da ilginç.

Orta yolu bulmak oldukça zor gibi :)