Talisman Ayna Üzeri Parça Titreşim Sesini Kesme

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Arkadaşlar, Talismanlarda belirli bir zaman sonrasında veya bozuk zeminde, stabilize/çakıl yolda kullanırken dikiz aynasının hemen üstünden bir titreşim sesi gelebilmektedir. Uzun yolda bu ses rahatsız edebilecek seviyede de olabilmektedir.

Bu video ile titreşim sesine neden olan parçanın nasıl söküleceği ve titreşim sesinin kesilebileceğini görsel olarak açıklamaya çalıştım. Umarım faydası olur. Parçayı sökerken ve takarken dikkatli olun, sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın... Kolay gelsin....

https://www.youtube.com/watch?v=EwCcz95oFTo

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Elinize sağlık , gayet açıklayıcı olmuş. Bende orta konsolda ufak tefek trim sesleri vardı plastik parçaları söküp silikonlu kalıp ayırıcı sprey ile yağlayıp aynı şekilde monte ettim. Sesten eser kalmadı ,:)

Son düzenleme:

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Teşekkür ederim. Basit işler aslında ama giderilmediğinde insanı sinir ediyor. Bu arada silikonlu kalıp ayırıcı sprey ile yağlama işlemini nasıl yaptınız?

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Teşekkür ederim. Basit işler aslında ama giderilmediğinde insanı sinir ediyor. Bu arada silikonlu kalıp ayırıcı sprey ile yağlama işlemini nasıl yaptınız?

Parçaları söküp , birbirine deyen yüzeyleri sprey ile yağlayarak sonrasında bez ile fazlalıkları alıp yerine monte ediyorum . Baya faydasını gördüm .