Talisman bakım fiyatları

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bugün yapılan bakımda ön salıncakların 2 tanesi için 5.000,00-TL, akü için 1.700,00-TL istediler. Serviste tamir ettirmek istemiyorum. Sanayide usta bulacağım.

Salıncak değişimi yaptıran var mı? Maliyeti ne kadardı?
Akü için hangi aküyü ve kaç amper olmasını tavsiye edersiniz?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , salıncak için fiyat çok yüksek geldi bana. Sponsorumuz Oto Ahmet'ten fiyat ve bilgi almanızı öneririm.Belki aynı parça başka modellede uyumludur,isim değişince fiyatta düşebilir :)

zephry

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef orjinal parça fiyatı çok yüksek çifti 4250TL. Yetkili servis olunca işçilik dahil 5bin gibi bir fiyat oluyor. Salıncak değişiminde ben olsam orjinal tercih etmezdim pahalı olmasından dolayı. Teknorot marka salıncak çifti 900TL çok rahat işinizi görür. Sanayide veya özel serviste makul bir işçilikle taktırırsınız...

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba , salıncak için fiyat çok yüksek geldi bana. Sponsorumuz Oto Ahmet'ten fiyat ve bilgi almanızı öneririm.Belki aynı parça başka modellede uyumludur,isim değişince fiyatta düşebilir :)

Değişim gereken parçaların numaralarını aldım. Oto Ahmet ile iletişime geçeceğim :)

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Malesef orjinal parça fiyatı çok yüksek çifti 4250TL. Yetkili servis olunca işçilik dahil 5bin gibi bir fiyat oluyor. Salıncak değişiminde ben olsam orjinal tercih etmezdim pahalı olmasından dolayı. Teknorot marka salıncak çifti 900TL çok rahat işinizi görür. Sanayide veya özel serviste makul bir işçilikle taktırırsınız...

Evet parça fiyatları haddinden fazla yüksek. Zaten yollar kötü olduğu için alt takım uzun ömürlü olmuyor, bir de böyle fiyatlarla muhatap olmak üzüyor insanı.

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam, ben de maalesef ÖN SALINCAK mağdurlarındanım :( Arabanın ön takım ROT ayarı tutmamasının sebebi iki adet plastik takozun patlaması. Alman arabalarında bu iki adet plastik takoz yedek parça olarak satılıyor. Sadece bu plastik takozları değiştirebiliyorsunuz ama Renault'da plastik takozların yedek parçası olmadığı için tüm ön takım değişiyor. Sapa sağlam bir sürü metal aksam çöpe atılıyor. İnanılmaz sinirlenmiştim bu olaya... Resmen arabayı lifte kaldırıp takozları kendi gözünle görüyorsun nasıl patlamış olduklarını. Eski plastik takozları çıkartıp, yenilerini sıkı geçme ile çakmaları gerekecek ama yokkkk Renault'un dizaynına göre olmaz. Full tüm metal aksam sökülüp çöpe atılıyor. Deli gibi kavga ettim bu olaya. Fiyatı da OCAK ayında malzemesi 4000 TL, işçilik ile 5500 TL idi.

Ben bu olayı 2020 'den beri yaşıyorum. Yazlık kışlık lastiklerimi değiştirince arabaya ROT ayarı da yaptırıyorum, son ayar yapından lastikçim fark etti takozların patladığını ve ROT ayarı yapamadık. Git bunları değiştir gel abi dedi (ama uyardı da Renault'ta sanırım yedek parça olarak bu lastik takozlar değişmiyor, sana ful ön takımı değiştirtecekler). Ben fiyatı öğrenince 1 sene değiştirmeden bindim... taki 90000 KM şanzıman yağ değişimine gittiğimde (bu sefer farklı bir bayiye gittim Pendikte, normalde Büyükçekmecedeyim hep) konuyu onlara da açtım. Bana sıkıntı etmeyin biz size büyük bir iskonto yapar mağduriyetinize yardımcı olur dedi ve tam 43% lük bir iskonto yaptı. Ben şok tabi. Şanzıman yağıyla birlikte ön takım salıncakları da değiştirttim böylelikle.

ÖN TAKIMLAR...5500 TL + KDV
ŞANZIMAN YAĞI...2200 TL + KDV
TOPLAM .... 7700 TL + KDV tutuyordu, 43% 'lük indirim ile 4400 TL + KDV tuttu hepsi.

bence çok para...hem de anormal çok.

NOT: AUDI Q3 şanzıman yağını 2 ay öncesinde 1100 TL (KDV dahil) fiyat değiştirtmiştim yetkili bayide. Yine AUDI Q3 'de ön takım plastik takozları patladığı için tanesini 25 TL 'den 50 TL malzeme fiyatı, 250 TL 'de işçilik fiyatı ile 300 TL 'ye değiştirmiştim. Bu iki konu da RENAULT çok canımı yaktı benim.

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değişim gereken parçaların numaralarını aldım. Oto Ahmet ile iletişime geçeceğim :)

Benim faturamda yazan kodları bilgi amaçlı buraya yazıyorum.

* 545051645R ÖN SOL SALINCAK
*
545043778R ÖN SAĞ SALINCAK

*
7711579456 VİTES KUTUSU YAĞI DW6
* 152004740R YAĞ FLTRESİ