Talisman iç aydınlatma led ışık sorunu

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,20 bin bakımına 1000 km kala iç led aydınlatma ışıklarında hafif bir titreme farkettim. Bu sorunu yaşayan başka bir arkadaşımız oldu mu? ışık sürekli olarak titremiyor fakat belirsiz aralıklarla belki 20-30 sn de bir veya 3-4 defa voltaj gidip geliyor gibi oluyor. Başta müzik ritmiyle aynı gibi zanettim fakat radyoyu kapattığımda sorun hala devam ediyordu.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Led arızalanıyor. Servise bildirin değişim yapabilirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba,20 bin bakımına 1000 km kala iç led aydınlatma ışıklarında hafif bir titreme farkettim. Bu sorunu yaşayan başka bir arkadaşımız oldu mu? ışık sürekli olarak titremiyor fakat belirsiz aralıklarla belki 20-30 sn de bir veya 3-4 defa voltaj gidip geliyor gibi oluyor. Başta müzik ritmiyle aynı gibi zanettim fakat radyoyu kapattığımda sorun hala devam ediyordu.

Motoru ilk çalıştırdığınızda ya da kontağı ilk açtığınızda mı yapıyor bunu?.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır uzun aralıklarla araç seyir halindeyken yapıyor park'a aldığımda bir anormallik görmedim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
hayır uzun aralıklarla araç seyir halindeyken yapıyor park'a aldığımda bir anormallik görmedim
Hiç dikkat ettiniz mi,gaza bastığınız da parlaklık artıp gazdan ayağınızı çektiğinizde parlaklık azalıyor mu?Bu dediğim özellikle gece fark edilir.Ben de bir ara bu vardı.Çok belirli değildi.Ancak dikkat ederseniz fark edilebiliyordu.İlk startta yapabilir.Sebebi de rolantinin satbil hale gelene kadar az da olsa oynaması.Alternatörün ürettiği voltaj değiştikçe bu olabilir.Ancak tabi ki olmaması lazım.Bu olayı uygun devre/elektronik filtre ve kapasitörlerle çözebilirlerdi..