Talisman Lastik Değişimi

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Aracımın sağ arkadan bir ses geldiğini farketmiştim , belki rulman sesi olabilir diye düşündüm ancak ses 70-90 arası iyice çoğalıyor , daha yükselince sürat ses kesiliyordu . Neticede yapılan kontrolde sağ arka lastik tabanında gayet belirgin durumda şekil bozuklukları tespit ettik , telleri kopmuş sanırım . Rulman olmadığına sevindim baştan ama önce tek lastik değişmez derken çift , sonra da 4 lastiği birden değiştirmeye karar verdik . Çıkan iyi durumdaki 2 lastiği de muhafaza ediyorum. yarın öbür gün bir şey olursa geçici de olsa kullanılabilecek durumdalar . Sonuç olarak İzmir de olduğum için 4 mevsim yada kış lastiği kullanmıyoruz , 4 adet 245 x 40 R19 Continental Contisport Contact 5 aldım , çok memnunum .

yntGtm.jpg

HBxrwV.jpg

J6NMLM.jpg

bFv9fv.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yeni lastikleriniz hayırlı olsun.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun,
İnanın soprtcontact 5 en iyi seçim, ben premiumcontact6 aldım en son 4 adet fakat sportcontact5 bir başkaymış onu anladım.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Yeni lastikleriniz hayırlı olsun.

Teşekkürler.

Hayırlı olsun,
İnanın soprtcontact 5 en iyi seçim, ben premiumcontact6 aldım en son 4 adet fakat sportcontact5 bir başkaymış onu anladım.

Teşekkürler , üzerindekiler de Contisport5 idi ama sanırım çukura girmişler . Bir arkadaşımda da 2018 Talisman var onda contisport5 var , o tavsiye edince 5 te karar kıldım.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler.

Teşekkürler , üzerindekiler de Contisport5 idi ama sanırım çukura girmişler . Bir arkadaşımda da 2018 Talisman var onda contisport5 var , o tavsiye edince 5 te karar kıldım.

dediğim gibi kesinlikle doğru yapmışsınız.

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba, ben de Continental SportContact 5 almayı düşünüyorum. Memnun musunuz? Bu süreçte sorun yaşattı mi?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben Nokian powerproof taktırdım arabama. Özellikle ıslak zemin performansı çok iyi. Çukur ve tümseklerden çok daha yumuşak geçiş sağlıyor. Yol tutuşu da çok tatmin edici. Özellikle fren yaparken cam açık seyirde lastik sesi Continental'a göre daha yüksek.Ama continental'denhem daha yumuşak, hem daha iyi fren mesafesi var diyebilirim. Tavsiye ederim.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Erdal Üstadım hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bende düşünüyorum değiştirmeyi ama karar veremedim. Michelin düşünmediniz mi hiç? Birde paylaşmanızda sakıncası yoksa fiyat ne oldu? Teşekkürler.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Erdal Üstadım hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bende düşünüyorum değiştirmeyi ama karar veremedim. Michelin düşünmediniz mi hiç? Birde paylaşmanızda sakıncası yoksa fiyat ne oldu? Teşekkürler.

Teşekkür ederim , Michelin düşünmedim açıkçası , yakınçevremde denenmiş lastiği tercih ettim. Şuan da çok memnunum. O zaman 1.500 TL'den almıştım .

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Ben de Continental Sport Contact 5 aldım. Şu an için memnunum. Eski lastiklerim Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3'tü. Onlara göre daha sessiz ve konforlu olduğunu düşünüyorum. Yol tutuşu da daha iyi hissettirdi. Tanesine 1.600,00-TL ödeyeceğim.