Talisman'da keşke olsaydı dedikleriniz....

alkanaltas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet kesinlikle katılıyorum talisman da olmalıydı.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
-Kapılardaki reflektörlerin kapı açılınca yanması gerekirdi.
-Ön ayak aydınlatması var,arkada da olmalıydı.
-Kapılarda da ambiyans aydınlatma olmalıydı.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ambiyans olayina anlam vermek zor megane da var talismanda yok. Fakat bence bu gibi yerlerden kisildigi için rakiplerden fiyat olarak altta kalmış olabilir diye düşünüyorum. Tabi suan ki guncel fiyatlar ne alemde bilgim yok ama aynı donanim bir passata göre fiyatı asagidaydi en son. Renault markasini yillardir kullanıyorum ama donanim ilayinda gercekten anlam veremiyorum markaya. Yani çok acayip olmaz dediginiz yere donanimi yagdirmis, olmazsa olmaz diyeceginiz yerlerden sokup atmis resmen. Misal kadjarda cam kumandalarinda aydinltma yok. Ondan önceki araclarda torpido aydinlatma yok, nerdeyse tum modellere cam kapama koymus acma yok ( kumandadan ) ses sistemine hiç girmiyorum zaten böyle bir aracın standart ses sistemi yerlerdeyken nasıl olurda opsiyonu turkiyeye gelmez! Elbette ki maliyet bunlar üst uste binince fiyata yansiyor fakat eğer bugün en çok satan d segmenti mı artık hangisiyse bir passattan pay almak istiyorsan o aracın altinda kalmaman lazım ki bence altinda kaliyor. Hala insanlarda renault ucuz araba yapar mantigi varken üzerine birde bu eksikliklerle gelirseniz tuketicinin karsisina işler zora girer. Eğer ithal otomobillere getirilen vergi yuku, yerli uretilen otomobillere saglanan otv indirimi olmasaydi bugün yine vw açık ara birinci olurdu.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Latitude ön kapılarda reflektörler kapı açılınca yanıyordu. Megane 4'deki ambiyans aydınlatmaları ön kapı ve arka kapılarda ve hatta vitesin sol ve sağında dizlerin dayandığı bölgede de var. Talisman'da sadece önde yolcu tarafında olması açıkcası çok komik olmuş. Touch'da ambiyans aydınlatması yok diye kimse üzülmesin. icon'da da yokmuş desem çok da yanlış değil.. :))

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Latitude ön kapılarda reflektörler kapı açılınca yanıyordu. Megane 4'deki ambiyans aydınlatmaları ön kapı ve arka kapılarda ve hatta vitesin sol ve sağında dizlerin dayandığı bölgede de var. Talisman'da sadece önde yolcu tarafında olması açıkcası çok komik olmuş. Touch'da ambiyans aydınlatması yok diye kimse üzülmesin. icon'da da yokmuş desem çok da yanlış değil.. :))

Megane 4 te de dashboard'da ambiyans aydınlatma yok.
Ben şahsen yukarıda yazdığım 3 eksikliği gidermek için şu an çalışıyorum.Arka kapıların devre ve kablo işlemlerini tamamladım.Ön kapılara ise yakında yapacağım.Hoparlörleri de focal k2 power es 165 k ile değiştiriyorum.Arka kapıları değiştirdim.Ön kapıları ambiyans aydınlatmalar ile beraber değiştireceğim.Ayak aydınlatma ise ön taraftan bağımsız olarak hangi kapı açılırsa o kapı tarafındaki yanacak şekilde devreyi kurdum.

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 4 te de dashboard'da ambiyans aydınlatma yok.
Ben şahsen yukarıda yazdığım 3 eksikliği gidermek için şu an çalışıyorum.Arka kapıların devre ve kablo işlemlerini tamamladım.Ön kapılara ise yakında yapacağım.Hoparlörleri de focal k2 power es 165 k ile değiştiriyorum.Arka kapıları değiştirdim.Ön kapıları ambiyans aydınlatmalar ile beraber değiştireceğim.Ayak aydınlatma ise ön taraftan bağımsız olarak hangi kapı açılırsa o kapı tarafındaki yanacak şekilde devreyi kurdum.

Kolay gelsin, anlaşılan bu konularda yeteneklisiniz. Başarılar dilerim...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kolay gelsin, anlaşılan bu konularda yeteneklisiniz. Başarılar dilerim...
Teşekkür ederim.Yaptığım değişimleri ve yenilikleri talisman model sayfasında forumumuzda ve youtube kanalımda paylaşıyorum.Bazılarının nasıl yapılacağını da paylaşıyorum.Elinizden geliyorsa sizler de yapabilirsiniz.

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef bende o yetenek yok. Ayrıca orjinal haline müdahale etmek istemiyorum, en azından garantisi bitene kadar...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben elektrikli bagaj kitini monte ettikten sonra serviste mais in mekanikten sorumlu yetkilisi de tesadüfen orada bulunuyorken bagaj kitini göstermişler.Benimle tanışmak istemiş.Sağolsun geldi tanıştık.O da bu sistemin en azından opsiyon olması gerektiğini söyledi.
Montaj fabrikasyon olmuş diye sağolsun birde iltifat etti.
Sonuç olarak garantiye herhangi bir durum olmadı.Ama benim durumum istisnai olabilir.Ve de başka servisler sıkıntı çıkarabilir.
Ben 2 sene de garanti uzattım ve de 5 sene tüm bu işler için beklemek istemedim.
Tercih meselesi tabiki.

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka reflektörler ve elektrikli bagaj kiti videolarınızı izledim. İltifat için söylemiyorum gerçekten tebrik ederim. Her biri şahane ama zorluk derecesi daha yüksek olan bagaj kitinde tam bir profesyonellik göstermiş, orjinalmiş gibi yapmışsınız. Tabiidir ki garanti meselesi ayrı bir konu. Hiçbirimizin başına gelmesin ama garantiden karşılanması gereken bir sorunla karşılaşıldığında bu işlerin garantiyi etkileyip etkilemediği ancak o zaman netleşiyor. Gerçi siz bagaj kitini onların yanında çalıştırmadıktan sonra kimse zaten anlayamaz :))