Tampon sökümü ve boya

aslzde

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2010 symbol aracım var. kışın yaşadığım ufak bır kazada ön tamponda kırık meydana geldi.
Şimdi tamponu değiştireceğim. Eski tamponu nasıl söküp yeni tamponu nasıl takacağım.
Yeni tamponu sisli aldım sisleri de bağlamak istiyorum bağlantı hakkında birçok şema var ama birşey anlamadım bunu nasıl aşarım.
Son olarak tampon boyasına çokfahiş fiyatlar istiyorlar diye tamponu başka yerde boyayacağız fakat ne kadar boya gider bilgimiz yok
konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur mu?

Parçaları aldıpım yer fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?
tampon:http:
Kod:
//www.parcafilosu.com/oto-yedek-parca/renault-clio-symbol-1-5-dci-47-dizel-manuel/on-tampon/clio-symbol-on-tampon/?sid=51996&stokPaketId=2441
Kod:

sis ızgara sisli:http
Kod:
://www.parcafilosu.com/oto-yedek-parca/renault-clio-symbol-1-5-dci-47-dizel-manuel/on-tampon-bakalit/clio-symbol-on-tampon-bakalit/?sid=58909&stokPaketId=2441
Kod:

sis farı :
Kod:
http://www.parcafilosu.com/oto-yede...-symbol-sis-fari/?sid=107303&stokPaketId=2441
Kod:

bozkurtcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle geçmiş olsun kardeşim bana sorarsan hiç uğraşma adam akıllı bi kaportacı bul ona taktır birde sislerin soketleri varmı elektriği nerden alacaksın yoksa şayet beyinli araçlar bunlar evdeki bulgurdan olma derim.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 tüp spreyle 2 tampon, 2 marşbiyel boyamıştım hatta artmıştı, 1 tüp araç renginde basılmış sprey işinizi görür. Yalnız plastik astarı + verniği unutmayın. Yapmışlığınız yoksada bulaşmayın derim pişman olabilirsiniz
Aracınızda hazır tesisat varmı bilmiyorum, yok olarak varsayarsak genel manada tesisat şöyle olacak
Park elektriği alınıp - düğmeden geçirilip röle tetitiğine verilir
Aküden direk kablo çekilip - sigortadan geçirilip - röleye bağlanır
Rölenin şase ucu bağlanır
Röledeki 2 çıkış , 2 ayrı sise bağlanır. (-) şaseden veya başka şekilde sislere bağlanır, röleden kablo çekmek şart değil

aslzde

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 tüp spreyle 2 tampon, 2 marşbiyel boyamıştım hatta artmıştı, 1 tüp araç renginde basılmış sprey işinizi görür. Yalnız plastik astarı + verniği unutmayın. Yapmışlığınız yoksada bulaşmayın derim pişman olabilirsiniz
Aracınızda hazır tesisat varmı bilmiyorum, yok olarak varsayarsak genel manada tesisat şöyle olacak
Park elektriği alınıp - düğmeden geçirilip röle tetitiğine verilir
Aküden direk kablo çekilip - sigortadan geçirilip - röleye bağlanır
Rölenin şase ucu bağlanır
Röledeki 2 çıkış , 2 ayrı sise bağlanır. (-) şaseden veya başka şekilde sislere bağlanır, röleden kablo çekmek şart değil

Kıymetli bilgileriniz için teşşekür ederim. Astar konusunda uyarmasaydınız tamponu zayetmiştik.
:bravo

aslzde

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle geçmiş olsun kardeşim bana sorarsan hiç uğraşma adam akıllı bi kaportacı bul ona taktır birde sislerin soketleri varmı elektriği nerden alacaksın yoksa şayet beyinli araçlar bunlar evdeki bulgurdan olma derim.

Teşekkür ederim. Takmayı gözüm içiyor fakat boyama ve elektrik işi aklıma yatmadı. Tanıdıpım elektrikçi vardı da Bursaya göç etmiş. Anlaşılan benim yapacağim birşey değil. :eyv