Tatile çıkmadan önce aracınıza ne yaparsınız?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
On gün kaput direksiyon kanacak güneşlik koymada olur mu...

mandalina

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
clio ben ehliyet kursundayken hoca ders anlatıyor ve ben yine ruhen uçmusum ama gözlerim sabitlenmiş hocada birilerinin dürtmesiyle kendime geldim meğer hoca benim olmadıgımı anlamış ve soru sormus bende duymadığımdan tüm seslere kahkahalara karşı en son dürtülmüşüm neyse kendime geldim hoca ne diyorsun dedi bilme siz ne diyorsunuz dedim sorusunu yineledi uzun süreli bir tatile çıkıyorsun ve aracını park edip gideceksin uzun süre kullanılmayacak deposunu dolumu bırakırsın boş mu dedi tabi konuyu dinlemediğimden kendimce mantıklı olanı söyledim kesinle sonuna kadar bitiririm hem hırsızlara karşı hem yangına karşı dedim hocada aferin güzel dinlemişsin geldikten sonrada paslanan deponu değiştirmeyi unutma dedi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
clio ben ehliyet kursundayken hoca ders anlatıyor ve ben yine ruhen uçmusum ama gözlerim sabitlenmiş hocada birilerinin dürtmesiyle kendime geldim meğer hoca benim olmadıgımı anlamış ve soru sormus bende duymadığımdan tüm seslere kahkahalara karşı en son dürtülmüşüm neyse kendime geldim hoca ne diyorsun dedi bilme siz ne diyorsunuz dedim sorusunu yineledi uzun süreli bir tatile çıkıyorsun ve aracını park edip gideceksin uzun süre kullanılmayacak deposunu dolumu bırakırsın boş mu dedi tabi konuyu dinlemediğimden kendimce mantıklı olanı söyledim kesinle sonuna kadar bitiririm hem hırsızlara karşı hem yangına karşı dedim hocada aferin güzel dinlemişsin geldikten sonrada paslanan deponu değiştirmeyi unutma dedi
Yeni nesil araçların depoları plastikten üretiliyor,kursun hocası hangi çağda kalmış sorarmısın ona...:D

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Depo ne kadar olursa olsun gölge bir yere park eder güneşliğimi koyar giderim tatilime :)

mandalina

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni nesil araçların depoları plastikten üretiliyor,kursun hocası hangi çağda kalmış sorarmısın ona...:D

hoca belki şimdilerde derslerde bunuda anlatıyordur ama ben 2002 de ehliyet aldım ve araçlarla hiç ilgim olmadı aracım da olmadı bunu bilmiyordum nedir benim bu depodan çektiğim o günde rezil olmuştum şimdide :)))

şikayet edecem bu araç firmalarını niye değiştiriyorlar depolarını :)))))

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim site olduğu için sıkıntı yok sitenin boş park alanlarından birine çekerdim ( Arabasız gitmem ama olduda gittim diyelim :) )

Tatile arabamla çıkacaksam çıkmadan önce
Buji ve Hava Filtremi temizler , klima Gazını yağını suyunu kontrol eder öyle çıkarım :eek:

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
amanın ne kadar ağzı yanmış rfc nin anahtar bırakmaktan hehe tamam lise çağında olsak ya da yeni ehliyet almış araca kavuşamamış tipler olsaydık endişelenirdim ancak öyle bir durum yok haliyle qw

bir de yav araba anahtarını emanet edemediğiniz insanla zaten beraber yaşlanmayı da düşünmez insan di mi ama?:D

1.Aracım olmadan asla:aytuğkomşu gözü tamam,ağaç altı yok oda akıllıca,yinede az gölge gören komşu gözü bir yer lazım:)

2.Çalacak adam zaten çalar,güneşliği koyalım nolur yazıktır ön panele:)

3.Kötü fikir
:aytuğ

1 e kadar falan gölge sonra epeyce güneşte maalesef, güneşliği koyayım en iyisi Usta'nın dediği gibi alarma gelen yerini kesmem ama katlarım kavrulmasın yazık :(

daha önce de bıraktım anahtarı yav, sadece depoyu doldursaydın esprisi yürek hoplattı o kadar:aytuğ

oturdugun semte ve yere gore deısır. bızım sıtede aracı kılıtlemesen bıle hıcbısı olmaz mesela.
ben olsam cekerım herzamankı yere (kaskomuz vardır umarım) arac içine koyarım güneşliklerimi , anahtarımı da babama bıle vermem hehe

valla istanbul'da bir tek adalar'da araç çalınmaz sanırım site olmadıktan sonra:) kasko olmaz mıı, bayiden çıkarmadım ki kaskoyu yapmadan, rahmetli babamın bir olayı sayesinde büyük ders olmuştu.

Güneşliğin alarmın alıcısını kapatan yerine delik aç Çiğdem,anahtarı kimseye bırakma...:eyv

kesmedim yani delmedim de son katı kıvırınca çalışıyordu hareket sensörü de abi, öyle bırakacağım o zaman, benim de içim elvermiyor aklım kalacak yoksa yandı kavruldu diye, kimseye bırakmıyorum yav, sözlüme bırakıyorum:D ah keşke alsa her gün işe götürse, gezer hava alırdı pasaklım.kıhkıh

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Arabam olmadan bi yere gidemem heralde, o yüzden bunları düşünmeyede gerek kalmaz :D

ben daha izmit'e bile gidemediğimden bodrum'a tek şoför olarak gitmem bir 10 senemi alır sanırım:D

en yakın renault plazaya çekerim hem renault estetik yaparlar hemde bakım...

daha 950 km lerde tazecik, bakımlık işi yok hee yıkanma dışında tabii :D ama tabii rfc ye göre her aracın mutlaka yapılacak bir şeyleri vardır, tamam sözümü geri aldım:D

Hiç öyle uğraşmayın koyun bir kapalı otoparka. 10 gün kalsın orada. Ne aracı kavurursunuz nede acaba birşey oldumu diye düşünürsünüz.

yakınımda ve müşterisi olduğum kapalı otopark olmadığından bilmedik yere bırakmak daha riskli geliyor açıkçası. artık evin önünde komşuların gözlerine emanet, gerçi bir şey olacak olsa iş için 2 saatliğine gidilen yerde de olabilir orası da ayrı...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
clio-34; "3. anahtarları sözlüme bırakmayı."
ver arabayı sözlüne, sağlam bi yere kapatsın arabayı, gözkulak ol arabaya bişi olmasın karışmam sona diye ıyıce tembihle, git tatiline...
bu ara (sözlün ile gitmiyon mu tatile...) nıyekine... bak dert oldu şimdi... :slc cenker

onun evinin orası da park sorunu olduğundan işe yaramıyor, kendi aracını anca koyuyor bir de sürekli alarm ötüyor aşırı işlek kaçamak yol, heh valla sonunda eşlere güvenen biri çıktı rfc'dan :tony

yeni iş değiştirdiğinden onun tatili yok bu sene maalesef:( o zaman zaten annem olurdu evde bekçi olarak gözüm arkada kalmazdı ki:D

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç öyle uğraşmayın koyun bir kapalı otoparka. 10 gün kalsın orada. Ne aracı kavurursunuz nede acaba birşey oldumu diye düşünürsünüz.

Ankara da kapalı otoparktaki sahipsiz aracları takip edip soyuyorlar...