Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

muhtesem44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Ehliyeti 2015 ' de Aldım Şöförlüğüm pek yok ehliyet öncesinde araba tecrübem ve merakım yoktu ehliyet Aldıktan Sonra Araba Alma ihtiyacı duymaya Başladım ilerleyen zamanlar da 25 - 30 bin Arası Araba Almayı düşünüyorum Acemiyim Diye ilk HB düşündüm Ford fiesta daha Sonra küçük Diye Sedan Arabalara Baktım Reno Megan 2 Sedan Manuel Dizel 2008 2010 Arası Cazip Geldi Bana Diğer Marka Modeller Çok pahalı Yakıtı fazla parçası pahalı malum acemiyim Bana Bu Arabayı öneriyormusunuz acemiyim diye gidip 5 -10 bin TL lik araba almak istemiyorum.Almayı Düşündüğüm Megan 2 modeli 2008-2010 olanların km 'si 150 bin ile 200 bin Arası Dizel Alıcam Bu Araba Bana Gider mi Tecrübeli Şöförlerden öneri bekliyorum.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Acemi için sedan araç kullanmak zor olur .

34VR1415

muhtesem44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı Almadan önce Özel direksiyon eğitimi almayı düşünüyorum
Gerek Varmı gitmeme. 2008 - 2010 Reno Megan 2 Sedan manuel dizel nasıl bilirsiniz bana Gider mi ?

Megane2Extreme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardesım benımde ilk aracım megane 2 halada kullanıyorum kullanısı kolay 2008 model benımkıde dıreksıyonu felanı yumusak rahat bı arac parcaları ucuz az yakyıor.Kılometresıne gelırsek evet megane2 lerın kılometresı oluyo az yakıyo kullanılan bır araç.Benım aracımda 200 binden nerdeyse ama hıc bır sorunu yok rahatlıkla onerıcem bı araba.

muhtesem44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megan 2 2008 ve 2010 larda kronik sorunları varmı birde duyduğum renault marka arabaların motor ömrünün kısa olduğu bu ne kadar doğru misal vw ford motor ömrü çok uzunmuş bu konuda tedirğinim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Dizel araç alanlar çok yol yapanlardır genelde bu sebeple dizeller de km yüksek olur . Motor ömrü tamamıyla kullanıcı odaklı değişiklik gösterir.

34VR1415

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megan 2 2008 ve 2010 larda kronik sorunları varmı birde duyduğum renault marka arabaların motor ömrünün kısa olduğu bu ne kadar doğru misal vw ford motor ömrü çok uzunmuş bu konuda tedirğinim

Eski motorlar 200.000 civarında bakım istiyor dolayısı ile sağlam masraflar çıkartıyordu. Eskiden bu da Renault'un kronik sorunlariydi. Fakat yeni kesil Renault motorlarının vw ve Fiat motorlarından asagi kalır yani yok. Malumunuz böyle bir sorun olsa aynı motoru Nissan veya Mercedes gibi bir firma tercih etmez kendi motorlarını kullanırdı. Eski motorlardan kastım 2000-2005 arası motorlar. Sizin baktığınız model yılı bunlrin çok üzerinde zaten. Açıkcası alacağınız aracın bakımları düzenli ve malzemeden çalınmadan yapıldıysa ve düzgün kullanıldıysa sorun yaşamazsınız.

Bir diğer konu ise dizel motor sürekli km yapmalıdır. Az yakar diye dizel almak gelebilir insanın aklına fakat dizel alacaksanız yılda minimum 30.000 km veya üzeri yol yapmanız gerekir. Daha dusuk km yapacaksanız bu hem motora zararlı hem cebinize zararlı. Tavsiyem yılda 30.000 km yıl aşamayacak gibi görüyorsanız kendinizi dizel yerine benzinli almanız olur. Bunun muhasebesi uzunca yapıldı tarafımdan. Eger 30.000 km yıl geçmeyecekseniz kesinlikle benzinli araç daha avantajlı. Tavsiye tabi seçim size ait.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muhtesem44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam km konusunda haklısınız evet bence benzinli alırım diyordum bu yüzden ancak bu konuda bilgili bi tanıdık acemi olduğumu bildiği için dizel almamı tavsiye etti dizel motor daha güçlü dedi stop zor etmesi zor dedi 30.000 geçmezse zarar eder demizsiniz bu zarar çok abartı bi zarar mı sonuçta dizel alınması için bir çok neden var benziliye göre.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam km konusunda haklısınız evet bence benzinli alırım diyordum bu yüzden ancak bu konuda bilgili bi tanıdık acemi olduğumu bildiği için dizel almamı tavsiye etti dizel motor daha güçlü dedi stop zor etmesi zor dedi 30.000 geçmezse zarar eder demizsiniz bu zarar çok abartı bi zarar mı sonuçta dizel alınması için bir çok neden var benziliye göre.

Acemi birinin dizel araç kullanması avantaj fakat araba kullanmayı benzinli aracta öğrenirseniz ileride çok çok rahat edersiniz. Olurda dizele alıştıktan sonra benzinli kullanırsanız aracı yerinden oynatamadan stop edersiniz. Benzinli aracı kullanmak dizel araca göre çok daha zor. Dizel aracı otomatik araç gibi düşünebilirsiniz aracı hareket ettirmek için sürücüye pek ihtiyaç olmuyor kullanım kolaylığı bakımından dizel daha rahat.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muhtesem44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik vites olsa konu hak veriyorum fazlasıyla ama ben dizelde usta şöför olduktan sonra bendinde kaldırma olayını kavramam bir kaç denemede çözerim diye düşünüyorum