Tavsiyelerinizi ve Yardımlarınızı Eksik Görmeyin :)

Alpertunga4242

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 1.2 120 bg Joybenzinli Modele sahibim. Joy Model yani boş olduğu için iç görüntüsü can sıkıyor ancak performansı tatminkar. Golf, honda, astra gibi araçlar la bire bir kapışacak boyutta. Malzeme kalitesi tam bir fiyasko. Yakıt bakımın dan 90 110 arası giderim diyosan 5 lt ortalaması var. Şehir içi yakıtı içen bi K onu m da. Dizel kesinlikle tavsiyemdir

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen bakma o arkadaşlara ben daha ağzından evet ya şu özelliği de iyi dediğini duymadım. geçmiş mesajlarına bak hep şikayet hep kötüleme. sayın milic ve bir kişi daha var b ile başlayan ismi 2 side aynı, yok trim sesi geliyor, yok bilmem ne sesi geliyor, bunun tok kapı sesi niye yok? diye hayıflanıyorlar. aynı segment araçların bir çoğunda var aynı sorunlar. varsa sorunsuz aynı segment bir araç göstersinler bizede. birde araçları 2012 model yani 4 yaşında yani clio 4 lerin ilk üretimi.ilk retim araçlarda her zaman sorun mevcuttur. bunlar geliştirilerek giderilir sonraki senelerde.

yukarıda da söyledim 2015 ve sonrası araçları tercih edersen daha az sorun yaşarsın. bu seriden önceki araçlarıda alacaksan, rüzgar sesi için işlem yaptırılmış araçları tercih edebilirsin.
hocam aracım hakkında bilmediklerinle sallıyarak yorum yapma.Ve insanları yalan söyleyerek yönlendirme ben hiç bir mesajımda aracın kapı sesi tok değil ve trim sesleri ile ilgili şikayette bulunmadım.bu yaptığın yanlış yönlendirme ve yalan söylemek.Aracım 2013 model mayıs 2014 trafiğe çıkışlı henüz 2 sene bile olmadı.aracımın farklı servislerde 3 kez direksiyon kutusu değişti ve en sonuncusu 2016 yılı içinde değişti sorunlar devam ediyor.6 kez viraj demir lastikleri değişti,sorun devam ediyor.2 şer kez ön amortisörler ve tablaları değişti.sorun devam ediyor.ve aracın tüm kapı fitilleri değişti.aracın 7000 ve 18000 kmde olmak üzere 2 kez fren balataları değişti.ilk kalkışta sürekli titriyor.en son servise gittiğimde ise servis çalışanı bunlar renaultta normal şeyler,bu tür srunlar istemiyorsan parana kıyıp ww yada toyota al dedi.bu konuşmalar ses kaydı ilede mevcut ve mais şikayet ettim ama personel için gerekli idari yaptırı yaptıklarını söylediler.benim aracımı yapın idari yaptırım değil.bana henüz 2 yıllık bu kadar parçası değişipde sorunları çözülmeyen başka bi marka ve araç gösterebilirmisin.gösteremezsin.bu sorunlar benim şansızlığım diyecem ama değil bu forumda bile bu sorunlarla boğuşan 10 larca kişi ve konu var.bana başka markalardaki sorunlar ayrıca beni ilgilendirmez ben hata sonucu renault aldım araç sorunlu hadi onuda geçtim sorunlarıda çözemiyorlar.Renault un tek yaptığı bakımlarda 40 liralık yağı 500 tlye değişmek

Son düzenleme:

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabiki kronik sorunları var, arkadaşlarda saymışlar. Ama kendi klasmanındaki araçlara göre hem yakışıklı hemde standart donanım olarak daha dolu araçlar clio 4ler. Bende 0.9 TCE İcon (2013) var. Hem yakıt olarak hem performans olarak gayet memnunum. Severek bineceğin sempatik bir araç bence. İcon donanımın özelliklerinde bi Opel yada wolksvagen almaya kalksan zaten fiyatları iki kata yakın. Kimsede 3 kuruşa 5 köfte beklemesin. Bu fiyatlara bu donanım Türkiye şartlarında iyi.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sıkıntılarınızı Mais'i arayakta bildirin bence.

Şikayet var a şikayette bulundunuz mu ?

Yaşadığınız sorun servis anlayışına da bağlı olabilir.
hocam adanada oturuyorum 2 farklı servisede gittim bişey değişmedi.mais e ve şikayet var .com a yazdım fakat sorunları çözmeyi bırakın aracı daha kötü yaptılar

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aracım hakkında bilmediklerinle sallıyarak yorum yapma.Ve insanları yalan söyleyerek yönlendirme ben hiç bir mesajımda aracın kapı sesi tok değil ve trim sesleri ile ilgili şikayette bulunmadım.bu yaptığın yanlış yönlendirme ve yalan söylemek.Aracım 2013 model mayıs 2014 trafiğe çıkışlı henüz 2 sene bile olmadı.aracımın farklı servislerde 3 kez direksiyon kutusu değişti ve en sonuncusu 2016 yılı içinde değişti sorunlar devam ediyor.6 kez viraj demir lastikleri değişti,sorun devam ediyor.2 şer kez ön amortisörler ve tablaları değişti.sorun devam ediyor.ve aracın tüm kapı fitilleri değişti.aracın 7000 ve 18000 kmde olmak üzere 2 kez fren balataları değişti.ilk kalkışta sürekli titriyor.en son servise gittiğimde ise servis çalışanı bunlar renaultta normal şeyler,bu tür srunlar istemiyorsan parana kıyıp ww yada toyota al dedi.bu konuşmalar ses kaydı ilede mevcut ve mais şikayet ettim ama personel için gerekli idari yaptırı yaptıklarını söylediler.benim aracımı yapın idari yaptırım değil.bana henüz 2 yıllık bu kadar parçası değişipde sorunları çözülmeyen başka bi marka ve araç gösterebilirmisin.gösteremezsin.bu sorunlar benim şansızlığım diyecem ama değil bu forumda bile bu sorunlarla boğuşan 10 larca kişi ve konu var.bana başka markalardaki sorunlar ayrıca beni ilgilendirmez ben hata sonucu renault aldım araç sorunlu hadi onuda geçtim sorunlarıda çözemiyorlar.Renault un tek yaptığı bakımlarda 40 liralık yağı 500 tlye değişmek

yazdıklarınızdan ilk cümleyi okudum ve orada bıraktım gerisi okumadım zaten. gidişatın belli nereye gittiği...

burada insanları yanlış yönlendiren sizlersiniz.

bkz.

Kısa ve öz söylemek gerekirse RENAULT PİŞMANLIKDIR kardeş

direkt firmayı gömmüşsünüz. hemde neden? 2013 model aracınızda çıkan bir kaç sorundan. biz size bu araçlar sorunsuz çok iyi demiyoruz ama siz onca modelin arasından 1 tanesini genele yayıp tüm firmayı kötülüyorsunuz. ayıptır yazıktır....

biz burada soru soran herkese

+ yönleri şudur

- yönleri budur tercihini sen yap diyoruz. ama sen kalkıp şöyle kötü böyle kötü dersen olmaz. şimdi forumdaki mesajlarınızı aratsak 10 mesajdan 9 u kötülemek için yazılmıştır. geriye kalan 1 inde de es kaza atlamışsınızdır ;) şimdi burada insanları yönlendiren kim acaba? daha önce de şu mesajın aynısını yazdım "araçlarınızı satın da sizde kurtulun bizde kurtulalım :D"

konu yanlış yerlere gitmesin bu mesajdan sonra bu konuyla ilgili bir harf dahi yazmayacağım zaten. 1. sayfada ilinsor ne güzel yazmış + ları - leri bunlar diye. direkt insanları yönlendirmekten vazgeçin kötü diye. siz yazacağınızı başınızdan geçenleri, olumsuzlukları artık ne varsa yaşadığınız yazın buraya iyi yanı kötü yanı olarak bırakında kişiler kendisi değerlendirsin RENAULT UN PİŞMANLIK olup olmadığını!!!

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazdıklarınızdan ilk cümleyi okudum ve orada bıraktım gerisi okumadım zaten. gidişatın belli nereye gittiği...

burada insanları yanlış yönlendiren sizlersiniz.

bkz.

direkt firmayı gömmüşsünüz. hemde neden? 2013 model aracınızda çıkan bir kaç sorundan. biz size bu araçlar sorunsuz çok iyi demiyoruz ama siz onca modelin arasından 1 tanesini genele yayıp tüm firmayı kötülüyorsunuz. ayıptır yazıktır....

biz burada soru soran herkese

+ yönleri şudur

- yönleri budur tercihini sen yap diyoruz. ama sen kalkıp şöyle kötü böyle kötü dersen olmaz. şimdi forumdaki mesajlarınızı aratsak 10 mesajdan 9 u kötülemek için yazılmıştır. geriye kalan 1 inde de es kaza atlamışsınızdır ;) şimdi burada insanları yönlendiren kim acaba? daha önce de şu mesajın aynısını yazdım "araçlarınızı satın da sizde kurtulun bizde kurtulalım :D"

konu yanlış yerlere gitmesin bu mesajdan sonra bu konuyla ilgili bir harf dahi yazmayacağım zaten. 1. sayfada ilinsor ne güzel yazmış + ları - leri bunlar diye. direkt insanları yönlendirmekten vazgeçin kötü diye. siz yazacağınızı başınızdan geçenleri, olumsuzlukları artık ne varsa yaşadığınız yazın buraya iyi yanı kötü yanı olarak bırakında kişiler kendisi değerlendirsin RENAULT UN PİŞMANLIK olup olmadığını!!!
O zaman benimle ilgili yalan söylemeyin.Kendi fikrinizce yorumunuzu yapın siz iyi derseniz ben kötü derim ama YALAN söylemeyin olmayan şeyleri kafanızdan uydurarak.ben aracın sorunları olduğu için kötülüyorum.ama siz aracı övmek için mesajınızda benimle ilgili olmayan şeyleri aynı mesaj içerisinde 3 kez Yalan söyleyerek kullanıyorsunuz

Kergit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam senin araç baya sorunlu çıkmış. Ama piyasadaki araçlar bu kadar sorunlu değil. Bence sana bir istisna denk gelmiş.
Ben 2014 aralıkta aldım aracımı ve servisin önünden bile geçmedim o günden beri.
Rutin bakımda sadece yağ ve filtreler değişti onuda serviste yaptırmadım

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kesinlikle clio tavsiye etmem.araç sorun yumağı.servisle akraba olursunuz.2 yaşında aracımın değişmedik yere kalmadı ve sorunlarda çözülmedi.Bu durum bana özel bi durumda değil,forumları dolaşırsanız görürsünüz.Kısa ve öz söylemek gerekirse RENAULT PİŞMANLIKDIR kardeş

2007 model clio kullanıyorum.sadece yakıt alıp senede bir senelik bakım yaptırıyorum.Sizinki biraz şanssızlık olmuş galiba.

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75bg benzinli çok iyi baktığım ve titiz kullandığım arabam için söylüyorum model (2015) bugun tam 1 sene oldu yarın bakıma gideceğim.
+ yakıt ideal
+ dış görünüm ve iç dizayn güzel(dizayn olarak)
+yol tutuşu
+araç özellikleri iyi(yokus destek. oto farlar. frenleme sistemleri. yagmur sensör. bilgi ekranı. kart sistemi vs.vs zaten bunları arastırısın)

-özellikle hafif rampada bile çekiş çok kötü, heleki 4 kişi isen.(bazen 1 bazen 2 vitese kadar düşüyorsun) 3.vitesde normal bi rampayı hiç çıkmadı.
-aracın içi çok dar özellikle arka kısım (standart ölçülerdeki kişiler için bile)
-amortisör denilen birşey yok yol tutus için konfor sıfır.
-yalıtım kötü . tümseklerden geçerken veya baska birşey dış ses komple içeride.
-kullanılan malzeme (vida ve metal kısımlar) aracım 1 senelik koltuk vidalarında paslanmalar var.
-tüm plastik aksamdan sesler, gösterge paneli ve siperliğinden sesler, vites bölgesinden ve ön ekranlı panelden, bagaj plastiklerinden sesler rahatsız edici koltuk gıcırdamaları.

+- iç plastikler aracına iyi bakarsan güzel. ancak en ufak bişeyde zarar görücek kalitede

Araç için düşüncelerim bunlar. benim arabam bu şekilde. ancak başkasında bu + ve - ler yer değiştirebilir.

konuyla ilgili bazı tartışmalar yaşanmış, yazdığım bu cevabımı tartışma konusu olarak ele ALINMAMASINI rica ediyorum, saygınız için teşekkürer

anll23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75bg benzinli çok iyi baktığım ve titiz kullandığım arabam için söylüyorum model (2015) bugun tam 1 sene oldu yarın bakıma gideceğim.
+ yakıt ideal
+ dış görünüm ve iç dizayn güzel(dizayn olarak)
+yol tutuşu
+araç özellikleri iyi(yokus destek. oto farlar. frenleme sistemleri. yagmur sensör. bilgi ekranı. kart sistemi vs.vs zaten bunları arastırısın)

-özellikle hafif rampada bile çekiş çok kötü, heleki 4 kişi isen.(bazen 1 bazen 2 vitese kadar düşüyorsun) 3.vitesde normal bi rampayı hiç çıkmadı.
-aracın içi çok dar özellikle arka kısım (standart ölçülerdeki kişiler için bile)
-amortisör denilen birşey yok yol tutus için konfor sıfır.
-yalıtım kötü . tümseklerden geçerken veya baska birşey dış ses komple içeride.
-kullanılan malzeme (vida ve metal kısımlar) aracım 1 senelik koltuk vidalarında paslanmalar var.
-tüm plastik aksamdan sesler, gösterge paneli ve siperliğinden sesler, vites bölgesinden ve ön ekranlı panelden, bagaj plastiklerinden sesler rahatsız edici koltuk gıcırdamaları.

+- iç plastikler aracına iyi bakarsan güzel. ancak en ufak bişeyde zarar görücek kalitede

Araç için düşüncelerim bunlar. benim arabam bu şekilde. ancak başkasında bu + ve - ler yer değiştirebilir.

konuyla ilgili bazı tartışmalar yaşanmış, yazdığım bu cevabımı tartışma konusu olarak ele ALINMAMASINI rica ediyorum, saygınız için teşekkürer

Hocam aynı modele, motora sahibim ve benimde 1 yıl yeni doldu bakıma götüreceğim 1 haftaya :). Sana zahmet bakımı yaptırdığında kaç tuttu, neler değişti söyleyebilirmisin?