TC Kimlik No'lu Nüfus Cüzdanları Kaç Yıl Geçerli?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
ESki kimliklerin 10 yıl geçerli olduğu söyleniyordu. Bazı belediyelerin sitelerinde halen tapu işlemleri vb için en fazla 10 yıllık olabileceği yazarken, içişleri bakanlığının sitesinde yıpranmadığı, etmediği takdirde değişime gerek yok e o zamanda 60 yaşında da aynı kimliği kullanırım diyebilirsiniz, fotoğraftan tanınmada sorun olmadığı sürece diyor.

Ee kıl memura denk geldik diyelim, hiç benzemiyon sen buna derse ne eder insan? :aytuğ

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saç uzattık sakal uzattık o zaman kimlik de mi değişecek şimdi yahu :D

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kanun ne diyorsa ona uymak zorundayız/lar...:)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
ESki kimliklerin 10 yıl geçerli olduğu söyleniyordu. Bazı belediyelerin sitelerinde halen tapu işlemleri vb için en fazla 10 yıllık olabileceği yazarken, içişleri bakanlığının sitesinde yıpranmadığı, etmediği takdirde değişime gerek yok e o zamanda 60 yaşında da aynı kimliği kullanırım diyebilirsiniz, fotoğraftan tanınmada sorun olmadığı sürece diyor.

Ee kıl memura denk geldik diyelim, hiç benzemiyon sen buna derse ne eder insan? :aytuğ

Valla geçen ehliyette başıma geldi o kimliğimi işyerinde bırakmıştım adam bir resme bakıyorhehebir bana bakıyor:aytuğdemesinmi bu siz değilsinizheheaslında haklı tabii ha nemi yaptım tüm iyiniyetimle ikna ettim kendilerini:loll

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
saç uzattık sakal uzattık o zaman kimlik de mi değişecek şimdi yahu :D
valla ben saç rengi ve makyajdan dolayı sorun yaşıyorum sen düşün artık :D sabah sürünerek gittiğim derste iş merkezi güvenliği bir kimliğe bakıyor bir bana bakıyordu, sürekli değişiyorlardı bir de, neyse artık bayan başladı hep o var da kurtuldum o bakışlardan :D

Kanun ne diyorsa ona uymak zorundayız/lar...:)

iyi de işte kanun net değil abi, kimi yerde sadece eskilerin 10 yıl geçerli olduğu yazıyor, kimi yerde genel. bir de memurun anlayışına kalmışsak??? :slc

Valla geçen ehliyette başıma geldi o kimliğimi işyerinde bırakmıştım adam bir resme bakıyorhehebir bana bakıyor:aytuğdemesinmi bu siz değilsinizheheaslında haklı tabii ha nemi yaptım tüm iyiniyetimle ikna ettim kendilerini:loll
şu iyi niyetten bana da göndersen kerem abi, yarın halledemezsen işleri bolca gerekecek haftaya da...:berbat

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ben saç rengi ve makyajdan dolayı sorun yaşıyorum sen düşün artık :D sabah sürünerek gittiğim derste iş merkezi güvenliği bir kimliğe bakıyor bir bana bakıyordu, sürekli değişiyorlardı bir de, neyse artık bayan başladı hep o var da kurtuldum o bakışlardan :D

valla hocam o konuda en şanslı kadınlar minyon tipli kadınlar olsa gerek :cool:

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
şu iyi niyetten bana da göndersen kerem abi, yarın halledemezsen işleri bolca gerekecek haftaya da...:berbat

Öncelikle kendinize adliye yakını bir ev tutunuz sonra göndereyim sıkıntı olmasın
ıslıkO iyiniyet yüzünden adliye manyağı olduk ya değerli mod'um ayrıca 3'e taktılar seri üretim arada gülüyorsak deliliğimize veriniz efenim yoksa kayış sıyırttık:bantKısaca relax sn.mod'um relax .................:(

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
valla hocam o konuda en şanslı kadınlar minyon tipli kadınlar olsa gerek :cool:

aslında ilkokul simam aynen yerinde neredeyse, sorun o fotoyu iş başvuruları için çektirmişim zamanında makyajlı, e ben özel durumlar dışında ya hiç ya fark edilmeyecek şekilde yaparım ama sabah zombi şeklinde renk bembeyaz ruh gibi alaka yok kimlikle:D
bu sefer uykusuz renksiz çektireyim de fotoyu sorun çıkmasın:D

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında ilkokul simam aynen yerinde neredeyse, sorun o fotoyu iş başvuruları için çektirmişim zamanında makyajlı, e ben özel durumlar dışında ya hiç ya fark edilmeyecek şekilde yaparım ama sabah zombi şeklinde renk bembeyaz ruh gibi alaka yok kimlikle:D
bu sefer uykusuz renksiz çektireyim de fotoyu sorun çıkmasın:D

işte buna inanmam :D bir kadın sabah makyaj yapmadan evden çıkacak öyle mi :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

Öncelikle kendinize adliye yakını bir ev tutunuz sonra göndereyim sıkıntı olmasın
ıslıkO iyiniyet yüzünden adliye manyağı olduk ya değerli mod'um ayrıca 3'e taktılar seri üretim arada gülüyorsak deliliğimize veriniz efenim yoksa kayış sıyırttık:bantKısaca relax sn.mod'um relax .................:(

kafada bir adliye sorunu eksik, ben relax çay alayım en iyisi, doğadan ın vardı kerem abi tavsiye ederim bak, bir kurtulsan şu işlerden hayırlısıyla, yeni maraz aramayalım, sakin olalım, nasıl olsa hak hukuk yok kendimizi zora sokmayalım yani...