Tekerlek ugultusu

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekerlek rulmanının kalitesi kadar ustanın kaliteside önemli bence.
Paltır küldür takılan rulman kısa zamanda sıkıntı çıkarabilir. Kimisi tornacıya göndermeden çakıyor diye duydum...[/Q
tornacının yanındaydım. eski rulmanı kullanarak pres makinasında yenisini taktı.

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ibrahimmcolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyice bunamisiz. Bilyalari degistireli 21000 km olmus. sag arka tekrar degisti. 50 tl kendisi. 10 tl iscilik. 70 tl castrol yari sentetik 10 40 yag. 10 tl yag filtresi. 20 iscilik toplamda 160 tl ye sanayiden ciktik.

10-40 yag hangi arabada kullandınız.
10tl iscilikte çk azmış.

ibrahimmcolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekerlek rulmanının kalitesi kadar ustanın kaliteside önemli bence.
Paltır küldür takılan rulman kısa zamanda sıkıntı çıkarabilir. Kimisi tornacıya göndermeden çakıyor diye duydum...[/Q
tornacının yanındaydım. eski rulmanı kullanarak pres makinasında yenisini taktı.

siz sadece bilyayı sökme takma işlemi içinmi gittiniz diğerlerini kendinizmi yaptınız?
normalde tornacı arabayla ilgilenirmi bilmemde bilyeyi yerinden sök falan?

ibrahimmcolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde ön iki bilye değişeçek
bozuk bilya ugultu harici baska neler yapar.
Benden sac sürtmesi gibi ses te geliyor ön takıma soktum 2 bilya 2 amasör harici sıkıntı yok dedi
bi sac demir sürtmesi gibi ses geliyor dün lastigi söktüm balatasına sagına soluna baktım bişey göremedim.
Birde ön sağ lastigin iç kursunu bir yere sürtmüş kursun yalanmış parıl parıl parlıyor ama nereye sürtyo bulamadım nereye sürter?

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10-40 yag hangi arabada kullandınız.
10tl iscilikte çk azmış.
r9 broadway 1400 cc. evet bilyanın preste takılması 10 tl . fazla bile verdik ya neyse.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20-50 degılmi bizim broların yagı ben ustaya zorla bile 15-40 koyduramadım. 10-40 nasıl koyuyorsunuz.

Zamaninda 20 50 de koydum. o zaman sabahlari zor calisiyor. ama 10 40 yaz kis ayni koyuyorum. zaten bundan sonra yag icin ustayada gitmeyecegim. sanayiden yagi filtreyi ve alt tipayi alip kendim yapacam. milyoncudan da filtre sokme aparati. niye bosuna 20 tl vwreyim. yere bir cukur kazdim mi is tamam.

ibrahimmcolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zamaninda 20 50 de koydum. o zaman sabahlari zor calisiyor. ama 10 40 yaz kis ayni koyuyorum. zaten bundan sonra yag icin ustayada gitmeyecegim. sanayiden yagi filtreyi ve alt tipayi alip kendim yapacam. milyoncudan da filtre sokme aparati. niye bosuna 20 tl vwreyim. yere bir cukur kazdim mi is tamam.

Yere acacaginiz cukur neyin nesi yagin topraga karismamasi gerek biliyonuzdur.
10-40 eksiltme yag yakma olayi oluyormu.
Tipayi herdegisimde degisiyormusunuz

ibrahimmcolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön iki amatisörün değişimi ön iki bilyanın değişimi 1 adet taşıyıcının değişimi yag bakımı ön viraj demir lastikleri sag ön iç akıs tamiri bosluk var gibi yapabilirsek yaparız dedi. kesin bişey söylemem dedi 100 tl dedim komplesi güvenmem seninki ondan aha iyidir dedi. 130tl iscilik dedi. parçalar benden
140tl monreo amartisör
80 tl snr bilya
30 tl 4 litre 20-50 elf
60 tl taşıyıcı
15 tl de viraj demiruçlastikleri