tekleme ve silkeleme sorunu

vFurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi forumlar oncelikle.
99 clio 1.6 8v benzinli hb aracimda ilk marsta ve motor soguk iken silkeleme ve tekleme yapiyor tup yok aracimda. Bu sorun yuzunden ne yokus cikabiliyorum ne arac sollayabiliyorum araci tapa gaz yani dib gaz kullanamiyorum trafikte kalirsam cig benzin kokusundan geberecegim ustama goturdum benzin filtresi benzin pompasi buji buji kablosu degisti ve sorun gecmedi bugun sabah 8 9 gibi gittim bobinleri degistirdim bakalim duzelicekmi duzelmez ise nasil bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim ayni sorunu yasayan abilerim veya ablalarım varmi ?
Konuyu buraya actım ama yanlısmıdır dogrumudur bilmiyorum şimdiden affola

ustaa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya bu tekleme arada bende de yapıyor.

omerce466

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim sorunum clio 2001 model megan motorlu 14. 16 valf aracım var sıkıntım kışın özellikle sabahları ilk çalışmada devir saati 20 çıkıyor 2 dk sonra alıp alıp vermeye başlıyor 10 düşüp 20 çıkıyor özellikle lambalarda durduğumda motor çıldırıyor sanki normal seyir halinde pek etkilemiyor 2.vitese attığımda gaza dokunmadığım halde aracın hızı 35 kadar çıkıyor ama araç yaklaşık 6 km gittikten sonra ve motor tam ısındıktan sonra hiç bir sorunum kalmıyor her şey normal aracı yaptırmak için tamirciye gittiğimde bobinler buciler benzin pompası rolenti motoru değişti ama sonuç nafile baya bir para ve emek harcadım ama düzelmedi lütfen başına gelen varsa ve düzelte bilenler yazsın çünkü her gittiğim tamirci bir şey diyor yardımlarınız için teşekkür ederim

Omer.hulisi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı günler . 97 model 110 bin kmde orj torosum var . Yakıtı olsun gidişi olsun harikaydı . Taki 1 kerr bilmeden pis gaz aldım . Araç normal seyrinde giderken boğazına bişey takılmış gibi tekliyor . Kenarı çekiyorum stop ediyor. Şu aralar iyice sık yapmaya başladı. Geç marş da alıyor. Sebebini henüz bulamadım . Konyada sağlam ustaya götürüyorum tam sanayiye giriyorum ara sıra bu sıkıntıyı yapan araba sanayide tık yok . Yakıt arttı. Benzinde de yapıyor. Sıcak soğuk hiç fark etmiyor . Tek yapmadığı yer 100 suratın üstüne çıktığımda. Allah rızası için yardım edin kafayı yemek üzereyim . Yaptığım bakımları anlatıyım
- Filtreler yağ bakımı motor antifirizi platin meksefe bujiler buji kabloları şamandıra tek ateşleme bobini kaldı sanırım onada güveniyorum neden ? Araç sürekli yapmıyor . Yaptığında gaz yemiyor boşa alıyurum stop ediyor bazen çalışıyor bazen çalışmıyor çalıştığında ise rolantide gaz sürekli kesiyor sanki kesiciye girermiş gibi gaza basıncada ya stop ediyor yada gaz seke seke yiyor yüksek devirde sekmiyor . Bu arada Konyadaki en iyi gaz adarcısına ayarı yaptırmıştım . Biri kerede motoru wd40 ile temizleyip kaputu açıp iki saat kurumasını bekledim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler