Teknosada sendikalı işçi kıyımı teknosa işçilerinin yanındayız

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Teknosa A.Ş’ye ait Gebze Deposu işçilerinin Sendikal mücadelesi İşveren tüm baskılarına rağmen devam etmektedir.
Sendikamız Liman-İş 2014 yılının Ekim ayında çoğunluk sağlamasına karşın, İşveren şark kurnazlığı yaparak İşletmenin İstanbul merkezdeki işçilerini SGK’da bu depoya kaydırmış ve çoğunluğa itiraz etmiştir. 6356 sayılı garabet yasanın açıkları nedeniyle dava bir türlü görülememiştir.

İşveren vekilleri sürekli işçileri baskı altında tutarak, işten atmayla tehdit etmektedir. Belli aralıklarla da sendikalı işçileri basit bahanelerle tutanaklar tutarak işten atmakta ve diğer işçilere gözdağı vermeye çalışmaktadır.
İşçilerin Anayasal hakları olan sendikalaşmaya engel olmaya çalışanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. İşçilerin üzerine baskı kuran işveren vekili konumundaki çalışanlar, işçi olduklarını ve patronlarının en ufak bir sıkıntıda kendilerini kapının önüne koyacaklarını unutmasınlar.
Daha önce de kamuoyun açıkladığımız gibi, işverenin Çalışma İlişkileri Müşaviri bilgilendirilmiş ve uyarılmıştır. Ancak anlaşılan bu iyi niyetli uyarılarımız dikkate alınmamıştır; işveren sınıfsal kaygıları çerçevesinde hareket etmeyi ve meydan okumayı tercih etmiştir; Liman-İş Sendikası ile Teknosa işçisi bu meydan okumayı kıracaktır.
“YAŞASIN İŞÇİ SINIFININ BİRLİĞİ”
Bugünden itibaren:
• TEKNOSA ürünlerinin boykot edilmesi için gerekli çalışmalara başlayacağımızı,

• Önümüzdeki günlerde kitlesel eylemlerle sesimizi ve Teknosa A.Ş’nin işçi düşmanı tavrını tüm Türkiye’ye duyuracağımızı,

• İşçilerin sendikalaşma özgürlüğünü engellemeye çalışan ve sendika üyesi olanları istifaya zorlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı,
buradan kamuoyuna saygıyla duyururuz.

“YAŞASIN TEKNOSA İŞÇİLERİNİN HAKLI MÜCADELESİ''

Son düzenleme:

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu işverenler akıllanmaz. Ya nerde cahil okumamış patron olursa pabucumun tabikide. Olacağı bu köleyiz sanki iyiki Teknosa kariyer adı altında gençleri sömüren enerjimizi kullanarak iş yürütmeye çalışan projesine gidip kendimi yormamışım. :) anlamıştım ama ısrarlarından hat satma Standına adam mı dayanır. Haklı mücadelenizde başarılar abi. Fax vs çekilecek yerler Yardımımız olacak birşey varsa soylemen yeter abi.

Tapatalk Üyeliğimden S5 Mini İle Gönderildi...

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah kardeşim dediklerine katılıyorum 4 senem gitti sinir hastası oldum bu lanet yerde değişecek bu saltanat

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen zaten iş değiştirecektin sıkıntı yokta, diğer işçiler haklarını geri kazanırlar umarım.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İşçiler ve çalışanlar bu ülkede ne zaman hak sahibi oldular, haklarını gerçek manasıyla ne zaman aldılar ?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşçiler ve çalışanlar bu ülkede ne zaman hak sahibi oldular, haklarını gerçek manasıyla ne zaman aldılar ?

Bu ülkede derken sor bakalım Bill Gates'in elemanlarına memnunlar mıymış aldıklarından. Dünya bu sistem üzerine kurulmuş, parası olan ağadır. Değiştirmek için dünyayı yok etmek gerekir. Buda kendi sonumuzu kendimiz getirmiş oluruz demek.ıslık

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bu ülkede derken sor bakalım Bill Gates'in elemanlarına memnunlar mıymış aldıklarından. Dünya bu sistem üzerine kurulmuş, parası olan ağadır. Değiştirmek için dünyayı yok etmek gerekir. Buda kendi sonumuzu kendimiz getirmiş oluruz demek.ıslık
Sen aldığına razı olabilirsin abim ama 900 lirayla ev geçindirmeye çalışan insanlar var bu ülkede, Bill Gates in hangi işçisi 900 lira maaş alıyordur ?

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben bu hayattan şunu öğrendim. Kimse size hakkınızı vermiyor, siz isteyip alacaksınız. İster Türkiye olsun ister ABD. Mücadelenizde başarılar dilerim. İnşallah en kısa zamanda haklarınıza kavuşursunuz.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen aldığına razı olabilirsin abim ama 900 lirayla ev geçindirmeye çalışan insanlar var bu ülkede, Bill Gates in hangi işçisi 900 lira maaş alıyordur ?

32 sene boyunca asgari ücretle çalışmış birisiyle konuşuyorsun kardeşim, hatırlatayım dedim. Yani asgari ücretle geçinmenin, 3 çocuk büyütüp okutmanın, ev kirası ödemenin, eve ekmek almanın ne olduğunu en iyi bilenlerdenim. Saat 18'de işten gelip gece 2'lere kadar ek iş yaparak hayatımızı idame ettirdik. Bu günlerimize çok şükür. Maaş alamadığımız dönemler oldu, enfilasyon ve yönetim yüzünden. İşte o en büyük sıkıntımızdı. Çünkü o zaman eve ne götüreceğini bilemiyorsun. Allah tüm işçilerin yar ve yardımcısı olsun.:eyv

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hakkı bey yaşıtız. Siz de ya emeklisiniz veya benim gibi gün sayıyorsunuz. Sadece şunu demek istiyorum. Evet eskiden maaşlarımızı geç aldığımız olurdu ama zamlar da bizi ilgilendiren gerçek enflasyon (yani pazar, bakkal, elektrik, su, kira.....) oranında artardı. En azından ona yakın artardı. Bugün sadece etin kilosu 1 senede %27 artmış açıklanan enflasyon %6 filan. Neye göre hesaplıyorlar anlayamıyorum? Emekli 24 TL zam almış. İyi güzel paralar zamanında yatıyor ona laf yok. Ama aldığınız parayla geçinebiliyor musunuz? İşte sorun burada.