Telefon Uyarı Seslerini (Whatsupp, Mesaj, v.b.) Bluetooth'a Bağlı İken Duyamamak

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonu bluetooth ile araca bağladığımda...

*Telefona arama geldiğinde aracın hoparlörlerinden ses geliyor. Gelen ses benim telefonumun kendi çalma sesi.
*Telefona Whatsupp 'dan, yada SMS ile gelen mesajlarda uyarı sesi gelmiyor hoparlörlerden. Telefondan da gelmiyor.
*Sesli mesaj geldiğinde (SMS ile yada Whatsupp ile) o sesli mesajı dinle diyorum ve bu ses hopalölerden gelmiyor. Telefondan da gelmiyor.

böyle olunca 10 dk.'da bir "acaba mesaj gelmiş mi" diye telefonu elime alıp açıp bakmam gerekiyor.

Sizlerin kullanımında bu uyarı sesleri geliyor mu ? Yada bunun açılıp kapatılabilme şansı var mı R-LINK üzerinden ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonu bluetooth ile araca bağladığımda...

*Telefona arama geldiğinde aracın hoparlörlerinden ses geliyor. Gelen ses benim telefonumun kendi çalma sesi.
*Telefona Whatsupp 'dan, yada SMS ile gelen mesajlarda uyarı sesi gelmiyor hoparlörlerden. Telefondan da gelmiyor.
*Sesli mesaj geldiğinde (SMS ile yada Whatsupp ile) o sesli mesajı dinle diyorum ve bu ses hopalölerden gelmiyor. Telefondan da gelmiyor.

böyle olunca 10 dk.'da bir "acaba mesaj gelmiş mi" diye telefonu elime alıp açıp bakmam gerekiyor.

Sizlerin kullanımında bu uyarı sesleri geliyor mu ? Yada bunun açılıp kapatılabilme şansı var mı R-LINK üzerinden ?

Bildirim sesleri calmasi lazim. Yani siz telefonu araca Bluetooth eya kablo ile bagladiniz. Muzik dinliyorsunuz bildirim geldiginde muzik sesi kisilip bildirim sesi aracin hoparlorunden ve telefondan duyuluyor. Bu olay muzik dinlemeseniz de bu sekilde olmali multimedya kapali iken arac hoparlorunden ses gelmez.

Gelelim diger konuya. Kullandiginiz telefonun markasi nedir bilemiyorum ama ben iphone ile araca baglandigimda imessage veya whats app sesli mesajlarini oynattigimda arac hoparlorunden ses duyuluyor. Kullandiginiz cihaz sizin de iphone ise hem iphone uzerinden hemde arac uzerinden mikrofon kullanimina iliskin izinlerin acik olmasi gerekiyor.

Her sey tamam oldugu halde sesi alamiyorsaniz servise bir gosterin. Bunlarla beraber yine eger iphone kullaniyorsaniz telefona gelen guncellemelerle beraber bazi fonksiyonlar calismayabiliyor. Servise basvurmadan once baska bir iphone ile ( kullandiginiz telefondan farkli bir surum olursa daha iyi olur ) denemenizde de fayda var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri dönüş için teşekkürler. Öncelikle bu bildirim seslerinin geldiğini öğrenmiş olduğum için çok sevindim :)
Şimdi bende bu bildirim seslerinin gelmeme problemini çözmek için hem aracı, hem telefonumu kurcalayacağım tekrardan.

Bu arada kullandığım telefon IPHONE X, Sürüm 11.1.1

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İphone için bilmiyorum ancak sms ve telefonum arandığında ikaz sesi geliyor bende.Ancak whatsapp mesajı gelince bende de uyarı gelmiyor.Telefonum android.6.0

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri dönüş için teşekkürler. Öncelikle bu bildirim seslerinin geldiğini öğrenmiş olduğum için çok sevindim :)
Şimdi bende bu bildirim seslerinin gelmeme problemini çözmek için hem aracı, hem telefonumu kurcalayacağım tekrardan.

Bu arada kullandığım telefon IPHONE X, Sürüm 11.1.1

X icin son guncel surum 11.2.5 bu yuklemeyi yapip tekrar deneyin iphone kaynakli sorun varsa guncelleme ile de duzelebilir.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrica androidi bilemiyorum ama iphone arabaya bagli iken hangi uygulamadan bildirim gelirse muzigi kisip bildirim tonunu caliyor. Sayet iphone araca bluetooth veya kablo ile bagliyken radyo dinliyorsaniz bildirim telefonda da calmaz sadece ekran isigi yanar buna da dikkat edin.

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrica androidi bilemiyorum ama iphone arabaya bagli iken hangi uygulamadan bildirim gelirse muzigi kisip bildirim tonunu caliyor. Sayet iphone araca bluetooth veya kablo ile bagliyken radyo dinliyorsaniz bildirim telefonda da calmaz sadece ekran isigi yanar buna da dikkat edin.

Maalesef ben ne yaptıysam IPHONE X ile bu problemi çözemedim : (
Ayrıca siz şöyle bir ibare yazmışsınız " RADYO DİNLİYORSANIZ BİLDİRİM ÇALMAZ SADECE EKRAN IŞIĞI YANAR "; öncelikle bizim araçlarda radyo kapanmışyor : )) malüm diğer konu başlığı altında bunu epey konuştuk. Seve seve o radyo dinlenecek, kaçışımız yok. Yok dinlemeyeceğim diyorsanız, sesis MUTE durumuna getireceksiniz. O zaman da zaten hiç ses uyarısı alamıyorum.
Android kullanan arkadaş da WHATSUPP uyarı mesajı alamadığını söyledi : ( Ama siz alıyorum dediniz, demek ki bu konu bizim arabalar ile değil de kullandığımız telefon ile alakalı. Bunu telefonu kurçalayarak çözmeye çalışacağım ama daha kurçalanacak yer kalmadı telefonda : (

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef ben ne yaptıysam IPHONE X ile bu problemi çözemedim : (
Ayrıca siz şöyle bir ibare yazmışsınız " RADYO DİNLİYORSANIZ BİLDİRİM ÇALMAZ SADECE EKRAN IŞIĞI YANAR "; öncelikle bizim araçlarda radyo kapanmışyor : )) malüm diğer konu başlığı altında bunu epey konuştuk. Seve seve o radyo dinlenecek, kaçışımız yok. Yok dinlemeyeceğim diyorsanız, sesis MUTE durumuna getireceksiniz. O zaman da zaten hiç ses uyarısı alamıyorum.
Android kullanan arkadaş da WHATSUPP uyarı mesajı alamadığını söyledi : ( Ama siz alıyorum dediniz, demek ki bu konu bizim arabalar ile değil de kullandığımız telefon ile alakalı. Bunu telefonu kurçalayarak çözmeye çalışacağım ama daha kurçalanacak yer kalmadı telefonda : (

Benim demek istedigim olay suydu aslinda; telefonu Bluetooth ile bagladiniz araca. Bu arada radyo dinliyorsunuz mp3 degil. Bu esnada telefona gelen bildirimler olursa ne telefondan nede aractan ses gelmiyor. Sadece bluetooth ile muzik dinlediginiz esnada muzigin sesi kisiliyor ve bildirim sesi arac hoparlorlerinden duyuluyor. Ya ben yanlis anlattim ya da siz yanlis anladiniz. Bu olay kablo ile baglandiginizda da ayni. Yani siz telefonunuzu araca ister kablo ile baglayin ister Bluetooth ile baglanin aracin multimedyasi radyo konumundayken arac hoparlorlerinden veya telefondan bildirim sesi alamazsiniz. Bu zaten mantik olarakta boyle olmali. Siz telefona diyorsunuz ki ben seni simdi bir cihaza bagladim butun sesleri ordan vereceksin. Ama bu sesi arac uzerinden verebilmesi icin ya aux modunda olmali yada telefondaki oarcayi caliyor olmali. Radyo konumunda iken zaten radyonun sesini hoparlorlere verdiginden ayrica telefona gelen bildirimin sesini hoparlorlere vermez. Verse iyi olurdu tabi ama malesef sistem boyle. Ayrica skoda ve fiste kullandim onlarda da sistem ayni. Siz telefonu hangi yolla araca baglarsaniz baglayin telefon bagli iken radyo aciksa telefondan ve aractan ses duyamazsiniz malesef.

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım, sonuç olarak bu uyarı seslerini duyamayacağım : (

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstediğiniz olay olmuyor androidlerde bilmiyorum ama iphone lerde sadece arama sesi gelir , telefondan navigasyon filan açıncada gelmez ben o yüzden sesi telefonda tutuyorum alttaki 3g wifi gibi kısayol çıkan sayfayı çekin müzik de sağ üstte ufak bir işaret olucak bluetooth bağalntıdayken ona tıklayın size telefonun sesinin nerden verilmesini sorucak telefong seçersiniz sesi duyarsını sıkıntı biter zaten konuşmalarda arabaya ses gelir