Temiz Ses İçin Ses Sistemi Önerileri (Marka, Model)

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi öncelikle orjinal teyple tertemiz, bası tizi ayrı çalan bir ses almanız çok çok zor...
Ben de evde sinema sistemi olarak Yamaha amfi ve kolonlar kullanıyorum, nasıl birşey istediğinizi az çok anladım.
O sebepten öncelikle düzgün markalardan (pio, sony,alpine, vsvs.) güzel bir teyp...3 RCA çıkışlı, USB girişli vs.vs marka model tercihi size kalmış, ama giriş seviye, kaliteli birşey olmasın...
Daha sonra iki component takımı JBL, alpine, hertz, pio düşünebilirsiniz...16cm tavsiye ederim önü de arkayı da...arka yuvalar genelde 13lük olur ufak bir işçilikle 16yı sığdırırlar...
Bagaja da müziği zenginleştirsin diye kaliteli ve ufak boyutlu bir subwoofer..alpine tavsiye ederim modelini tam hatırlamıyorum onur2ran'ın açtığı konularda var, aratabilirsin.
çok yüksek sesler istemediğiniz için ortanın biraz üstü kalite bir de 4 kanal amfi...işlem tamamdır

Ön componentleri teypten çalarsınız.
Arka componentleri amfinin iki kanalına bağlarsınız.
Amfinin boşta kalan diğer iki kanalını da köprüleyip (bridge) subwoofera girersiniz...

Teypten bi ince ayar çektiniz mi evdeki sesi alırsınız ;)

Ankara'daysanız bizim arabaları yapan işçiliğine güvendiğimiz güzel bir yer var, diğer arkadaşlarla yardımcı oluruz....

hatta para sıkıntı değilse sen tertemiz tüm seti alpine üst seriden diziver...G serisiydi yanlış hatırlamıyorsam ;)

Son düzenleme:

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uğur abi neden 2 çift mid takımı için 5 kanal anfi alınması gerekiyor ? 4 kanal yetmezmiki ?

bu arada sana yazcagım ekipmanları al muhtesem bir ses alırsın ( yani ben öyle düsünüyorum ve bu ekipmanların aynısını bende alıyorum inşallah suya düsmez hayalim :D )

1. macoustic marka mid takımı ( 180 tl )

2. soundmagus marka mid takımı (150 tl)

3. cadence 38 cm 1200 watt 600 rms subwoofer (300 tl )

4. forwell pof2100 mono anfi ( 250 tl )

5. macoustic mlx 800.4 stereo anfi (240 tl )

6. cadence 2.5 farad kapasitör ( 110 tl )

bunları alın takın muhtesem ses alın..

tolga

Tolga NAGAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paran varsa focal al her türlü hakkını veriyor.

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
focal veya audison
bunlar müzik dinlemek için bire bir tabi SQ sistemlere hitap ediyor ve fiyatları 250 dolarla 1000dolar arasında değişiyor
yani kısacası elimizdeki parayı bilsekde güzel bi liste hazırlasak :D

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
focal veya audison
bunlar müzik dinlemek için bire bir tabi SQ sistemlere hitap ediyor ve fiyatları 250 dolarla 1000dolar arasında değişiyor
yani kısacası elimizdeki parayı bilsekde güzel bi liste hazırlasak :D

aynen valla abi bende audison lrx 6.9 marka anfi vardı pert olmus bitane megane 3 ten sokmustum. hatta forumdada paylasmıstım sıfırı 1.700 dü gittim anfiyi 400 kagıda satıp dandik merdiven altı ekipmanlar alıp taktım araca simdi hepsini sokup yeniden topluyorum kopek gibi pismanım valla sattıgıma o anfiyi o anfiyi alabilmek için 2 adet 1000 lik wofermı teklif edenler vardı dersin 2 tane jbl anfi teklif edenlermi jant yay lastik bag bahce teklif edenlermi neler ettiler neler sırf sıfır anfi ve mid almak icin gittim anfiyi 400 e verdim aptallık ettim simdi ugrasıp duruyorum yenilemek için.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uğur abi neden 2 çift mid takımı için 5 kanal anfi alınması gerekiyor ? 4 kanal yetmezmiki ?

bu arada sana yazcagım ekipmanları al muhtesem bir ses alırsın ( yani ben öyle düsünüyorum ve bu ekipmanların aynısını bende alıyorum inşallah suya düsmez hayalim :D )

1. macoustic marka mid takımı ( 180 tl )

2. soundmagus marka mid takımı (150 tl)

3. cadence 38 cm 1200 watt 600 rms subwoofer (300 tl )

4. forwell pof2100 mono anfi ( 250 tl )

5. macoustic mlx 800.4 stereo anfi (240 tl )

6. cadence 2.5 farad kapasitör ( 110 tl )

bunları alın takın muhtesem ses alın..

Bas için wooferi nereye bağlıcaksın.??
Bas olmadan müzikden keyf alınamaz
Ya ikinci anfi kullnılacak yada en az 5 kanal anfi

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bas için wooferi nereye bağlıcaksın.??
Bas olmadan müzikden keyf alınamaz
Ya ikinci anfi kullnılacak yada en az 5 kanal anfi

he anladım abi bu dedigin benim icin gecerli degil o zaman benim mono anfim var bass ımı beslicek forwell pof2100 :)

vagabond94

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
temiz ses istiyorsan mbquart derim tertemiz tane tane müzik. ufaktan basın olsun dert tasa kalmaz

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alpine G Serisi ve Renault, Porsche'ninde Kullandığı ''Bose'' Markasını Öneririm :)