Teşekkürler Devletim, Teşekkürler SGK, Siz Olmasanız Biz Ne Yapardık?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Annem rahatsızlandı ayakları aşırı ağrımaya başladı yürümekte zorlanmaya başladı durup dururken oldu.

Dedikkiiiiiiiii biz bu ülkenin çocuğuz sigortalıyız vergi ödüyoruz devletimiz bize bakar.

Bunu söylerken tabiki kendimde inanmadım.

Neyse gelelim konuya. Binbir dertle netten zar zor bir gün aldık aile hekiminin tavsiye ettiği bölüme. Siz sormadan söliyim en erken 4 gün sonraya gün alabildik. anne dedim boşver gidip parasıyla muane olalım. yok 4 günden nolcak dayanırım ben dedi ille o sskdan faydalanıcaz kadında haklı bi ton vergi ssk v.s öde dur sonra özele niye gidesin para veresin. Mantıklı kadın ben masraf etmiyim istiyor.

neyse ağrılara 4 gün katlanıp gidildi. allah var haklarını yemiyim randevu saatinde anında aldılar içeri bi tek orda sıra beklenmedi. büyük gelişme tamamdır artık huzura kavuştuk (inandınız mı? hadi canım.)

doktor sağolsun ilgili gibi davranıp şuydu buydu bi ton soru sorduktan sonra böle olmicak sizin emg mi emç midir nedir ondan çekilmeniz lazım dedi. birde başka bişi filmi daha söyledi.

Onlar içinde sıra var dedi. Olsun bekleriz bu gün vaktimiz bol desekte bir faydası olmuşmudur? Olmuştur tabiki. Siz bilirsiniz dedi. bir film için 25 gün sonraya diğer film içinde 30 gün sonraya sıra varmış ancak! Devletimiz ama şuna izin verdi 25 30 gün istersen hastanenin bahçesinde sıranı bekleyebilirsiniz. Var ol devletim. Vergilerim helal olsun böyle süper hizmet görmedim.

Neyse hadi gene iyiyi 1 ay daha çekerse anneciğim ağrılarını bize sıra gelecek. (nasılsa daha kötüye gitme ihtimali yok nasılsa felç olma ihtimali de yok. Yürüyemiyorsa nolmuş alırsın tekerlekli sandalye beleş beleş gezersin diyecek devletü padişahuma sorsam. O yüzden sormuyorum)

Uzun lafın kısası anneme 30 gün daha o ağrıları çektiremem. Gidip o filmeleri cebimden çektirtecem. Yani bu güne kadar verilen 10larca milyarlık ssk primlerimiz ve yüzlerce milyarlık vergilerimin karşılığında aldığım hizmet budur. Ben koyunum çok memnun kaldım. Sizlerinde memnun kalacağınızı umuyor ve allah özele değil devlet hastanesine düşürsün diyorum. Özel hastanelerde ilgilenmezler. Devlete gidin. 30 gün sonra bile sizle ilgilenicekler.

Okuduğunuz için tşkler.

Şimdi asıl sormak istediğim soru? Bu konu için dava açma hakkı yokmu vatandaşın? Alınan paraların karşılığında bu hizmetin hak edilmediğini bunun bir cezası olması gerektiğini düşünecek bir hakim kalmışmıdır bu ülkede?

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle annenizin ellerinden öper geçmiş olsun dileklerimi iletin lütfen. Gerçekten çok üzüldüm.
Abi hiç karşılık alamiyoruz boşa para ödüyoruz.
Şöle bir durumda benim başıma geldi; Dişime tel takılması gerekiyor be 2 tane de çürük çıktı dedik okey tamam dolgu falan yaparlar bugün basar gideriz diye düşünüyorduk nereye düşünüyorsun dolgu için sıra almaya gittik bir sene sonraya randevu verdi. Oha dedim hastanin içinde bağırdım baya tartıştık falan almadılar içeri dedim bağre teli taksınlar. Tel için sıraya girdim sıra listesine baktım bana 5 yıl sonra randevu veriyordu. Öksürdüm baya küfür edermiş gibi geldi çünkü bana ve öle bir ilgisizlik yok yani hani atıyorum bir milyar para alıyorlarsa gramını hak etmiyorlar bu kadar eminim.

Şu ki; 3 çocuk diyorlar ya. İşte öle bir duruma gelcez ki o 3 çocuk çalışsa bir evi geçinemez hale gelcez korkum şu. Bana vurmasa artık şu darbeler.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şereften yoksun insan artıkları... :( Çok geçmiş olsun gökhan..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim,maalesef bazı branşlarda bekleme süresi çok uzun oluyor,Devlet in bu duruma acilen el atması gerekiyor.
Bende bugün Bağcılar Devlet hastanesinde Dahiliye kliniğindeydim,10 gün öncesinden bugüne internetten randevu alabildim,sabah tahlil için kan ve idrar örneği aldılar,öğleden sonrada sonuç almaya gittim,doktor şeker ve kolestrol ilacı için 2 senelik rapor yazıp gönderdi.
Ben size göre şanslı sayılırım...

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük geçmiş olsun ve Allah acil şifalar versin kardeşim.
Bu durum devamlı içinde ve yakından takip ettigim için soyluyorum kelimesi kelimesine dogru.Senin gibi binlerce vatandaş bu durumdan magdur.Çağdaşlaşma adına telefonla randevu cıkardı cok guzel . Peki 4 gun sonraya sıra ne demek? Onuda gectik okadar vergi alıp muayene ucreti alıyorsun alınan ilaçlardan iskonto kesiyorsun ihalelerden milyarlarca kar elde ediyorsun, son teknoloji ürünler alıyoruz herşey vatandaşımızın saglıgı için diyorsun . Neden 30 gun sonraya hasta bir insana randevu veriyorsun? o Hasta ! Hasta!! Oraya gezmeye dolaşmaya tatile gelmedi tedavi olmaya çare bulmaya geldi.Verdigim ve ailecek verdigimiz bütün vergilerimiz Bu hükümete haram zehir zıkkım olsun bunu kullananların çolugundan cocugundan cıksın , bizi magdur edenlerin de Allah bin türlü belasını versin . Gökhan bende biraz fazla doluydum bu konuyla ilgili yazını görünce de dayanamadım :(

Sonrada bu doktorlar neden istifa ediyor diye vatandaşa şikayet ediyorlar.Sen hastana sahip cıkamıyorsun Doktorun seni takarmı? Hasta yakını geliyor doktoru muayenehanesinde öldürüyor.Sonra adam istifa etti doktorumuz yok muayene o sebeple gec oluyo vs vs..Bide vatandaşın karşısına gecip " siz rahat olun doktordan bol ne var gerekirse irandan getiririz" demeyi biliyordunuz? Hani iran ? Hani Doktorların? Herkes bu saglık kurumunu yani Saglık bakanlıgı ve SGK yı teker teker bırakıp gitti ve halada gidiyorlar..Yemin ederim mecbur olmasam şart koşmasa şu hukumet sigorta pirimimi özel emeklilige ve özel saglık sigortasına yatırttırırım şirketime.Hiç olmassa özel hastaneye gider özel saglık sigortamla 5 dk da tahlillerimi yaptırır en nezih muayenehanelerde muayenemi olur cıkarım..Ama illa verecen o ssk primini o vergini o muayene ücretini vs vs..

Kısaca Recep Akdağ Allah belanı versin.. Sağlıgımızla oynayanların cocuklarımızı Analarımızı agrılar acılar içinde bırakanların cocuklarıda analarıda aynı derde düşsün inşallah.

Saygılar... Sevgiler...

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin abi
Devlet hastanesi konusunda bu şekilde bir sorun yaşamadık çok şükür.
Ama diş bölümünün böyle olduğunu biliyorum dışarıda pahalı olduğu için aşırı bir yoğunluk var.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Büyük geçmiş olsun ve Allah acil şifalar versin öncelikle;

Memleketimde değişen bir şey yok aslında olayın özeti bu ne kadar para o kadar sağlık ne kadar para o kadar adalet vs vs vs
:sinirli

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya benim durumum kurtarıyor. annem sgk da şansını demek istedi gördüğümüz muamele bu. bazı branşlar çok bekletiyor. bi emg için böyle sıra verilmez. gidip özelde gerekeni yapacağım.

ama bizden soygun gibi aldıkları paralar haram zıkkım olsun. soyuluyoruz bunu bilin. ayda 300 tl verdiğimiz ssk bi boka yaramadı. ayda 30 tl verdiğimiz özel sağlık sigortası isterseniz hemen şuan özel ambulans bile yollarız yeterki isteyin beleş dedi.

bizde sağolun yarın biz gideriz hastaneye dedi ve istediğimiz özele gidip halledeceğiz. eşşeğinizi sağlam kazığa bağlayın devlete çokta güvenmeyin. anca prim tahsil etmeyi bilirler. sağolsunlar tek hızlı oldukları şey çocuk sağlığı merkezleri. başkada hiç bi boku doru düzgün yapmadılar. ki çocuğum olmadığı için bilmiyorum oranında hizmeti nasıldır gerçekten iyi mi. yoksa reklammı.

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Gecmis Olsun Gokhan
Gecmis Olsun Usta
Olayin Ozu Su Ki Paran Varsa No Limit
Paran Yoksa Allah Yardimcin Olsun
Her İs Paraya Bakiyor
Banka Reklami Gibi 12 Yildir Ulkede Hersey
Ama Ne Yazik Ki Reklama Kanmis Millet
Herseyi Bir Kenara Birak Son Yakit Zammina Bile 3-5 Kisi Bile Tepki Koymuyor Koyamiyor Hayretler İcerisinde İzliyorum Yaziklar Olsun Ne Diyim Ki

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu millet yedigi kazıklara alıştı artık abi.