Teyp kapanma sorunu

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elimde renault dacıa modelelrinin orjinal teybi var açıkken 15 dk çalışıp kendiliğinden kapanıyor sorun ne olablir acaba ??

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
böyle birşey yaşayan başına elen kimse yok mu ????

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
böyle birşey yaşayan başına elen kimse yok mu ????

selamlar, cihaz araç çalışır haldeyken 15 dakika çalışıp kapanıyorsa , teybin içinde bir elektronik eleman arızalıdır ve belli bir ısıya ulaşınca devreyi kesiyordur.

araç kapalıyken oluyorsa eğer araç teyiplerinde aküyü korumak amaçlı böyle bir zamanlayıcı var ve süresi teybin menüsünden ayarlanabiliyor ama 30 dakikadan fazlasına ayarlanamıyor.

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar, cihaz araç çalışır haldeyken 15 dakika çalışıp kapanıyorsa , teybin içinde bir elektronik eleman arızalıdır ve belli bir ısıya ulaşınca devreyi kesiyordur.

araç kapalıyken oluyorsa eğer araç teyiplerinde aküyü korumak amaçlı böyle bir zamanlayıcı var ve süresi teybin menüsünden ayarlanabiliyor ama 30 dakikadan fazlasına ayarlanamıyor.

teyp araç da değil.. ben elektronikciyim atölyemde kullanıyorum güç kaynağına bağlı olarak çalışıyor...

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , şu an kontaktan tetiklemesi olmadığı için aküden yiyor gibi algılayıp kapatıyor kendisini 15 dk sonra.Soketteki uçlardan birini güç kaynağına bağlamak gerekiyor.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
teyp araç da değil.. ben elektronikciyim atölyemde kullanıyorum güç kaynağına bağlı olarak çalışıyor...

:) sebep bu o zaman teyp arızalı değil, ben de aynı şekilde radyosu için evde araba teybi kullanıyorum ve 30 dakika sonra devreyi kesiyor tekrar açınca çalışıyor