tiwingo rektifiye

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
haydaaa, valla pişmiş tavuğun başına gelmez derler ya, aynen öyle şeyler yaşamışsınız.. çok üzüldüm :( her zaman dediğim gibi bizim arabalarımızdan anlayan bir usta bulmaz çok zor. her araç gibi değil malesef. her usta ne kadar usta olsada bilmediği bir aracı "ben ustayım" diye ellemesin arkadaş! mesela bizim burada Ömer usta var twingolardan çok iyi anlar genelde twingocular olarak ona gideriz saat gibi yapar arabalarımızı. sanayide başka ustlara twingo gelince hemen ömer ustayı ararlar, ömer usta tarif eder, gerekirse ömer ustaya yollarlar o yapar. kısaca twingo ufak tefek, küçük motor, basit bir araba gözüksede çok komplike ince ayar isteyen şeyler var. örneğin sübap ayarları min. 0.10mm ile max. 0.15mm arasında olması gerekiyor 1mm oynasa çekişi düşüyor.

parça olayında da sanırım nasıl olsa taa bayburt ne olacak ki gibi mi düşünmüşler nedir, çok kızdım.. oradan parça almayacağım bende. üçkağıtçılık kime yapıldığı ile alakalı değil yapılmış olması yeterli benim için.

Son olarak evet çocuk benim :) Allah razı olsun dilekleriniz için..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun..

aytekinturhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese teşekkür. ben trabzonluyum bayburtta gorev yapıyorum. adamlardan parca istedım trabzona gonderdıler. ben ekstradan parca istedım bana parca fıyatı cıkardılar(kapak conta, manıfoltların contaları) 80 lıra dedıler. bende ustayla konus dedım o soylesın sen gonder ben odeyeyım dedım. bıraz sonra aradı usta sıbap contasıda ıstedı hesap 140 dedı. ıyı dedım yolla. 5 gunde geldı parcalar. parcalarda sıbap contası yoktu. aradım nasıl gondermezsın araba yatıyo burda dıye. abı dıyo usta soylemedı bana sıbap contası.. ya kardesım madem usta soylemedı neden benden parasını cektın. sonra ıstemıyorum parcaları gerı gonderıyım dedım para ıadesı yok dedı parca ıste gondereyım. dedım lanet olsun parcanıda ıstemıyom paramıda. trabzonda bulamazsın demıstıler her parcası netten daha ucuza sanayıde vardı bosuna yattı araba. sımdıde tupte calısmıyo. allahtan tupun garantısı var, bıyerde temassızlık varmıs butun hat elden gececekmıs bırgun araba yatacak:(( sta bıyerı bozmustur dıyo tüpçü:(( hakkatten pişmiş tavuk muhabbeti. babam diyokı olum bu araba tofaşlardan belalı cıktı:))))))))))

55 BR 498

Cihan KIRAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun..

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tofaşla ner olursa olsun kıyaslamayın canım :) adam gibi bir ustanın elinden çıktıktan sonra, bakımlarını aksatmadıktan sonra seni yıllarca sorunsuz taşır.. şansızlık olmuş, tecrübe olmuş ne diyelim..

yilmaz_dogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun...

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence hiçbir araba kötü değildir,kötü bir ustanın eline düşmediği sürece...

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle :eyv