TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

Gundayad

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende haritayi 970 e guncelledim güzel oldu ama eksikler var bu son sürümdü yeni gelince buradan paylasirsak hep beraber yapariz
(Ben de yukarıdaki bilgileri kullanıp güncelleştirmeyi gerçekleştiremeyenlerdenim.)
TOMTOM navigasyon güncelleme den dertliyim. Bu ücret resmen HARAÇ. Hem Renault'un hem de Tomtom'un ayıbı. Her ikisininde müşteri ilişkilerini arayarak yaptıkları ayıbı düzeltmelerini istedim, maalesef bir netice alamadım. Güncellemeye haraç vermek yerine, gerekli durumlarda anlık güncel bilgileri içeren cep telefonumu kullanıyorum. Üstelik Cep telefonumdaki navigasyonlar TOMTOM'dan daha doğru netice veriyor. Tomtom güncel iken bile bir çok kez yolu uzattığını ya da çıkmaz yollara girdiğimi de belirtmek isterim. Akıllı telefonu olmayanlar varsa, bu haraç yerine güncellemeli navigasyon aleti almaları da başka bir yol.

bakiciray

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
live olanda yapabilen varmı yeni aldıgım kangooda carminat live var ama eski harita 120 tl vermek acıkcası cok pahalı

mslck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yönergelere uyarak güncelledim bende, ama sorunum var ve çözülmedi, aracı ilk aldığım saat arkadaşım navigasyonu resetledi, o saatten beri teybin hiç bir bilgisi navigasyon ekranına düşmüyor artık. Ses seviyesi, rds bilgileri, istasyon bilgileri vs. navigasyonun resetlenmesi ile gittiği için onun üzerinden giderek sorunu giderebileceğimi düşündüm. Bugün yaptığım güncelleme ile de sorun çözülmedi. Servise sorduğumda teybi söküp elektronik servisine göndermeleri gerektiğini vs söyledi. Başına bu durum gelen var mı?

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sorunu çözebildinizmi? Benim navigasyonu resetledim aynı sorun bendede oldu

Son düzenleme:

mslck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sorunu çözebildinizmi? Benim navigasyonun ekranında sıkıntı vardı. Ekranı değiştirdim aynı sorunu bende yaşıyorum şuanda?

Merhaba,
Aracın teybini resetlersem düzelebilir düşüncesi ile birkaç defa aküyü söktüm 20 saate kadar akü sökülü bekledim ama teyp ne anahtar kodunu istedi ne de kayıtlı radyo kanalları silindi, tahminim teybin içinde hafızasını korumak için kendi pili var. Ya teybin reset şeklini bulmak lazım ya da teybi yerinden söküp içindeki pili çıkarmak lazım diye bir düşüncem var. Şimdilik yoğunluktan erteledim, iyi bir tamirci bulursam ya da vakit bulursam tekrar üstüne düşeceğim şimdilik böyle kullanıyorum, bir çözüm bulursam size buradan yazarım sizde bizi haberdar edin. Kolay gelsin. İyi günler...

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam öyle bir işlem yapmayın forumları falan araştırdım. Sorun navigasyonun gözükmeyen internal hafızasındaki bir dosyanın olmayışı kaynaklı. Birileri servisten can clip ile bu sorunu çözmüş ancak nasıl çözdükten hakkında detaylı bir bilgi yok. Serviste bu işlerden çok fazla anlamıyorlar. Çözen arkadaş İstanbul Anadolu yakasında bir servise hallettirmiş.

Son düzenleme:

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizdede teyp hava sıcaklığı vs ile ilgili herhangi bir bilgi gelmiyor değilmi ekrana benim bu şekilde çünkü.

mslck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizdede teyp hava sıcaklığı vs ile ilgili herhangi bir bilgi gelmiyor değilmi ekrana benim bu şekilde çünkü.

Aynen teyp kapalı iken termometre ve saat büyük şekilde siyah arka fon üzerinde gözüküyor. Teyp açıldığında navigasyon ekranı kendi kendine geliyor, derece ve radyo istasyon, RDS, Ses seviyesi vs gibi bilgiler teyp ekranına düşmüyor. Teybi açıp navigasyonu kapalı tutmak gibi bir opsiyon da yok. Navigasyon bazen geç geliyor bazen hemen geliyor. Teybi açmasan bile bazen bir süre sonra kendi kendine navigasyonun açıldığı oluyor... Bunların hepsi navigasyonun kendi menüsü üzerinden resetlenmesinden sonra oldu.

Anadolu yakasında tepret oğullarına sordum onlar teybin sökülüp servise gönderilmesi gerektiğini söylediler, bende elletirmedim. Yaptıran hangi servise gitmiş bilgisini bulabilir miyiz acaba

Son düzenleme:

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı forumdan okudum ilgili arkadaşa ulaşamadım ulaşsak çok kolay bir işlem sanırım can clip ile sorun çözülecek. Teyp sökülmesine gerek yok hocam imkanınız var ise farklı servislerle görüşün burada bir tane olduğu için çözüm bulamadılar. Sorun teypte değil navigasyonun internal hafızasında teyple sanırım haberleşmesini sağlayan sistem dosyasının silinmesinden kaynaklı sorun. Yurt dışında bu sorundan bahsetmiş herkes. Buradaki servis teybe yazılım yüklediler sorun çözülmedi. Anlattım ancak navigasyonla ilgili birşey yok dedi can clip de