Toros çalışmadı conta mı yaktı?

Alperenurfalı78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle arabam 1980 model renoult TSW arabayla 10 dklık bir yoldan geldim motorun yeni yeni isinması lazımdı normalde bi yerde durdum motoru kapattım ar2 dk sonra yeniden bastım aracim çalışmadı ne yaptıysak olmadı itmek zorunda kaldık eve kadar. Bu gün baktım ki bı gram araçta yağ yok bi basışta çalıştı araç 5 10 dk çalışmadan hararet 40 60 a vurdu borular soğuk baktım sadece yağ yerinin altı sıcak alev alacak gibi sizce sorun nedir? Bana bi yardımcı olurmusunuz?.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Motorda hic yag yokkenmi calistirdiniz kartermi delindiki acaba altina girip bir bakin.yag yokken kullandiyssniz motor yatak sarmistir. Eger yag su hepsi normalse platinden yapabilir.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana yatak sarmış gibi geldi fakat ateşlemedende olabilir.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Yağ koyun ve en yakın servise yada tanıdığınız bir Usta arabayı götürün. Geçmiş olsun.

Alperenurfalı78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya ateşleme sisteminden olsaydı yarısi gün 10 dk çalıştırdım yağ yoktu gene tabi hararet hemen 60 a geldi sıcak yok bişey yok su normaldı borulara baktım soğuk yağ kapağının altına doğru gittikçe elini deydireniyosun anlayamadım bi sanayiye götürmek lazım

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yag yokken calistirdiysaniz sikinti buyuk ancak calismamasi yag dan degilde mars motorundan olabilir bence bi ustaniza goturun gosterin en kisa zamanda ama aykut abinin da dedigi gibi yag koyun. Koyun biraz bekleyin bakin azalmismi kacak varmi diye en azindan azda olsa bir fikriniz olur dusuncesindeyim

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Ya ateşleme sisteminden olsaydı yarısi gün 10 dk çalıştırdım yağ yoktu gene tabi hararet hemen 60 a geldi sıcak yok bişey yok su normaldı borulara baktım soğuk yağ kapağının altına doğru gittikçe elini deydireniyosun anlayamadım bi sanayiye götürmek lazım

Motorda yağ yok 10 dakika calistirdim diyosun krank milinin orasi ( senin tabirince alt taraf ) tabikide aşırı ısınır motorda yağ olmayinca. Yag yokken 10 dk calistiysa o motor yatak sarmistir. Gecmis olsun.

Son düzenleme:

Alperenurfalı78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağolun zaten ustada çok önceden hafif yatak vuruyo gibi demişti yaptırmanın vakti geldi