Toros hidrolik direksiyon!!!

mtfdn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1992 model sedan toros kullanıyorum. Son zamanlarda direksiyonun ağırlığını bahane ederek direksiyonu hidroliğe çevirebilir miyim bunu araştırıyorum. Fakat önemli bir sonuç elde edemedim bazıları olur bazıları mümkün olmaz diyor. Olmaz diyen ustaların ise uğraşmak istemediklerini duydum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Cevaplarınızı merakla bekliyorum eminim bu konuyu merak eden sadece ben değilim.

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1992 model sedan toros kullanıyorum. Son zamanlarda direksiyonun ağırlığını bahane ederek direksiyonu hidroliğe çevirebilir miyim bunu araştırıyorum. Fakat önemli bir sonuç elde edemedim bazıları olur bazıları mümkün olmaz diyor. Olmaz diyen ustaların ise uğraşmak istemediklerini duydum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Cevaplarınızı merakla bekliyorum eminim bu konuyu merak eden sadece ben değilim.

bahsettiğin olay bizim araçlarımızdaki en büyük sıkıntı direksiyonun sertliği yeterince kas yapmamıza fazlasıyla yardımcı:Dbugun bu iş için uğraşacak sanayıde adam bulmak zor hidrolık olayını yapmak için de hangı aracın hangı modelın direksiyon ekipmanları uygundur tam bir bilgim yok çok orjınal hastası bırı değilim ama bu iş içinde aracın mekaniğine elletmem ben memnunum ha illa yaptıracağım dersen bu iş için güzel para harcaman lazım

mtfdn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani bi yönde haklısısınız aynen öynen öyle :) yani bi merak işte benimkide sadece

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
En yakın r19 1.4 1.6 karbratorlulerin direksiyon ekipmanı olabilir diye dusunuyorum

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-19 1.4 karbüratörlü ve 1.6 karbüratörlü uygun olur .

Biz traktöre yaptırmıştık :D Traktöre oluyorsa arabaya da olur sanırım .

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi Bir Aracın Hidrolik Direksiyon Tertibatı ( Direksiyon Kutusu vs. ) Alınıp Montajlana Bilir Tabi Biraz İşçilik Gerektirebilir :eyv

Not; Tofaş Serisi Hidrolik Direksiyonu Takalım Derler İse Uzak Durun Malum Onlar Yarı Hidrolik Direksiyon'dur ve Piyasada'ki Manuel Direksiyonların Çoğundan Daha Ağırdır hihi

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olmasına olur da ekonomik boyutu yüksek olur

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

vay be Kadir; Traktörde bile tecrübe yapmışsın? neydi Massey Ferguson mu?

Pi3-1RtFIyUULbVHEMnvhBt8-oGy3sAFYLtA5JJJ1wOHBU6QbA.jpg
Aynen Abi Massey Ferguson 240S :D

Köyümüz 12 km uzakta bize , ben traktör sürmeyi pek sevmiyorum yani çok zıplıyor paldır küldür , viteslerinide geçiremiyorum :D

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilen bilir 1950lerden MASSEY Harris :D Onada GuzeL olur hidrolkik olur onlarda aslında.. kadir Vites değişeceksen çift ddebriyaj ve takmadfan once aragaz işini gorur :)