Toros'a turbo takiliyor mu

Özcan Altay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim torosa takilmiyormus motor ustalari zor olmaz diyo

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torosların silindir kapakları ve blokları şahinlerin kapaklarından sağlam olduğuna göre .
Takılır diyebiliriz .

Tek boğazlı karbüratör var dahada iyi olacaktır . Maddi anlamda pahalı bir işlem .

bthn00

Batuhan Arallı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
turbo tak draglara sok torosu ondan kral yok hehe şahinin üstüne çıkar vallahiii hehe

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torosa merkezi kilit takmaya üşenen ustaların, turbo takacak vaktinin olduğunu hiç sanmıyorum. Heleki tanıdık ustan veya ahbabın yoksa. Macera arama kardeşim bunlar ucuz şeyler değil. Sana en azından 4-5 Bin liraya patlar.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torosa merkezi kilit takmaya üşenen ustaların, turbo takacak vaktinin olduğunu hiç sanmıyorum. Heleki tanıdık ustan veya ahbabın yoksa. Macera arama kardeşim bunlar ucuz şeyler değil. Sana en azından 4-5 Bin liraya patlar.
parasını verdimmi takarlar abi nasıl takmıyorlar. ucuz değil ama zevk meselesi. her araca takılabilir anadolda görmüştüm ben

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok para gider, sonra yolda tutunsun diye zemine beton döktürmen gerekebilir:)
tavsiye etmem ileride satarken 5000 lira turbo masrafını kim kabul eder yok turbo hediyem dersen alıcı çıkar:)

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
parasını verdimmi takarlar abi nasıl takmıyorlar. ucuz değil ama zevk meselesi. her araca takılabilir anadolda görmüştüm ben

Para mevzu olunca heryol açılır orası öyle. Ama eski nesil bir motora sen turbo modlarsan heleki sadece turboyla bitmiyor iş. Orjinal bir R12 motor gövdesi ve parçaları ile olacak iş değil, komple revizyon olması lazım parçaların. Hastası oldunmu hiçbişey görmez gözün ama en az haftada bir sanayiye girersin. Onun için Eski model araçlarda ya yaptınmı en iyisini yapıcaksın, yada orjinal parçalarınla performans yükselteceksin. Misal karbüratörün tek boğazmı ? Çift yap kardeşim. 4 Lü headers tak. Egzoz sistemini elden geçir. Soğutma sistemini yenile. Yani sen yılların vermiş olduğu yorgunluğa bide turbo eklersen hepten çöpe atarsın aracı.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Para mevzu olunca heryol açılır orası öyle. Ama eski nesil bir motora sen turbo modlarsan heleki sadece turboyla bitmiyor iş. Orjinal bir R12 motor gövdesi ve parçaları ile olacak iş değil, komple revizyon olması lazım parçaların. Hastası oldunmu hiçbişey görmez gözün ama en az haftada bir sanayiye girersin. Onun için Eski model araçlarda ya yaptınmı en iyisini yapıcaksın, yada orjinal parçalarınla performans yükselteceksin. Misal karbüratörün tek boğazmı ? Çift yap kardeşim. 4 Lü headers tak. Egzoz sistemini elden geçir. Soğutma sistemini yenile. Yani sen yılların vermiş olduğu yorgunluğa bide turbo eklersen hepten çöpe atarsın aracı.

takılıyor yani ben onu ifade ettim yorumumda. zaten güçlü bi araç istiyosan ya sanayiye yakın evin olacak ya da sanayici olacaksın sıkıntı olur sürekli

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takılır ama bu işi yapan adamlara gitmen lazım, maliyeti fazla olur ama tek olursun :) günlük binmek sıkıntı olur anca boşta olan aracın toros olacak alıp turbolıyıp arada eğleniceksin :) maslak vs yerlerde swap turbo işlemleri yapan yerler var onlarla görüş ciddiysen..

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle 4000 lirayı koyuyosun cebine iş paraylada bitmiyo bunu yapacak delikanlı lazım R 12 ve torusun motoru oynanması en kolay motorlardan elbette takılabılıyo ama nazının geçeceği birini bulman lazım paran varsa torosada biniyosan iş yaptırmak ölümdür paranlada iş yaptırmazsın