Trafik İhlali İhbar

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EGM internet sayfası üzerinden trafikte görülen ihlaller ihbar edilebiliyor. Ceza da kesiliyormuş. Bu konuda çok ikilem yaşıyorum. Benden bulmasın diyorum, öyle olunca da içim rahat olmuyor. Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil durumu yani ama çeşitli bahanelerle gözümüzün içine baka baka kul hakkı çiğneniyor. Sizce doğru olan hangisi ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
EGM internet sayfası üzerinden trafikte görülen ihlaller ihbar edilebiliyor. Ceza da kesiliyormuş. Bu konuda çok ikilem yaşıyorum. Benden bulmasın diyorum, öyle olunca da içim rahat olmuyor. Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil durumu yani ama çeşitli bahanelerle gözümüzün içine baka baka kul hakkı çiğneniyor. Sizce doğru olan hangisi ?
Bu duruma kayıtsız kalmayın emniyet şeridinde gidenler trafik işaretleri ne uymayanlar makas atanlar günden güne artıyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bir ara gecen sene whatsapp ihbar hatti vardi buraya vatandaslar ihlalleri cekip gonderiyor poliste işlem yapiyordu. Fakat cikan yasa ile iptal edildi. Yani ceza kesilebilmesi için ya kamera kaydi video resim olacak ya da polis kendi görecek. Aksi halde vatandasin ihbarı su an hiç bir ise yaramiyor. Sayet whatsapp hatti tekrar yasa ile acilirsa herkes trafik polisi gibi cekip gonderecek ihlali ve cezai işlem plakaya uygulanacak. Güzel bir olay ama demek ki birilerinin cani yanmis olacak ki yasa ile iptal edildi.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben fotoğraflı ihbarda bulundum. Gelen cevabi e-postada " ... Plakalı araçların kavşakta şerit ihlali ile ilgili konu anlaşılmış olup, mesajınız yasal mevzuat çerçevesinde değerlendirmeye alınmıştır." Şeklinde cevap geldi. İhlal yapan 3 aracın birisi ş.içi ticari minibüs olduğundan biraz rahatsız oldum. Eğer ceza kesilirse ve adam da araçta şoförse gibi sorular geldi aklıma. Diğer araçlar için içim rahat. Ben de şikayet edilmesi taraftarıyım.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben EGM programı ile online ihbar üzerinden bildirim yapmaya başlamıştım. Sonra EGM bana aşağıdaki mail ile dönüş yaptı.

Madem o fotolar videolara GPS koordinatlarına kadar hiçbir işe yaramıyor bende bıraktım gittim.

Dahada trafiksel bir konuda yılan bana dokunmadığı sürece bin yaşasın modundayım.

Mail ;

İZMİR TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Emniyet Müdürlüğü ihbar hattına göndermiş olduğunuz e-posta şikayetiniz incelenmiştir.

Trafik kural ihlalinde bulunan sürücüler ve araçlar hakkında trafik kural ihlallerini tespit etmeye ve bu tespitlere ilişkin olarak Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlemeye yetkili görevliler, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 6/b, 114. ve Ek 6. maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu nedenle yukarıda Kanun maddesinde belirtilen yetkililer dışındaki kişiler tarafından yapılan tespitlere istinaden Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmesi mevcut mevzuat açısından uygun olmadığından, e-postanıza istinaden trafik cezası uygulanması mümkün olmamaktadır.

Başvuruda belirtilen söz konusu adres ile ilgili denetimler gerçekleştirilecek olup, göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür eder, kazasız günler dileriz.

Bilgilerinize rica ederim.

symbol77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Bence Türkiye'de Trafik Kuralları Uyan Kimse Yok Bence Mesela Bu Akşam Saat 22:55'te DMAX Tv'de Otoban Diye Bir Belgesel Var Orada İzleyin Kurallara Ne Kadar Uyuyorlar Uymayanlarıda Cezalarını Bir Görün Bizde Ceza Çok Az Hatta Yok Gibi..

Geçen Hafta Adam Tır İle Diğer Tır'ı Solladı Diye 200 Euro ve -3 Ceza Puanı Aldı
Bizde Sollarken Elinde Cep Telefonu Var :):)

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben EGM programı ile online ihbar üzerinden bildirim yapmaya başlamıştım. Sonra EGM bana aşağıdaki mail ile dönüş yaptı.

Madem o fotolar videolara GPS koordinatlarına kadar hiçbir işe yaramıyor bende bıraktım gittim.

Dahada trafiksel bir konuda yılan bana dokunmadığı sürece bin yaşasın modundayım.

Mail ;

İZMİR TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Emniyet Müdürlüğü ihbar hattına göndermiş olduğunuz e-posta şikayetiniz incelenmiştir.

Trafik kural ihlalinde bulunan sürücüler ve araçlar hakkında trafik kural ihlallerini tespit etmeye ve bu tespitlere ilişkin olarak Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlemeye yetkili görevliler, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 6/b, 114. ve Ek 6. maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu nedenle yukarıda Kanun maddesinde belirtilen yetkililer dışındaki kişiler tarafından yapılan tespitlere istinaden Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmesi mevcut mevzuat açısından uygun olmadığından, e-postanıza istinaden trafik cezası uygulanması mümkün olmamaktadır.

Başvuruda belirtilen söz konusu adres ile ilgili denetimler gerçekleştirilecek olup, göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür eder, kazasız günler dileriz.

Bilgilerinize rica ederim.

Bana da böyle cevap gelir muhtemelen.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce bende egm sitesindeki ihbar sistemini kullandım işe yaradı diye düşünüyorum
her sabah saat 7,30 8 gibi bi tane sahin gelip kapının önünde ekzos açıp en az 1 dk bekleyip gidiyordu baktım birisini mi bekliyor diye kimseyi beklemiyor geliyor duruyor gürültü yapıp gidiyor ama öyle bir ses ki pencere kapalı oldugu halde ses içeri giriyor bu 1 hafta boyunca boyle devam etti artık sabır falan bırakmadı bende cektim videoya yolladım şikayetimle birlikte egmye o günden sonra ne o arabayı gördüm ne gürültüsünü duydum
pişman değilim aksine mutluyum kurtuldugum için kimsenin insanları rahatsız etmeye hakkı yok

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
daha önce bende egm sitesindeki ihbar sistemini kullandım işe yaradı diye düşünüyorum
her sabah saat 7,30 8 gibi bi tane sahin gelip kapının önünde ekzos açıp en az 1 dk bekleyip gidiyordu baktım birisini mi bekliyor diye kimseyi beklemiyor geliyor duruyor gürültü yapıp gidiyor ama öyle bir ses ki pencere kapalı oldugu halde ses içeri giriyor bu 1 hafta boyunca boyle devam etti artık sabır falan bırakmadı bende cektim videoya yolladım şikayetimle birlikte egmye o günden sonra ne o arabayı gördüm ne gürültüsünü duydum
pişman değilim aksine mutluyum kurtuldugum için kimsenin insanları rahatsız etmeye hakkı yok
Böyle trafik maganda larina fırsat vermeyelim . Bravo [emoji122]