Trafik magandası

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Ümraniye’de trafikte makas yapan sürücüyü uyaran motosiklet tutkunu, kaskında bulunan kamerayla çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Trafik magandasını internette ifşa eden motorcu, darp edilmektense son anda kurtuldu.

[video=youtube;ODmdMHSoW3E]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ODmdMHSoW3E[/video]

Abovvv Nerden çıktınız!!!

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Helal olsun böyle duyarlı şöförlerimizin olması ne kadar güzel..

Sent from my iPhone using Tapatalk

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dayaktan iyi yırttı ama helal olsun adama.:bravo

r_caliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nasıl bi millet olmuşuz, insanların canını riske atmak için elimizden geleni yapıyoruz. :berbat

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Adam sivillerin yapmadığı işi yapıyor :)

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Bu konuda duyarlı olalım kameranız veya cep telefonlarınızın kameraları ile bu magandalı çekin ve en yakın trafik şubesine ihbar edin. Vatandaşlık görevidir.:bravo

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Dün aynı şekilde makas atan bir aracın video boyutu yüksek olduğundan videodan resim çekip EGM ihbar linknden gönderdim . Maalesef henüz yasal bir durum yok . Yasa çıkana ve Trafik Denetleme görene kadar makas atmak ,Emniyet şeridi kullanımı serbest .:mad:

Gelen Cevap ;

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu sebeple bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, mail yada dilekçe yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün aynı şekilde makas atan bir aracın video boyutu yüksek olduğundan videodan resim çekip EGM ihbar linknden gönderdim . Maalesef henüz yasal bir durum yok . Yasa çıkana ve Trafik Denetleme görene kadar makas atmak ,Emniyet kullanımı serbset .

Gelen Cevap ;

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu sebeple bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, mail yada dilekçe yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır.

Sanki adamlar haklı gibi geldi bana. Neden mi? Çünkü, gizli radar koyarlar kızarız nasıl gizli olur diye ve mahkemeye veririz, kamerayla yakaladıkları görüntülere ceza keserler vay nasıl ben görmeden ceza yazar, mahkemeye veririz. Şimdide kendileri görmeden ceza yazamama kanunla tescillendi ki artık yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Görürlerse ve o anki psikolojisi bozuksa yazar. Yoksa artık magandalık polisin insafına kalmış gibi bir şey oldu.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polisin kendisi makas atıyor e5de. Camları filmli. Bi laf vardır imam .... cemaaat .... Diye.
Ayrıca motosikletliler de kendilerini sütten çıkmış ak kaşık görüyor ne hikmetse. Ne diye yan yana giden 2 aracın arasına girip geçmeye çalışıyorsunuz? Ne diye makas atıp son sürat hız kurallarına uymadan gidiyorsunuz? Motor kuryeler ayrı maganda zaten.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Sanki adamlar haklı gibi geldi bana. Neden mi? Çünkü, gizli radar koyarlar kızarız nasıl gizli olur diye ve mahkemeye veririz, kamerayla yakaladıkları görüntülere ceza keserler vay nasıl ben görmeden ceza yazar, mahkemeye veririz. Şimdide kendileri görmeden ceza yazamama kanunla tescillendi ki artık yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Görürlerse ve o anki psikolojisi bozuksa yazar. Yoksa artık magandalık polisin insafına kalmış gibi bir şey oldu.

Evet abi maalesef öyle. Bende araç kullanırken haksızlığa gelemiyorum giriş yapacağım yerde trafik olsa ve 50 mt mesafe kalsa bile emniyet şeridini kullanmıyorum . Ama acelesi olan çok tabii. Trafikte sabırlı ve sakin olmak lazım .Yol verdin diye bile adam vuruluyor.Vermesek vay halimize :)