Triger değişimi ne zaman değişildiği bilinmiyorsa nasıl anlaşılır ?

AnilAE

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle selamlar, aracım clio 1.6 16v yeni aldım 2-3 ay oldu fakat trigeri ne zaman değişti bilemiyorum aracım şuanda 165binde anlıyabileceğim bir püf noktası varmıdır.Aldığımda bütün bakımları yapılmış ustama göstermişdim antifiriziydi yağıydı filtreleriydi baskı balatasına kadar fakat trigeri ustamda anlıyamazsında büyük ihtimal değişmiştir dedi nedir ne değildir bilmiyorum yardımcı olursanız çok çok sevinirim :) iyi forumlarreno

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kayısın yeniliginden belki anlasılır eski sahibi birsey demedimi

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger çok lanet birşeydir. İyi dersin, kopar, yeni dersin kopar, kötü dersin üstüne 70 bin daha yapar. O yüzden iyilikten çok takma esnasında gösterilen özen ve parça kalitesi ömrü %500 artırmaktadır.

İmkanlarınız dahilinde, eğer önceki değişim hakkında bir bilginiz yok ise değiştirmeniz tavsiye edilir. Ben aracımı aldığımda adam bana değiştirdiğini söylemişti ama ben söküp baktığımda orjinal seti görünce beynimden vurulmuştum.

AnilAE

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlarınız için öncelikle teşekkürler bende değiştirmeyi düşünüyorum açıkcası nolur nolmazda önceki sahibine sormamışdım :) ankarada oturuyorum mersinden almışdım bide arabayla bi bağ oluşunca aramda direk ekspertize sonra notere gittik o arada unuttum ne yazıkki :) tecrübe olcak artık buda :)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle selamlar, aracım clio 1.6 16v yeni aldım 2-3 ay oldu fakat trigeri ne zaman değişti bilemiyorum aracım şuanda 165binde anlıyabileceğim bir püf noktası varmıdır.Aldığımda bütün bakımları yapılmış ustama göstermişdim antifiriziydi yağıydı filtreleriydi baskı balatasına kadar fakat trigeri ustamda anlıyamazsında büyük ihtimal değişmiştir dedi nedir ne değildir bilmiyorum yardımcı olursanız çok çok sevinirim :) iyi forumlarreno

kesinlikle anlayamazsın anlıyorum diyende idare edebilir der ama ne kadar ? cevap veremez en güzeli eli cebe atmak yapacak hiç bir şey yok için rahat rahat binersin yetkili servisde değiştirmek istersen bana ulaşabilirsin.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
60.000 de bir değişiyor o yuzden 120.000 de 2. değişimi olduysa 180.000 de değişmesi gerek ben aracı 172.000 de aldım ama ıcım rahat etsın dıye değişim yaptım.. tercıh sızn değişimi her halukarda iyi olacaktır

Son düzenleme:

AnilAE

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok çok teşekkürler önerileriniz için çok sağolun sahibine ulaştım 110binde servisde değişmiş faturasının resmini çekip yolladı bu zamanda böyle satıcı zor bulunur keşke bi renault alıp binse sonra ben alsam :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok çok teşekkürler önerileriniz için çok sağolun sahibine ulaştım 110binde servisde değişmiş faturasının resmini çekip yolladı bu zamanda böyle satıcı zor bulunur keşke bi renault alıp binse sonra ben alsam :)
iyi olmus baskan 170.000 de değişmesi gerekir ama sart değil Arabayı üzmeden kullanıyosan 180.000 i de görürsüm 190.000 de ...

AnilAE

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artık bizede 170binde değiştirmek düşer böyle bi arabayı üzmemek gerekir gerçi şöyle deyim 3 bin deviri zor geçerim ama olsun bakımlar önemlidir ben en iyisi fiyat almaya başlayım :) tekrardan teşekkürler :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artık bizede 170binde değiştirmek düşer böyle bi arabayı üzmemek gerekir gerçi şöyle deyim 3 bin deviri zor geçerim ama olsun bakımlar önemlidir ben en iyisi fiyat almaya başlayım :) tekrardan teşekkürler :)
dışardan parcaları kendın alıp işin ehli bi ustaya yaptırman daha hesaplı olacaktır