Triger degisimi ve edc yag degisimi

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar internette aradim ancak bir bilgiye ulasamadim 1.5dci motorlarda triger degisimi kac km de oluyor ve ayni sekilde edc sanziman yag degisimi kac km de oluyor acaba bu konuda bilgisi olan var midir ?

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar internette aradim ancak bir bilgiye ulasamadim 1.5dci motorlarda triger degisimi kac km de oluyor ve ayni sekilde edc sanziman yag degisimi kac km de oluyor acaba bu konuda bilgisi olan var midir ?

Merhaba,

Öncelikle trigerden başlayalım. Üretici firma 4 yıl veya 80.000 km diyor. Bazı servisteki ustalarımız 100-120 bin yapar diyor. Tercih size kalmış çünkü triger önemli.

Edc Yağ değişimi için ise;
Renault un cevabı ( fransa'da aynı cevabı vermekte )

Vites kutusu yağı aracın tüm ömrü boyunca kullanılacak şekilde olup, araç kullanıldığı süre boyunca yağlama görevini yerine getirebilecek kalitededir.

Ancak vites kutusuna müdahale edildiği takdirde yeni yağ koyulması gerekebilir. Bu yağın seviyesini ayrıca takip etmenize gerek yoktur.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz en yakın yetkili servisimize başvurmanızı öneririz.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim bilgi icin peki bu 1.5dci larda triger zincir mi yoksa kayış mi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Merhaba.Benim aracımda 1,6 dci var ama 1,5 dci motorlarda da aynı 1,6 dci motorlarda olduğu gibi triger'in zincirli olduğunu biliyorum ben.
Şanzıman yağı için ise ıslak kavramalı şanzıman olan Talisman için yağın 90 bin km'de bir değiştirilmesi gerekiyor.Sanırım kuru kavrama şanzıman için de benzer durum vardır.Forumda birkaç yerde paylaşımlar olmuştu, fluence edc yağ değişimi sonrası mevcut edc problemlerinin kalmadığı ile alakalı.O yüzden değiştirmekten zarar gelmez.Hatta dahili filtresi ile değiştirmek çok faydalı olur.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba,

Kayıştır. Örnek olarak servis triger kayış değişim teklifi alan bir arkadaşımızın servis teklif formu ve detaylı parça dökümü resimlerde görüleceği gibidir.

v8QH7E.jpg
[/URL][/IMG]
HjHB3W.jpg
[/URL][/IMG]

us4aOa.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sizin verdiğiniz örnek 90 bg 1.5 dci clio 4 motoru.Ama evet aslında aynı motorlar ve 110 hp 1,5 dci energy'de de yani megane 4 lerde bulunan motorda da kayış varmış.Video da var.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Kayıştır. Örnek olarak servis triger kayış değişim teklifi alan bir arkadaşımızın servis teklif formu ve detaylı parça dökümü resimlerde görüleceği gibidir.

v8QH7E.jpg
[/URL][/IMG]
HjHB3W.jpg
[/URL][/IMG]

us4aOa.jpg
[/URL][/IMG]

Peki bu teklif kac km deki arac icin alindi acaba bilginiz var mi?