Triger değişimi

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar ankara da 2.0ide aracımın trigerini değiştirmeyi planlıyorum. fiyat-işçilik kalitesi-zaman açısından en uygun yer neresidir bilen arkadaşlar konuyla ilgili yardımcı olursa sevinirim. pazar sinop a gidip önümüzdeki ay tekrar gelicem. yolda kalmak istemiyorum. birde arkadaşlar kayıştan kuş sesi geliyor triger değiştiği zaman buda kesilirmi. cevaplar için şimdiden teşekkürler

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kuş sesi mi:) devirdaimdan, şarj dinamosu kasnağından gelebilir o ses. trigeri değiştirirsen devirdaimi de değiştirttir bence. bir de şarj dinamosunun kasnağına bak kırık var mı vs.. diye. o ses kalmaz.

masato

M.Alper ESATOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da bildiğim bir yer yok ama 500TL den aşağı olmaz sanırım. Sadece kayış 200-250 TL civarı. O bu derken malzeme ~400TL olur gibi geliyor (orjinal parça için bahsediyorum) . İşçilik de 150-250 arası olur sanırım. Ses de kayışın yakın zamanda yolcu olduğunun göstergesi olabilir. Kayış ömrü 60-70 bin km ile 4-5 yıldır. Bu süre veya km de değiştirlmesi en uygunu diye biliyorum.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar ankara da 2.0ide aracımın trigerini değiştirmeyi planlıyorum. fiyat-işçilik kalitesi-zaman açısından en uygun yer neresidir bilen arkadaşlar konuyla ilgili yardımcı olursa sevinirim. pazar sinop a gidip önümüzdeki ay tekrar gelicem. yolda kalmak istemiyorum. birde arkadaşlar kayıştan kuş sesi geliyor triger değiştiği zaman buda kesilirmi. cevaplar için şimdiden teşekkürler
triger kayışı dişli bi kayış kuş sesinin ondan gelecegini sanmıyorum.. Eger devamlı geliyorsa devirdaim veya alternatör bilyasından geliyor olabilir. Yok belli bi devirde yapıyorsa örneğin 10.000-20.000 RPM aralıgında yapıyor gaz verip 3.000 RPM devirde ses kesiliyorsa V Kayışından kaynaklıdır...

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 ekim ayında ben değiştirmiştim.krank kasnağı çatlamıştı kopmadan değiştirdim allaha şükür.kasnak burda 150-170tl civarıydı parça treni ninden 75tl ye almıştım. kayışları ve gergi rulmanlarınıda ordan aldım ama şimdi tam hatırlamıyorum fiyatlarını.hatta buraya göre bayağı avantalıydı motor takozu,buji falan da almıştım :).işçilikte 100tl almıştı ustam...
kuş sesi içinde tavsiyem;bebeklerin altına dökülen toz pudra bu iş için biçilmiş kaftan :).kayışın iç kısmına dök daha o an sesi kesiyor

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Site sponsorumuz Dr.Renault Servisi size yardımcı olacaktır buradan sitesine girip ulaşabilirsiniz http://www.dr-renault.net/Triger değiştiği zaman o ses de kesilecektir
[MENTION=50]4TT4CK4N[/MENTION] arkadaşımız foruma girdiğinde size daha kolay yardımcı olacaktır.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum, trigeri değiştirmeden önce servisi ara ve sor; timing leri varmı ellerinde, yoksa söktükten sonra aparatsız yapamazlar.

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kayış sesi sabahları motor soğukken yapıyor.5-10 saniye içerisinde kesiyor. trigerinde ne zaman değiştiğini bilmiyorum yolda kalmak istemediğim için vakitliyken değişt,reyim dedim.