Triger Kayışı + Eksantrik Dişlisi + Krank Dişlisi

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

Aracım 100.000 km oldu ve triger kayışı değiştirmeye karar verdim. Ustaya götürdüğümde sanki kayış sürtmesi gibi bir ses geldiğini ve sanki triger gergi rulmanının ses yaptığını belirttim. Ustam eksantrik dişlisi ve krank dişlisinin zamanla sıyırma yaptığını, sesin de bundan kaynaklandığını ve bunları değiştirmek gerektiğini söyledi. Mais'te bu araçlarda triger sıyırması nedeniyle bu dişlilerin değiştirilmesini uygun gördüğünü belirtti.

Önerisi veya telkini olan arkadaşlarım cevaplarsa sevinirim.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trigeri kapatan plastik var benim Fluence de hafif sürterse ona sürter ses yapar bendeki o bu yaz değil önümüzdeki yaz kendim değiştireceğim video çekerek. Kolay kolay triger kopmaz rahat olun ama değiştirirseniz 100 ü geçmiş iyi olur tabiki

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault araçlarda triger seti mais tarafından 60.000km 4yıl garanti oluyor. Triger değişirken krank dişlisinide değiştirmenizi tavsiye ederim çünkü daha önce başıma geldi triger kayışı genellikle krank kaynaklı oluyor ve dediğiniz o ses ilk uyarılar bu araçlarda. Krank arızası olduğunda direksiyon kilitleniyor ve triger kayışını koparıyor.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault araçlarda triger seti mais tarafından 60.000km 4yıl garanti oluyor. Triger değişirken krank dişlisinide değiştirmenizi tavsiye ederim çünkü daha önce başıma geldi triger kayışı genellikle krank kaynaklı oluyor ve dediğiniz o ses ilk uyarılar bu araçlarda. Krank arızası olduğunda direksiyon kilitleniyor ve triger kayışını koparıyor.

Teşekkür ederim yorumlar için. Bugün triger+eksantrik dişlisi+krank dişlisi değişiyor. Bakalım ses kesilecek mi. Paylaşırım burdan, maliyeti ile birlikte tabi. :)

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Izmir mais bana 4. Yil ya da 80.000 km olarak iletti. Fiyat icinde Şubat ayında bilgi amaciyla sormustum sadece triger seti degisimi icin yaklasik 3000 tl bilgisi iletmislerdi.

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok şükür tce 1.3 ler zincirli kayışa geçti de bu dertten kurtulduk.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok şükür valla kayış olması her zaman daha sağlıklı memnunum zincir olup değişirken kayışın 2 3 katı para ödemektense kayış olsun ucuza hallederiz 😂

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 4 yıl veya 80.000 km olarak biliyordum servis kitapciginda da o şekilde bilgi veriyor fakat bugün 2016 megane 1.5 dci edc araç için gorustugumde 100.000 veya 5 yıl dediler. 3.500 TL gibi de bir fiyat verdiler. Standar bakım artı triger seti için.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
 iPhone'umdan gönderildi.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sadece bilgi icin mais e sormustum bana 4 yil ya da 80.000 dediler fiyat olarakta yaklasik 3500tl civari fiyat vermislerdi ama isin garibi A180cdi da kullaniyorum onun 1 yil once trigerini degistirdim onun yetkili servisi 100.000 ya da 5 yil diyor merak ettigim icin servise sordum o aractaki motorla bu ayni motor neden fark var diye arac markasi kullanilan malzemeden dolayi yanitini aldim malzeme markasini sordugumda da yanlis hatirlamiyorsam mann demislerdi ama mercedeste mann kullaniyor dedigimde de uretimler arac markasina gore yapiliyor yanitini aldim. Herkes yolunu bulmus fazlasi icin yer ariyor. Ayni markanin uretimi olmasima ragmen ustundeki amblem farki dolayisiyla a180cdi a 1 yil once sadece triger seti icin iscilik haric 4200tl civari+ kdv olarak ucret odedim ya da uretici firma gercekten markaya gore kaliteli yada orta kaliteli uretim yapiyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sadece bilgi icin mais e sormustum bana 4 yil ya da 80.000 dediler fiyat olarakta yaklasik 3500tl civari fiyat vermislerdi ama isin garibi A180cdi da kullaniyorum onun 1 yil once trigerini degistirdim onun yetkili servisi 100.000 ya da 5 yil diyor merak ettigim icin servise sordum o aractaki motorla bu ayni motor neden fark var diye arac markasi kullanilan malzemeden dolayi yanitini aldim malzeme markasini sordugumda da yanlis hatirlamiyorsam mann demislerdi ama mercedeste mann kullaniyor dedigimde de uretimler arac markasina gore yapiliyor yanitini aldim. Herkes yolunu bulmus fazlasi icin yer ariyor. Ayni markanin uretimi olmasima ragmen ustundeki amblem farki dolayisiyla a180cdi a 1 yil once sadece triger seti icin iscilik haric 4200tl civari+ kdv olarak ucret odedim ya da uretici firma gercekten markaya gore kaliteli yada orta kaliteli uretim yapiyor.

Mercedesin kullandigi motor bire bir aynı motor değil detayını bilemiyorum ama bahsettiği farklar digru olabilir.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
 iPhone'umdan gönderildi.