Triger seti değişimi

resmonse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2012 Scenic otomatik 42.000 km de. 4. yılı dolduğu için peryodik bakıma götüreyim dedim. Renault internet sitesinden servis randevusu için form doldurdum.Bir yetkili servisten aradılar, randevu verdiler. Ortalama masrafın ne kadar olabileceğini sordum. Ortalama 1.550 TL olduğunu, yaz kampanyasıyla 1.240 TL'ye indirildiğini söyledi.Bu fiyat neden bu kadar yüksek dediğimde, "peryodik bakım olduğu için TRİGER KAYIŞI VE SETİNİN değişmesi gerektiğini o yüzden yüksek olduğunu söyledi. Bu normal mi? 4 yaşında ve 42.000 Km de triger değişir mi? Bu kadar yüksek olabilir mi?hımmhımm

Eğer öyleyse yetkisiz servise gidip 1/3 fiyatına yaptırmaktan başka çarem yok. Bu fiyat çok tuzlu değil mi?

akkarmurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadasim hayirli forumlar.bende 2011 grand scenic var 81500 km oldu dun sanayide triger seti ve yag servisi yaptirdim toplam maliyet olarak 580 tl malzeme 200 tl iscilik verdim.servis 1200 tl fiyat verdi.izmirde oturuyorum. Eger garantin yoksa disarida yaptirabilirsin.benim yeni tanistigim usta renault ermat oto dan ayrilma isinin ehli pratik memnun kaldim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Dün benim Twingonun triger setini, klima ve dinamo kayislarini, yağını ve filtresini degistirttim 200 lira malzeme 200 lirada işçilik tuttu ...
Senin aracının dizel olduğunu düşünürsek en fazla 550 lira tutar...

resmonse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da işinin ehli bir usta bulsam hiç düşünmeden giderim...