Triger'in 4 yıl sonunda değişmesi

samio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2014 model Megane 3 . Km henüz 50 bin olmasına rağmen 4 yaş dolacağı için trigeri değiştirmem gerekiyormuş.

Bu işlem (80bin bakımı) için yetkili servis 2300 den 1850'e indi.
Özel Renault servisi.............................................1150 fiyat verdi
Başka birinin referansıyla aradığım,İkitelli sanayideki bir usta ise "Orjinal trigerlerin ömrü 4 yıldan çok daha uzun oluyor, kontrol ederiz,gerekirse değiştiririz" dedi.

Merak ettiğim usta haklı olabilir mi? Gerçi en fazla 1 sene kazanmak için motoru riske atmak mantıklı gelmiyor ama sormak istedim.

Bir de tüm yetkili servilerde fiyatlar sabit midir? 1850'den aşağı düşürtmenin bir yolu olabilir mi?

mustafa.18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet bu kayışlar çok sağlam oluyor kendimden söyleyeyim bendeki araç 2012 kangoo 57 bin km idi geçen yıl, şimdi 62 bin bu forumlarda sürekli araştırdım bir çok kişi 60 bin veya 4 yılda bir değişmeli demiş bende ne olur olmaz diyerekten servise gittim değiştirmek için ustanın bana söylediği sökülmeden kontrol etmek biraz zor olur dedi neyse söktü triger taş gibi duruyor sapa sağlam madem söküldü yenisini taktırdım bir yönden pişman oldum bir yönden değiştirmem iyi olmuş, çünkü kafama takacaktı en azından usta birazcık ön görüde bulunsaydı değiştirmezdim belki, 2 yıl daha giderdi ustanız kayış hakkında bilgi verebilirse ona göre önlem alırsınız...

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2014 model Megane 3 . Km henüz 50 bin olmasına rağmen 4 yaş dolacağı için trigeri değiştirmem gerekiyormuş.

Bu işlem (80bin bakımı) için yetkili servis 2300 den 1850'e indi.
Özel Renault servisi.............................................1150 fiyat verdi
Başka birinin referansıyla aradığım,İkitelli sanayideki bir usta ise "Orjinal trigerlerin ömrü 4 yıldan çok daha uzun oluyor, kontrol ederiz,gerekirse değiştiririz" dedi.

Merak ettiğim usta haklı olabilir mi? Gerçi en fazla 1 sene kazanmak için motoru riske atmak mantıklı gelmiyor ama sormak istedim.

Bir de tüm yetkili servilerde fiyatlar sabit midir? 1850'den aşağı düşürtmenin bir yolu olabilir mi?

Renault un sundugu gibi uapin 4 yil veya 80 bin bunlar yapilmis bos testler degildir.
Varsayalim degistirmediniz akliniz kalacak kim bilir belkide bi korkuyla sureceksiniz artik. Kaldiki triger en onemli parca kopmasi dahilinde olusabilecek masrafta cabasi. Degistirin hocam.

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinli H4M/HR16DE kodlu motor ise triger zincir ömrü 200.000 KM civarı.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı araçtan bende de var 2014 model 1.5dci edc 61 binde servise 3 ay önce götürdüm birdahaki seneye değişiriz dediler bence 1 sene daha bekleyebilirsiniz sonuçta km dolmamış ve araçta 4 yaşında değil ( benim ki haziran 2014 çıkışlı )

samio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı araçtan bende de var 2014 model 1.5dci edc 61 binde servise 3 ay önce götürdüm birdahaki seneye değişiriz dediler bence 1 sene daha bekleyebilirsiniz sonuçta km dolmamış ve araçta 4 yaşında değil ( benim ki haziran 2014 çıkışlı )

Hocam 2014 olunca 4 yıl dolmuş oluyor. Tesadüf benim araç da 16 haziran çıkışlı.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam 2014 olunca 4 yıl dolmuş oluyor. Tesadüf benim araç da 16 haziran çıkışlı.

ben servisin söylediğini yazdım birdahaki bakımda değişiriz dediler ben senelik 20 bin yapamadığımdan her sene ocak gibi götürüyorum ALLAH kısmet ederse 2019 ocak ta değiştiririm.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4yıl-80bin periyodu: garanti olarak güvence altındasın, periyoda uymazsan ve arıza çıkarsa bu firmamızı bağlamaz kuralının yasal halidir

neyse soruna gelirsek; aracım fabrika çıkışıyla satın almam arasında 5 ay var. triger için fabrika çıkış tarihi mi? alma tarihi mi? diye servise sordum "satın alınan tarih" dediler. şu sonuca vardım km ve zaman kriterinden zamana bir süre toleransları var lakin km dolarsa tolarans yok

şimdiki km'de bir şey olacağını sanmıyorum ama bizdeki sadece tahmine dayalı temenni:) karar size ait zaman dolarsa yasal olarak garanti dışındasın

samio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4yıl-80bin periyodu: garanti olarak güvence altındasın, periyoda uymazsan ve arıza çıkarsa bu firmamızı bağlamaz kuralının yasal halidir

neyse soruna gelirsek; aracım fabrika çıkışıyla satın almam arasında 5 ay var. triger için fabrika çıkış tarihi mi? alma tarihi mi? diye servise sordum "satın alınan tarih" dediler. şu sonuca vardım km ve zaman kriterinden zamana bir süre toleransları var lakin km dolarsa tolarans yok

şimdiki km'de bir şey olacağını sanmıyorum ama bizdeki sadece tahmine dayalı temenni:) karar size ait zaman dolarsa yasal olarak garanti dışındasın

Mantığınız doğru. Misal şu anda bayilerin elinde hala 2017 model araçla var. Bunlar 2017 üretim ama satın alsanız garanti başlangıcı 2018, yani triger 2022 de değişecek ki bu da üretimden sonra 5 yıla tekabül ediyor. KM aşılmadıysa 1/2 sene çok sorun olmuyor herhalde.

dobemol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trigerde Megane 2 benzinli servis 4 yıl 60 bin km diyor ilk defa 80 bin km duydum