Trigger değişimi sonrası ses

br9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın trigger seti yeni değişti clio icon 2017 değiştikten sonra aracımda 1000 devire gelince hafif uğultu geliyor 1000. Devri geçince düzeliyor. Aynı şekilde belli bir hızda ayağınızı gazdan kesince devir 1000 e düşünce o ses vuuuv diye gelip gidiyor.

Başka ustaya gösterdim usta bana biraz süre ver ısınsın düzelecektir dedi hafifte gevşetti ama halen sıkı dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
öncelikle merhaba

kulağa saçma gelecektir ama deneyin derim bende triger değiştirdim aynı ses bende de oldu ama usta hemen çırağı eczaneye yolladı ve PUDRA aldırdı daha sonra araç yarım saat çalışır vaziyette kayışların oraya döktü kayışlar döndükçe pudra bastı iyice emdirdi ve daha sonra yola çıktı test ettik ve ses gitti siz de deneyin derim.

Grkmyyl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bendede var triger ve v kayışı değişti.Araç trafikte giderken sıkıntı yok ancak yavaşlayıp durduktan sonra bi ses vuuuv yaparak azalıyor.Çözümü ne olabilir acaba

Adanalı0102

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trigerler değişirken bilyalari da değiştirildi mi çünkü bazı ustalar sağolsun setin içinden çıkan bilyayi değiştirmiyor

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
v kayışının bilyasından dolayı olabilir.

Adanalı0102

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şarj dinamosu bilyasina da bakın hatta V kayışını komple cikarttirin çalıştırın sorunu rahat bir şekilde anlarsiniz