Trim sesinin kaynağını buldum, nasıl keserim tavsiyeler ?

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı aldığımdan beri beni rahatsız eden bilya titreşimi gibi sesin kaynağını sonunda buldum :D

Kalorifer peteğinden geliyormuş gibi gelen ses meğerse çerçeveden geliyormuş. Teyp/ızgaranın bulunduğu çerçeveye bastırınca ses kesiliyor.

Nasıl bir uygulama ile tamamen kesebilirim ? silikonlasam tekrar çıkartamam, multimedia takmayı düşünüyorum.

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses parke yollarda geliyor düz yolda ses çıkmıyor

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ses yapan yerler tek taraflı sünger bantlar var onlar ile bantlana bilir o kalın gelir ise bez elektrikçi bantı da olur

34VR1415

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cerceve cekince cikiyor 4 tanele tirnak tutuyor.gecen komple sökup benimkini saglamlastirdim gayet iyi oldu citi cutur sesler gitti.
Kullandigim malzemeler cift tarafli bant ile bez elektrik banti .cerceveyi sökunce cerceve uzrinde kalan izgara ve klima kontrol kisimlarini da ayirdim yani sadece cerceve kaldi.yalitima bu ayirdigim kisimlardan basladim.
Temel mantik şu; ozellikle plastigin plastige degdigi yerleri tespit edip elle oynatip tikirdayan gicirdayan yerleri bulup buna beden olan bosluklari cift tarafli ya da bez bantla kapatmak.ayrica tirnak kisimlarina da bez bant kaplayin.bazi luks araclarin orjinalinde boyle zaten .benim cok ise yaradi bozuk yollardaki citirti gicirti buyuk iranda kesildi.

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam teşekkürler, tırnakların yeri nerelerde ?

Cerceve cekince cikiyor 4 tanele tirnak tutuyor.gecen komple sökup benimkini saglamlastirdim gayet iyi oldu citi cutur sesler gitti.
Kullandigim malzemeler cift tarafli bant ile bez elektrik banti .cerceveyi sökunce cerceve uzrinde kalan izgara ve klima kontrol kisimlarini da ayirdim yani sadece cerceve kaldi.yalitima bu ayirdigim kisimlardan basladim.
Temel mantik ÅŸu; ozellikle plastigin plastige degdigi yerleri tespit edip elle oynatip tikirdayan gicirdayan yerleri bulup buna beden olan bosluklari cift tarafli ya da bez bantla kapatmak.ayrica tirnak kisimlarina da bez bant kaplayin.bazi luks araclarin orjinalinde boyle zaten .benim cok ise yaradi bozuk yollardaki citirti gicirti buyuk iranda kesildi.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam tavsiyem faber castell sakız bant. Daha sağlıklı olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ana tirnak ustte 2 altta 2 tane bunlar sekmanli gibi.bir de yanlarda sekmansiz yardimci tirnaklar var zaten sökunce gorursunuz hersey cok basit herkes yapabilir.evet sakiz bant da bazi yerlerde kullanilabilir.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ana tirnak ustte 2 altta 2 tane bunlar sekmanli gibi.bir de yanlarda sekmansiz yardimci tirnaklar var zaten sökunce gorursunuz hersey cok basit herkes yapabilir.evet sakiz bant da bazi yerlerde kullanilabilir.