Turbo intercooler sızması

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonuç nedir, aynı sorun bende de var?

Başka bir ustaya götürmüştüm tamponu söküp intercolere baktı bir öatlak veya kırık yoktu, turbo hortumunun birinin intercolere bağlandığı yerin conta tarafından hava kaçağı varmış oda yağlanma yapıyormuş, usta oraya bir conta takıp sağlamlaştırdı. 100 tl masraf almıştı.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oranın resmi var ise yükleyebilir misiniz

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oranın resmi var ise yükleyebilir misiniz
Maalesef hocam yok, temponun sökülmesi gerek onun için. Radyatör altında radyatöre benzer ince uzun, sağlı sollu turbo hortumu bağlı ona

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bahsedilen parça intercoller iki ucunda hortum bağlantısı olur biri giriş diğeri çıkış .

erdem.kirmizi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Yağ değişimi için alt muhafazayı sökünce fark ettik. Sızıntı şeklinde alt kısımda bir kaç damla görünüyordu. Usta tamiri yapılsa bile tam olmayabilir dedi. Değişekcemiş. Kale markalı olanları fiyatları daha makul. Yazın hararet göstergesi anlamsız şekilde fazla yukarılara çıkıyorsa mutlaka değişmeli, bir sıkıntı yok is böyle de kullanılabilir cevabını almıştım.

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, 3 gün önce 110 luk dizel 2014 araç alarak aranıza katılmış bulunuyorum. İlk işim buraya üye olmak. Sormak istediğim bir iki husus var.

Aracın yağ değişimini yaptım bugün ancak usta bir yağ kaçağını tespit etti, motorcuya götürdüm turbo intercooler da sızma var dedi, parça ve işçilik 500tl istedi, şimdilik yaptırmadım, bir ay sonra yaptırsam sıkıntı olur mu acaba.

İkinci bir husus da, araç 75.500 km, triger kayışı vs değiştirmek gerekiyor mu acaba, veya kaçta değişmesi lazım.
triger herkezin dediği gibi 80bin 4sene ama yağ olayını 500tl verme hemen ne yapacak usta araştır 1 2 yer gez intercoller temizler 30tl lik boru temizler 2 ay sonra devam eder yağı genelde turbo basar oraya turbo miline bakılması lazım sen sor neler yapılcağını senden hava parası almasınlar yine yaz bilgilenelim bizde ama cok bi kacak yoksa terleme varsa normal turbo azcık yağ basar yüksek devir cok zorlama varsa önceden basmıştır ama bi temizliğe almasınlar 500tl