Turbodan gelen ses yardım

mgurel79

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;

Şubat ayında 2010 90.000 de bir grand scenic aldım. Araçta aldığım dönem dikkatimi çekmeyen, son zamanlarda dikkatimi çekmeye başlayan bir ıslık sesi var. Titiz olduğum için 3 ustaya gösterdim. Biri turboda sıkıntı var sanırım bi ölçtürmek lazım dedi çok detaylı bakmadan. İkincisi Turbocu idi, beraber bindik tura çıktık, abi çekişi de seside iyi bir sıkıntı görünmüyor durduk yere açtırma arabanı dedi, son gösterdiğim ustada aynı şeyi söyledi, herhangi bir sorun yok dedi.

2000 devirden sonra başlayan hafif bir ıslık sesi bahsettiğim ses.

Sizce bişey olurmu? Öneriniz yada başına gelen arkadaşlar varmı.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda da var bana da normal dediler çekişte de sıkıntı yok bastın mı gidiyo 121 bin km de bu arada

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değiştircem derseniz yenisini almak yerine işi bilen bir yere revizyon yaptırın. Ataşehirdeki pym bu konuda iyidir

gorkemmaydin1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olcturebilirsiniz ama islik sesi genel olarak çoğu araçta var çekiş sıkıntısiz ise hiç kurcalatmayin . Egzosdan duman atma falan yoksa sıkıntı yoktur ses illaki olur belki daha önce bir revizyon görmüş olabilir sonuçta bilemeyiz iç kısmını . Mil paller ne durumda bilemeyiz .2000 2200 devir civarı turbo genelde devreye girer ses devreye girdiğini hissettiren sestir ki bunu gaz pedalindada hissedebilirsiniz . Bence kullanın böyle daha ileri km'lerde çok kafanıza takilirsa sokup olcturup testini yaptırın içiniz rahat olsun

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Parserko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar
Aynı sorun bende'de var ( 2011 Clio 3 GT 110 binde ) , çözüm için yaptırdığınız bir işlem var mı ?

Merhaba Arkadaşlar;

Şubat ayında 2010 90.000 de bir grand scenic aldım. Araçta aldığım dönem dikkatimi çekmeyen, son zamanlarda dikkatimi çekmeye başlayan bir ıslık sesi var. Titiz olduğum için 3 ustaya gösterdim. Biri turboda sıkıntı var sanırım bi ölçtürmek lazım dedi çok detaylı bakmadan. İkincisi Turbocu idi, beraber bindik tura çıktık, abi çekişi de seside iyi bir sıkıntı görünmüyor durduk yere açtırma arabanı dedi, son gösterdiğim ustada aynı şeyi söyledi, herhangi bir sorun yok dedi.

2000 devirden sonra başlayan hafif bir ıslık sesi bahsettiğim ses.

Sizce bişey olurmu? Öneriniz yada başına gelen arkadaşlar varmı.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic II 1.9 aracımının 2 kere turbo tamiri yaptırmış biri olarak yardımcı olmaya çalışayım . Aracımda ilk baslarda hafif bir turbo sesi vardı fakat gün geçtikçe turbo sesinin artmaya başlaması üzerine turbo tamircisine aracımı gösterdim aracımın turbosunun balansının bozulduğunu yag yakmamasına ragmen ileriki donemlerde ciddi güç kayıpları ve yag problem ile karsılasabileceğimi belirtti.Bunun üzerine turbo revizyonu yapıldı ve 100 .000 km garanti verildi Ancak 7 000 km gectikten sonra turbo dan tekrar ses gelmeye basladı fakat herhangi bir guc kaybı yoktu.Bunun üzerine soluğu tekrar turbocunun yanında aldım turbonun hava filtresinden gelen hortumu cıkarıp ayna yardımıyla turbonun pallerine baktı ve turbonun içine yabancı cisim kacması nedeniyle pallerin zedelenmiş olduğu söylendi .Garantisi olduğu için turbonun emme pali ücretsiz olarak değişti şu an 2.000 km oldu ve şimdilik bir sorun yok

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim aracımda da var bi ıslık sesi ama araç canavar gibi çekişi çok güzel güç kaybı yok 2010 grand Scenic tamircime gittim turboda terleme olduğunu ama çok önemli olmadığını söyledi içim rahat etmedi turbocuya gittim 250 tl tamiri için istediler 1 yıl garantili sıfır turboyada 750 tl usta söküp takmaya 250 istedi şu an yaptırmadım sesin artmasını bekliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

atmaca34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba aracı ilk aldığımda turboda terleme olduğu söylendi 140 binde idi sonra turbocuda sökülüp iç takımları ve revizyonu yapıldığı günden beri aynı yüksek devirde ıslık sesi var tekrara gidip sorduğumda turbo yeni içi kurum bağlıyana kadar o ses gelir denildi herhangi bir sorun yok denildi ama o ses halen var çekişte ve yağ seviyesinde herhangi bir problem yok