Türkiye nin İlk R5 Buluşması maziyi hatırlayalım

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlış sularda yüzüyorsun sen:D RSİ alırsan o zaman bilenirsin...:D

RSI ında RS e bilenemeyecek bir araç olduğunu yaklaşık 2 yıl önce gördük maalesef...O buluşmada USTA da vardı..Koyu Yeşil Muratın RSI ile AYTUĞ emminin RS ini yarıştırma fırsatı bulduk..Kalkıştan bir müddet sonra yarım boy arkasında kalıyor...Hafif olması kurtarmıyor yani..
Motor verileri 2.0 16V RS vs 1.8 8 V RSI aralarında yaklaşık 20bg güç farkı ile RS önde

Görkem

Bilgi Girilmemiş
RSI ında RS e bilenemeyecek bir araç olduğunu yaklaşık 2 yıl önce gördük maalesef...O buluşmada USTA da vardı..Koyu Yeşil Muratın RSI ile AYTUĞ emminin RS ini yarıştırma fırsatı bulduk..Kalkıştan bir müddet sonra yarım boy arkasında kalıyor...Hafif olması kurtarmıyor yani..
Motor verileri 2.0 16V RS vs 1.8 8 V RSI aralarında yaklaşık 20bg güç farkı ile RS önde
Açtırtacan R5in kaputunu kanka. Doldurtacan bana arabayı :)hehe

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla denemek lazım...Ama ben gördüğümü söylüyorum..Murat RSI cı arkadaş yenilmeye doymadı 4-5 sefer denediler farketmiyor..Kalkışta yanyana gitselerde uzunda geride kalıyor..Renault 5 e gelince motoru arkaya koymayı başarırsan badem gibi olursun...Hatta MAXİ Turbo kadar hızlı olursun ama motor Önde olmuyor...Bunu bademi izledikden sonra keşfetmedim..Birçok ünlü spor otomobilde bu şekilde başarılı oluyor...Maxi Turbo bu açıdan o yıllarda büyük bir devrimdi bence 350 bg lik V6sı şu anda bile bir çok yol arabasıyla yanyana kalkar...

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 yılında Renault F1 Team la İstanbul Sultan Ahmette gösteri yapmıştı..Orda Formula arabasından Renault 5 Maxi Turboya kadar bütün araçları gelip gösteri yapmıştı...Netten araştırdım ama fazla bir bilgi bulamadım...Video vs. yok

dark_shadow

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel görüntüler bunlar.Maşallah bütün araçlara :eyv

Görkem

Bilgi Girilmemiş
2005 yılında Renault F1 Team la İstanbul Sultan Ahmette gösteri yapmıştı..Orda Formula arabasından Renault 5 Maxi Turboya kadar bütün araçları gelip gösteri yapmıştı...Netten araştırdım ama fazla bir bilgi bulamadım...Video vs. yok[/QUOTe
bakarsın gümrükten Maxi Turbo düşer :) maksat muhabbet olsun şaka bi tarafa ama bi RSİ düşünmüyor değilim :eyv

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazın bir buluşma yapabiliriz aslında ama bu sefer tercihim anadolu yakası ya da istanbul dışı olmasından yanadır :) çünkü ankaradan vs baya kişi toplayabiliriz

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehirdışından gelen olduktan sonra Anadolu yakasındada buluşuruz bizimi için sorun değil..Ama o kadar yolu gelirlermi ? veya gelmeyi başarabilirlermi :D

Görkem

Bilgi Girilmemiş
bi silkelenmek lazım kim gelir diye bakmak lazım

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen gelen yoğunluğuna göre mekan ve zamanı belirleriz önce kimler katılabilir onları bulalım