Tweter bağlama

akade

Kayıtlı Üye
07-Antalya
Bu gün araç torpido üzerindeki tweter kapaklarını çıkardım daha sonra kendi tweterlerini soketinden ayırıp elimde bulunan jbl tweterlerimi takayım dedim çalışmadı kendi tweterleri üzerine taktım bunlara değdirdim çalışmadı kendi tweterleri çalışıyor diğer tweterler çalışmamıştır bu sorunu çözen yada deneyen varmıdır.:soru

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün araç torpido üzerindeki tweter kapaklarını çıkardım daha sonra kendi tweterlerini soketinden ayırıp elimde bulunan jbl tweterlerimi takayım dedim çalışmadı kendi tweterleri üzerine taktım bunlara değdirdim çalışmadı kendi tweterleri çalışıyor diğer tweterler çalışmamıştır bu sorunu çözen yada deneyen varmıdır.:soru

merhaba,
eski tweeter'larınız (aracın üzerindeki orj.tw.) takılıyken çalışıyorsa bağlantıda bir problem yok demektir ama çıkartırken kablolara bir zarar vermiş olabilirsiniz.Temazsızlık yapacak şekilde tam yerine oturtmamış olabilirsiniz elinizdeki tweeter'ları.çıkardığınız tw.ları tekrar deneyin bakalım çalışıyormu eskisi gibi.çalışıyorsa jbl tw.ların çalışıp çalışmadığından emin olunuz.
en güzeli ikisinide evinizde test etmek ayrı ayrı.elinizdeki jbl tweeter'larınızın sağlam çalışır durumda olduğuna emin olunuzki aracın tesisatı ile ilgili bir şüpheniz kalmasın.başka türlü çalışmaması imkansız.dediğim gibi iki tweeter'ıda başka bir ortamda test etmek en doğru çözüm olacaktır.evde çalışıp araçta çalışmıyorsa aracın tesisatına (kablolarına) bir zarar vermiş olabilirsiniz.
kolay gelsin..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

+ - polariteye kablolar üzerinde dikkat ederek bağlantı yaptınız değil mi?

akade

Kayıtlı Üye
07-Antalya
+ - polariteye kablolar üzerinde dikkat ederek bağlantı yaptınız değil mi?

Yazdığım gibi bir çok degişik şekilde denedim çalışmadı bir arkadaşımı aradım araç ses düzen üzerine değil ama oda teyipten tweter wat kodlaması olmasın gibi bir şey söyledi ilk defa duyuyorum böyle birşey dedi sonuç olarak çalışmıyor.