TWİNGO da eksiklerim var nereden bulabilirim ?

sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bir hafta önce bende TWİNGO ailesine katıldım. Fanclup ailesinede bugün katılmak nasip oldu.
1997 model bir TWİNGO aldım fakat bir kaç eksiğim var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

1-Sol kapı menteşesi (alt üst takım) bu çook ACİL çünkü araç hareket halindeyken kapı açılıyor çok kötü yaa :( :( :(
2-Debriyaj takozu
3-Kalorifer düğmesi (ön göğüste soldaki ilk düğme araçta klima yok)
4-Önde kaputun üzerindeki Renault amblemi

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın hayırlı olsun kardeşim. Parçalar için çıkmacılara baktın mı?

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoş geldin aracın hayırlı olsun :eyv

sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Parçalar için araştırmalarım devam ediyor fakat buralarda bulmak oldukça zor hatta imkansız malum küçük yer bildiğin yerler vara sevinirim

sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim aranızda olmak güzel

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bir hafta önce bende TWİNGO ailesine katıldım. Fanclup ailesinede bugün katılmak nasip oldu.
1997 model bir TWİNGO aldım fakat bir kaç eksiğim var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

1-Sol kapı menteşesi (alt üst takım) bu çook ACİL çünkü araç hareket halindeyken kapı açılıyor çok kötü yaa :( :( :(
2-Debriyaj takozu
3-Kalorifer düğmesi (ön göğüste soldaki ilk düğme araçta klima yok)
4-Önde kaputun üzerindeki Renault amblemi

Mesajına cevap yazmıştım buradan da yine tekrarlayayım;

Merhaba Kardeşim, aracın hayırlı olsun. Öncelikle bu araçların aksesuarlarını bulmak çok kolay değil malesef.
özellikle o kalorifer düğmeleri. ancak kazalı araçlardan çıkma bulabilirsin. sıfırı satılmıyor ve üretilmiyor.
99 ve üstü olsa yani FAZ II twingon olsa daha rahat bulabilirsin fakat FAZ I twingo parçaları çok zor bulunuyor. (yürüyen aksam, motor parçaları vs hariç tabi)
Çıkmacıları gezmeni öneririm.

Kapı menteşelerini satan bir yer bilmiyorum, hiç denk gelmedim. Renault yetkili servisleri siparişle getiriyor fakat çok ama çok para istiyorlar. Bu yüzden sana tavsiyem sanayide iyi bir tornacı bul ve menteşeleri kendin yaptır.

Debriyaj takozu da keza öyle, çok pahalı bir parça ve genelde hiç bir yerde olmuyor. Ama güzel bir haver vereyim sana, Renault 12 debriyaj takozu twingoya cuk oluyor.
pembe bir parça aynı boyutta. ve çok ucuz.
iyi bir ustan varsa al takozu taksın. 5-10 lira birşeydir.

Renault amblemini aksesurcılarda belki bulabilirsin, olmazsa yne çıkmacılara müracaat.

Tekrardan aracın hayırlı olsun :eyv

sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi çok sağ ol çok teşekkürler iyi ki aranızdayım Allah herkesin tekerini düz bastırsın

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amin kardeşim, sen de sağol.

1.5 dCi ile mazot yakarak gönderildi..

Bold38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada ostimde kervan renoda var

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kalorifer düğmeleri için beyaz eşya tamircilerindeki ocak düğmelerinden faydalanabilirsin.orda uyanlardan komple 3ünüde değiştir.bende öyle yapmıştım.hatta cuk diyede oturdu.bide boyarsın alsana kalorifer düğmesi :D