Ub coupe soğuk hava emiş sistemi uygulamasının 1.kısmı tamamlandı işte bir kaç foto

chnbrrk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman sen bi uygula bizde bir görelim :) Bende de şu an geçici bir sistem var. motora biraz yakın 2 ay önce yaptım. soğuk havalarda yani. yaz gelince o filtreyle gezemem :) güzel bir proje arıyorum. evreninkini beğenmiştim. bide senin sisteme bakarız.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence çok iyi olmuş güle güle kullan abi :)

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdinç ben en son HKS'ye geçtim. Sen onu görmedin sanırım. Ben neredeyse 5 filtre, 3 şekil tesisat değiştirdim. Bu pahalı tecrübeler sonucunda edindiğim kanı şudur;
1-Boru az eğimli ve mümkün mertebe kısa olmalı
2-Filtreye giden boru kesinlikle çok iyi izole edilmeli, asıl ısı yayan sıcak su borularıyla örtüşen kısımları ayrıca izolasyonla kaplanmalı
3-Kim ne derse desin 5 marka ve versiyon filtre denedim, en iyi geçirgen filtre HKS'dir. Çakma body ve orjinal sünger en iyi çözüm
4-Filtre kısmı katiyetle motor bölümünden ısı duvarı yapılarak tecrit edilmeli, aksi takdirde tüm yaptığınız emekler boşa gider.
5-Filtrenin ağzına gelecek şekilde fazla uzun ve dolambaçlı olmayacak şekilde tampondan esnek bir boru çekilmeli

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdinç ben en son HKS'ye geçtim. Sen onu görmedin sanırım. Ben neredeyse 5 filtre, 3 şekil tesisat değiştirdim. Bu pahalı tecrübeler sonucunda edindiğim kanı şudur;
1-Boru az eğimli ve mümkün mertebe kısa olmalı
2-Filtreye giden boru kesinlikle çok iyi izole edilmeli, asıl ısı yayan sıcak su borularıyla örtüşen kısımları ayrıca izolasyonla kaplanmalı
3-Kim ne derse desin 5 marka ve versiyon filtre denedim, en iyi geçirgen filtre HKS'dir. Çakma body ve orjinal sünger en iyi çözüm
4-Filtre kısmı katiyetle motor bölümünden ısı duvarı yapılarak tecrit edilmeli, aksi takdirde tüm yaptığınız emekler boşa gider.
5-Filtrenin ağzına gelecek şekilde fazla uzun ve dolambaçlı olmayacak şekilde tampondan esnek bir boru çekilmeli
Haklısın Evren abicim ayrıca HKS filtrende hayırlı olsun giüe güle kullan ve eskit :eyv dediklerine sonuna kadar katılıyorum esnek boru siparişini vericem hafta başı kısmetse tamponun altından uzatıcam filtrenin azına kadar ve yeni aldığım aleminyum filtre borularınıda daha bağlamadım zamanım olmuyor yoksa hemen fotoları çekip koyucam aldığım herşey evde odamda duruyor işler çok yoğun ama ilk fırsatta aldığım aleminyum boruların ve HKS filtrenin montajını yapıp paylaşıcam siz değerli RFC üyeleri arkadaşlarımla yarında bi şile yapıcam sabah filtrenin montajını ve arabayı temizledikten yaptıktan sonra herşeyin hayırlısı diyelim :)