Uğultu !!!

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm arkadaşlarım abilerim kardeşlerim. aracım 98 model 1.6 rne tüp takılmadı benzinli bir arac benim sorunum araç içine ugultu alması . seyir halinde e5 te yada otobanda giderken içeriye cok ugultu alıyor bunu kesebilen yada başına gelen varmı gözlemleyen varmı ?

bilgilendirirseniz sevinirim.:):):):)renoreno

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uğultu arka taraftan geliyorsa teker bilyaları, ön taraftan ise ya bilya yada davlumbazların ordan rüzgar alıyor.:eyv

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim 2009 model clio3 sahibiyim bu bende de var , 2014 Clio 4 sahibinde de var.Bahsettiğiniz uğultu rahatsız edici cinstenmi yoksa normal bir uğultumu?
Ayrıca uğultunun bir çok sebebi var. kullanmakta olduğunuz Lastik ebat ve cinsi, Fazla lastik basıncı vs gibi.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uğultu arka taraftan geliyorsa teker bilyaları, ön taraftan ise ya bilya yada davlumbazların ordan rüzgar alıyor.:eyv
Halil kardeşime katılıyorum ayrıca :eyv

halimaduy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde ön sol arka sağ teker bilyaları dağılmıştı değişince düzeldi eğer 100 km altında kullanıyorsanız biraz vakti var yok 100 km üstüne çıkıyorsanız her an sakatlık çıkabilir kesinlikle ertelemeyin çok tehlikelidir hemen baktırın(100 km üstünde altınızdakiniz atmı eşekmi olduğunu anlarsınız yürüyeninde mekaniğinde motorunda sorun olunca en çok bu hızlarda anlaşılır tecrübeyle sabittir)

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ugultuyu mesela 100 le giderken önde oturuyosan anlamıyosun ama arkada oturana vuğğğğ diye bi ugultu var ki bu uzun yolda hiç çekilmez oluyor :)

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim 2009 model clio3 sahibiyim bu bende de var , 2014 Clio 4 sahibinde de var.Bahsettiğiniz uğultu rahatsız edici cinstenmi yoksa normal bir uğultumu?
Ayrıca uğultunun bir çok sebebi var. kullanmakta olduğunuz Lastik ebat ve cinsi, Fazla lastik basıncı vs gibi.
valla araç herşeyiyle orjinal yani bu dedğimden kastım ne lastik genişletildi nede başka birşey yapıldı içeriye cok acayip sekilde ugultu veriyor lastiklerden olabileceğini düşünmüyorum ustam ya baska bişey gibi bu motorla ilgili bi sıkıntı degildir insallah

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde ön sol arka sağ teker bilyaları dağılmıştı değişince düzeldi eğer 100 km altında kullanıyorsanız biraz vakti var yok 100 km üstüne çıkıyorsanız her an sakatlık çıkabilir kesinlikle ertelemeyin çok tehlikelidir hemen baktırın(100 km üstünde altınızdakiniz atmı eşekmi olduğunu anlarsınız yürüyeninde mekaniğinde motorunda sorun olunca en çok bu hızlarda anlaşılır tecrübeyle sabittir)
anladım ustam peki seyide sorayım bu bizim araçlardaki motor seninde içerde olması normalmidir egzos falan hersey olması gerektigi gibi ama arkaya normal gaza bastıgında bile motor sesi cok belirgin birşekilde oturan kişiye vuruyor . uzun yolda bide o ugultuya dönüşüyor iste . yalıtım yaptırsam cokmu tuzluya gelir

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilyalarını kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ugultuyu mesela 100 le giderken önde oturuyosan anlamıyosun ama arkada oturana vuğğğğ diye bi ugultu var ki bu uzun yolda hiç çekilmez oluyor :)

Bu söylediğinize göre arka bilyalardan biri ya da ikisi.:)