Üniversite sıkıntıları

narkozcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a rfc ailesi ben üniverste 1 otomativ teknolojileri bölümündeyim ve meslek lisesi çıkışlı olduğumdan sınavsız geçtim ve tabi başladık malum okul baya zor geldi bana bu alt yapı olmadığından dolayı sayısal vs derslerden dolayı ve okulu bırakmayı düşünüyorum bana yardımcı olun bi akıl verin bu olayı yaşayan büyük küçük fark etmez

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zor diye okul mu bırakılır daha vizesi var finali var sınavlara gir bakalım da kaç dersin kalacak ona göre bi yol çizersin

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a rfc ailesi ben üniverste 1 otomativ teknolojileri bölümündeyim ve meslek lisesi çıkışlı olduğumdan sınavsız geçtim ve tabi başladık malum okul baya zor geldi bana bu alt yapı olmadığından dolayı sayısal vs derslerden dolayı ve okulu bırakmayı düşünüyorum bana yardımcı olun bi akıl verin bu olayı yaşayan büyük küçük fark etmez
hangi okuldasın ? daha sınavlara girmeden okul mu bırakılırmıs allah askına :) vizeler eli kulagındadır muhtemelen 2 hafta içinde olur eğer tek vize tek final ise . okula derslere bi alışmayı dene istersen.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu hafta vize haftası dersleri güzelce bir gözden geçir ve sınavlara gir okulu bırakma pişman olabilirsin ileride

narkozcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BOLU da okuyorum ve bu bölümü isteyerek gittim ve hüsrana uğradım bana göre olmadığını anladım derslere ne kadar kafa yorsam da anlayamıyorum sıkıntı orda

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 Yıllık Üniversite ise kesinlikle bırak kardeşim. Hiçbirşeye yaramıyor 2 yıllık üni. Anca 2 yıllığı 4 yıllığa geçmek için kullanırsan faydalı oluyor. Yoksa ben 2 yıllık okurum kpss girerim bi yere girerim dersen hata yaparsın ben girdim 2 yıllığa pişman oldum el mecbur devam ediyoruz. Lise çıkışlı 40 kişi alınıyosa kpss ile tekniker 2 kişi anca. Hem puanın daha yüksek olması lazım. Sen en iyisi otur güzelce 2014 kpss çalış teknisyen olarak sağlam bi puan al kafan rahat etsin... Hee bide şöyle bişey var eğer önümüz kpss ye kadar okulu devam ettirirsin teknisyen olarak bi işe başlarda işte çalışırken okulu bitirirsen o zaman tekniker maaşı alıyosun tek güzel yönü o.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aklı olan okur kardeşim,bu devirde okumayana hayat çok zor...

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
okulu bırakma sakın. Emin ol tek sen değilsin zorlanan. Devam et okuluna. Zorla kendini. Hocaların herşeyin farkında. Sen kendini ver, elinden geleni yap gerisi gelir.
Okumadıktan sonra çok zor bu devirde. Kaldı ki, lise mezunu olarak devlet memuru olursan, 100-200 tl arası daha az maaş alıyorsun.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ekmek aslanın ağzını da geçti derdi babam ki haklı görüyorum akrabalarımdan en yakın örneğini lise mezunu olarak kalma derim ben mutlaka bi tahsilin olsun amma 2 yıllık amma 4 yıllık kesinlikle işine yarar.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Harita ve Kadastro okuyorum , aşırı hesaplama var . İlk zor geldi ama çalışınca geçiliyor sıkıntı yapma .

Ayrıca o bölümü de okumayı düşünüyorum ileriye dönük değişik planlarım var.