Usb aux , cd hangisi kaliteli

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamin aleykum cumleten abilerim

Bizim araba için sarki listesi yapicam USB mi aux mu CD mi hangisini yapicam ve hangisi daha kaliteli ses verir onu bilmiyorum fakat şunu soylemek isterim USB yapmak istemiyorum çünkü USB yaptım fakat çıkarınca geri takılmiyor yanı aracın kapatılıp açılması gerekiyor aux aslında benim için en iyi olanı cunku ben telefondan çok şarkı dinliyorum ve şarkılarım hazır aux kablosunu kaliteli alsam kalitede düşüş olur mu CD yapmasını da pek bilmiyorum fakat çok fark var CD en iyisi derseniz ugrasabilirim bu konunun başkalarına da yardımcı olacağına inanıyorum yorumlarken 3 unude yorumlarsaniz sevinirim iyi forumlarr..

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
CD yapmak iyi hoşta, yazın sıcak günlerinde cok aşırı ısınıyor teybin içinde cd, aux unda dezavantajı direksiyondan kumanda edilememesi. ama kaliteli bir kablo ve ses cıkısı iyi olan bir telefon yada mp3 çalarla iyi sonuc alabilirsiniz.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
CD yapmak iyi hoşta, yazın sıcak günlerinde cok aşırı ısınıyor teybin içinde cd, aux unda dezavantajı direksiyondan kumanda edilememesi. ama kaliteli bir kablo ve ses cıkısı iyi olan bir telefon yada mp3 çalarla iyi sonuc alabilirsiniz.

Anladım abi bu arada bizim g3 kangoo da bluetooth la bile kumanda dan kontrol ediliyor USB aux fark etmiyor yani

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalite olarak CD den kastın Track ise en kalitelisi Track olarak kaydedilmiş CD en fazla 18 parça alır ama sesin tüm tonlarını duyarsın :)

Mp3 olarak ise CD ,aux ,usb çok fark etmez çünkü okuma hızları yakın hatta cd takılabilir çiziklerden kolay etkilenir.

Ama sana tavsiyem tabii sen tweeter lı kangoolara yetişemedin :) Önce konsol üstündeki hoparlör yuvalarına tweeter al .Orijinali serviste çifti 50tl gibiydi.Bizim 2009 da 6 hoparlör standart .Ondaki akustik ses kalitesi 2011 de yok .Çünkü 2011 lerden itibaren tweeter yok , ben sonradan tweeter aldım ama teyp te tweeter çıkışı olmadığından diğeri kadar etkili olmadı ama standart 4 hoparlörden daha iyi oldu.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalite olarak CD den kastın Track ise en kalitelisi Track olarak kaydedilmiş CD en fazla 18 parça alır ama sesin tüm tonlarını duyarsın :)

Mp3 olarak ise CD ,aux ,usb çok fark etmez çünkü okuma hızları yakın hatta cd takılabilir çiziklerden kolay etkilenir.

Ama sana tavsiyem tabii sen tweeter lı kangoolara yetişemedin :) Önce konsol üstündeki hoparlör yuvalarına tweeter al .Orijinali serviste çifti 50tl gibiydi.Bizim 2009 da 6 hoparlör standart .Ondaki akustik ses kalitesi 2011 de yok .Çünkü 2011 lerden itibaren tweeter yok , ben sonradan tweeter aldım ama teyp te tweeter çıkışı olmadığından diğeri kadar etkili olmadı ama standart 4 hoparlörden daha iyi oldu.

Aynen abi öndeki tweeter ler boş gülünç durum abi peki serviste 50 lira montaj dahil mi acaba bide bizimkinde tweeter çıkışı var mi ? Nasıl olucak

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım abi bu arada bizim g3 kangoo da bluetooth la bile kumanda dan kontrol ediliyor USB aux fark etmiyor yani

araçta yerleşik bluetooth varsa direksiyondan kumanda edebilrisin ama aux girişine bağladıgın cihazı kumandadan kontrol edemezsin sadece müziğin sesini açıp kapatabilirsin sarkı yada dosya değiştiremezsin. çünkü aux kablosu sadece ses aktarımı yapar, cihaza herhangi bir elektirk akımı göndermez yada kontrol için bağlantı kurmaz

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece parça fiyatıydı.Ben hoparlör kablolarından paralel aldım .Teybi söküp arkasındaki boş soketlere hoparlör takıp deneyebilirsin.