USB Bağlantı Aparatı

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim pionner ın kalitesinden hala şüphem yok .sadece usb özelliği olan pionner ın renault kumanda çeviriciside var :)bu link teyp ile baraber olan ayrı aparatta satılıyor...

RENAULT DİREKSİYON KUMANDA UYUMLU PİONEER MP3 USB Lİ. - ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 116454759

2364200002_large.jpg

benim için pioneer'in çıkabileceği en üst seviye buydu :D bundan sonra dinlediğim hiç bir pioneer bunun tadını veremedi bana nedense :D

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu resmini yayınladığın teybin zamanında kenwwod alpine blaunpunkt gibi markalarda tavan yapmıştı ses kalitesi olarak.ama ben yinede ana ünite pionner olduğu sürece gerisi ne olursa olsun amfi hoparliör hepsini başka çaldırıyo.bence...:bravo

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hani sakın yanlış anlama, niyetim pioneer'ı kötülemek falan değil ;) yoksa kendi evimde de pioneer marka bir pikabım var ve bunun verdiği sesi diğer home theatre sistemlerinden kolay kolay alamayacağımı da iyi biliyorum ;) benim niyetim orijinal bütünlüğü bozmadan bir şeyler yapmaya çalışmak sadece ;)

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hani sakın yanlış anlama, niyetim pioneer'ı kötülemek falan değil ;) yoksa kendi evimde de pioneer marka bir pikabım var ve bunun verdiği sesi diğer home theatre sistemlerinden kolay kolay alamayacağımı da iyi biliyorum ;) benim niyetim orijinal bütünlüğü bozmadan bir şeyler yapmaya çalışmak sadece ;)
bende ilk yorumda bunu belirttim zaten orjinallikten uzaklaşmak istemeyenler için usb aparatı çok güzel bişey.
sadece kafa kurcalayan insanın fikrini değiştiren teyp ile fiyatlarının yakın olması aslında aparatın fiyatı bu kadar pahalı olamamalı

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ilk yorumda bunu belirttim zaten orjinallikten uzaklaşmak istemeyenler için usb aparatı çok güzel bişey.
sadece kafa kurcalayan insanın fikrini değiştiren teyp ile fiyatlarının yakın olması aslında aparatın fiyatı bu kadar pahalı olamamalı

işte ben onu mümkün olan en ucuz hale getireceğim de önce elektrik - elektronik işinden anlayan birini bir de bu usb bağlantı aparatlarının şemalarını bulmam lazım.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
başlığı görünce 1 yıl oldu hala benim teybin mp3 cd çalıp çalmadığını test etmediğimi fark ettim, e bravo bana :D

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fıstık gibi olur. saçma sapan teyplerle aracın kokpit görselini bozmaya gerek yok.

aşağıdaki konuda kendi aracıma yaptğım bu uygulamayı görebilirsin.
http://www.renaultfanclub.com/alfa-romeo/55798-06-ga-369-alfa-156-ufak-dokunuslar-vol-2-a-4.html

abi asıl sana danışmam lazım benim bu konuyu ya :D neden diyecek olursan hemen anlatıyorum :D renault'un orijinal usb çıkışlarının fotoğrafını paylaştım geçmiş mesajlarda, bu sistemi ona uygulayabilir miyiz asıl onu merak ediyorum ben. Gerekirse servisten o parçayı temin edip kokpitte uygun bir yere birazcık keserek onu uygulama niyetindeyim çünkü. Torpidoda olması fikri en son çare gibi :D

Biraz fantazi arıyor gibiyim sanki? :D

daniel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler; benim asıl aklımı kurcalayan şey tam olarak şöyle bir şey. Şimdi buradaki usb girişi doğrudan teybe bağlanıyor ise ve bizim teyplerde herhangi bir sorun çıkarmadan bu sistemi kabul ediyor ise ne ala. O kapak ve uygun kablo + soketlerle halledeceğim bu işi.

2009-Renault-Twingo-Dolce-Vita-USB-Port-view-588x400.jpg

bu uygulamayı da şimdilik bizim arabalarda bulunan standart aux soketinin yerine yapmayı planlıyorum. Yani tam olarak şuraya;

teyp1.jpg

Ancak aynı yerde benim araç kitimin de USB, AUX ve iPod giriş kabloları olduğu için üstte görülen resimdeki gibi bardaklıkların falan oraya da yerleştirmek mantıklı geliyor.

Ancak yine söylediğim gibi bizim teyplerde usb için destek yoksa bu işi mümkün olan en uygun yolla; kaliteli bir usb aparatı ile çözmeye çalışmak gerek.

Aracımda USB, AUX ve iPod girişleri mevcut ama araç kitine bağlı olduğu için her kontak açıldığında en baştan başlıyor her şeye ve araç kitinin kumandasını kullanmam gerekiyor. Epeyce bir uğraştırıyor açıkçası. Biraz bunu kurcalayacağım ben.

bu renault kangodakı kucuk ceptekı cıkıslar ne ısı yarıyor dha bıkere kullanmadım bunu kullanmak ıcın aparat lazım mı?

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu renault kangodakı kucuk ceptekı cıkıslar ne ısı yarıyor dha bıkere kullanmadım bunu kullanmak ıcın aparat lazım mı?

o çıkışlar aux çıkışları ama biraz profesyonel sistem çıkışları seçilmiş :) bi kablo işini görecektir, ben memlekete giderken diz üstü bilgisayarımdan çıkış veriyorum oraya ;)