Usta Katili Olmadan Son Birde Sizlere Sorayım Bari.......

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Pardon abi kafa arka sileceğe gitti. Koldan da yapabilir.

İşin tuhafı bende bunu dedim lavuk usta motordan dedi diyorum motordansa niye çalışıyor?E neymiş sonra o sigorta attırıyormuş e şimdi niye attı sigorta sorusunu ise yarın çok ama çok farklı soracağım ona
:pislik:pislik:pislik

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konunun basligi görünce mustafa abi hakkında birşey sandim ki olay tamamen farkliymis :silah

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
geri vites müşürü arızalı veya dedikleri gibi kablosu soyulup biryerlere sürtüp şase yapıyor olabilir.

Sigortayı Değiştir sigorta kapağı açık kalsın silecekleri bir çalıştır atmıyorsa sorunu kolda değil, geri viteste ara

* arka koltuğun altından giden kablolarda da aşınma sıkışma olmuş olabilir.
* Geri vites ışıklarının Duyları oksitlenme yapmış olabilir.
* sigortanın normal değerindeki amperinden düşük takıyor olabilirsin.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
geri vites müşürü arızalı veya dedikleri gibi kablosu soyulup biryerlere sürtüp şase yapıyor olabilir.

Sigortayı Değiştir sigorta kapağı açık kalsın silecekleri bir çalıştır atmıyorsa sorunu kolda değil, geri viteste ara

* arka koltuğun altından giden kablolarda da aşınma sıkışma olmuş olabilir.
* Geri vites ışıklarının Duyları oksitlenme yapmış olabilir.
* sigortanın normal değerindeki amperinden düşük takıyor olabilirsin.

Deneyelim bakalım .....

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben ger vites müşirinden olduğunu düşünmüyorum .

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sileceklerin rahat çalışıyomu frezelerinde sıkıntı varsa genelde silecek burçlarında paslanma olur ağırlaştırır veya hiç çalışmaz silecek mekanizması sigorta düşük takılıysada attırabilir baska bi alternatif bu olabilir kardesim detaylı incelemek gerekir

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Evetttt yine gittik lavuk usta imkansızdı vs vs ne dedim lan geyik imkansız olan altı üstü bir geri vites lambasını yakacan hani yapamıyorsan onu de ..... yok kırk saat oraya baktı kablolar söktü taktı bu sefer tamam dedi zafer kazanmış napolyon edasıyla.....

12366683_10205092799142990_1863430284_n.jpg

eyvallah dedik bastık eve geldik yoldada 2 kez kontrol ettik silecek vs herbişey çalışıyor mutluyuz.....ve en son kontrol evin önünde GERİ VİTESTE lambalar yine YOK
:pislik:pislik:pislik:pislikArtık bende şaşırdım kime gidem ne yapam arabayı hocayamı götürsem nedir arkadaş artık bende pes ettim :sinirli

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Allah sabır versin Başkan...

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya geri vites lambasi yada silecek birini sec ve ondan vazgeç abi anca öyle düzelecek bu :135

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanzımanın solunda siyah kapağı altında geri vites müşiri var . sigorta sağlamsa . müşirin soketini söküyorsun . . 5 cm bir kablo alıyorsun . soketteki iki uca değdiriyorsun . yani mşirin işini kablo ile yapıyorsun . eğer bu kablo ile yanarsa geri vites müşiri arızalı . yalnız bu söylediğim durum eğer sigorta atık değilken şu an geri vites iışığı yanmıyorken geçerli. tabibiki kontak açıp olmalı . . geri vites müşiri arızası bence sigorta attırmaz .