USTALARIM!!! bi el atında bulalım şu nazlı kızın sorununu :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese selamlar arkadaşlar benim aracımı bilirsiniz belki atiker lpg li bi 98 coupe tu artık atikeri kalmadı sadece benzinle çalışıyor :) sorunlarımın hemen hemen hepsi kayboldu sensörlerim sık sık arızaya düşmüyor artık ama bi problem var hiç bi usta anlıyamıyor başkent, yıldız gezmediğim yer kalmadı... yine size danışmak istiyorum aracın genel kondisyonundan bassedersem yağ yakma su eksiltmem yok piston basınçları normal iyi değerlerde her hangi bi kaçak göcek yok. kalan soruna gelirsek araç soğukken güzel hiç problem yok bas marşa git devirlenmesi herşeyi düzgün ama motor sıcakken araçtan bi 10 dakika bi işimi halletmeye gittiğimde geri gelip marş ettiğim zaman herşey normal .tam 9 saniye sonra araçta bi titreme ve gaz yememe ama her 9 saniye sonra bu sorun baş gösteriyo tekrarlıyorum motor sıcakken 10 15 dakika beklettikten sonra oluyor .motoru stop edip tekrar marş ettiğimde sorun yok. bi ara tamamen kaybolmuştu sevinmiştim dur kalklı bi yolda kullandıktan sonra yine baş gösterdi. bu gaz yememe gerçekleştiğinde araçta egsozdan bi benzin kokusu gelior çook hafif ama biraz zorlayınca gaz pedalını ara gazı verince hiç bi şey olmamış gibi devam ediyor araç stop etme devir yükselmesi gibi problemleri yok. yapılan işlemler. buji buji kabloları devir sensörü deişimi rolanti sensörü deişimi. ne tavsiye edersiniz?beyinde hata yok ustalar çalışmasında bi sorun yok dior çözemedim gitti hani elle tutulur bi şey olsa tmm yapın diecem oda yok :D yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denencek bakılcak yerler
1-Manyetik kaptör
2-Oksijen sensörü
3-enjetörler
4-Bobinler

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denencek bakılcak yerler
1-Manyetik kaptör
2-Oksijen sensörü
3-enjetörler
4-Bobinler

aynen katılıyorum...
bide beyini nasıl ne şekilde kontrol etti o ustalar?
beyinin üstündeki soketlere bakmak gerek kırık da olabilir..

bi bilgisayara bağlayıp bütün hataları sildirin aracı kapatıp tekrar açtırın bakalım hangi sorunlar çıkacak...

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg çıktıktan sonra yolda giderken stop kesildi yani rahat bi hızlanış var beyni bosch car serviste kontrol ettirdim orda temizlediler bağlantılarını kontrol ettiler bi şey yok dendi :S sonra batıkentte renault servisinde gösterdim ordada bi şey çıkmadı hem yazılımsal hem donanımsal olarak temizmiş...:S garip şu ara yine azalıyor.

ama bakalım benim kafam bobinlere ve ısı müşürüne gidiyor yanlış ölçüm yaparsada bu durum söz konusuymuş. ustaya sordum.bobinler ve ısı müşürü beyinde çıkmaz demişti hayırlısı bakalım :D fikirleriniz için teşekkür ederim :)

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptörde beyinde çıkmaz

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustam vallaha çıktı benimkinde o onu deiştirdim zaten kısa kabloymuş devir sensöründen kastım zaten manyetik kaptördü oda deişti simens markaymış orjinali ama ana hat kablosunu deiştirmedim tekrar arızaya düşse onuda deiştiricem sensör deişmeden önce yolda giderken birden yığılma yapıyodu arızalıyken o geçti artık yolda yığılma yapmıyor eğer tekrardan hata verirse bu sefer komple koblosuyla deiştiricem :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ewt arkadaşlar sorun bulunmuştur kit çıktıktan sonra beyin yazılımının güncellenmesi iyi oluyomuş ve bi kablonun iyi lehimlenmesi gerekiyormuş hangi kablo die sormayın bende anlamadım. ama megyy çook iyi oldu gaza tepkisi deişti rahat ve düzgün bi şekilde yolda uzuyor. yardımlarınız için çook teşekkürler :)

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ewt arkadaşlar sorun bulunmuştur kit çıktıktan sonra beyin yazılımının güncellenmesi iyi oluyomuş ve bi kablonun iyi lehimlenmesi gerekiyormuş hangi kablo die sormayın bende anlamadım. ama megyy çook iyi oldu gaza tepkisi deişti rahat ve düzgün bi şekilde yolda uzuyor. yardımlarınız için çook teşekkürler :)
Hayırlısı olsun :eyv

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun kardeşim...